Özel bir evde tambur veya tam fonksiyonel bir öncül

Tambour özel bir evde tamamen işlevsel bir öncül

en özel konut inşaatı planlama ve düzenlemesi iklim bölgelerinin özelliklerini hesaba katmak önemlidir, çünkü enlemlerimiz kışın güçlü don ve kar yağışı ile yaz aylarında yüksek sıcaklıklarda farklılık göstermektedir. Kendi konutlarında kalma rahatlığı üzerindeki etkilerini azaltmak için doğru planlamaya izin verilecektir. Soğuğa veya sıcağa engel oluşturmak için evin girişi düzenlenmiştir. özel ek. Böyle küçük bir oda bir tambour denir.

Vitray pencere - oda tasarımında bir vurgu

Vitray pencere - odanın tasarımında "lezzet"

Ana fonksiyonları

Tambur isteğe bağlı bir unsurdur, konut yapımının teknik kurallarına uygunluğu gerekli değildir. Ancak, aşağıdakileri ayırt edebileceğiniz çok sayıda yararlı işlev gerçekleştirir:

  • Isı ve soğuk yalıtım. Bu alan, konuttan gelen ısının ve soğuktan içeri girmesinin önündeki bir engeldir. Ayrıca önemlidir ön kapı Sıcaklık göstergeleri seviyesini etkileyen yağmur, kar ve rüzgar damlalarından korunur.
  • Kirlenmeye karşı koruma. Evde rüzgar, kural olarak, toz ve kir ile doldurulabilir, özellikle çiçek ya da kavak kabartması polen olduğunda zor. Ayrıca çoğu zaman evdeki bazı işler sırasında çöp atılır. Küçük bir oda, sığınağa ulaşmayan her türlü kirlenmenin geciktiği yerdir.
Doğru mobilya ve dekorasyon seçimi, giriş holünü evdeki rahat bir yere dönüştürebilir.

Doğru mobilya ve dekorasyon seçimi, giriş holünü evdeki rahat bir yere dönüştürebilir.

Bunlar tamburun ana işlevleri. Boyut ve düzenleme yöntemine bağlı olarak hareket edebilir dış giyim ve ayakkabı depolamak için yer.

İpucu! Burada yerleştirebilirsiniz tavana veya ikinci kata giden merdivenler. Ve yaz aylarında, rahatlamak için iyi bir yer olabilir.

Gerekli parametreler

Günümüzde özel evlerin sahipleri, gereksiz uzantıları giderek daha fazla terk etmekte ya da onları çok işlevli hale getirmektedirler. Standart tambur, biraz farklı parametrelere sahiptir ve artık geleneksel olarak evlere bağlı olandan farklıdır.

Önemli! Bina kurallarına göre, en az 1.2 metre derinlikte olmalıdır. Koruyucu fonksiyonlarını geliştirmek için değer giriş kapısını ayarla. Cam ile donatılmış olması istenir. Bu, ışığın odaya girmesini sağlayacaktır..

Camlı kapı, mikrodelemiyi holde mükemmel bir şekilde koruyacak ve çok fazla gün ışığı alacaktır.

Camlı kapı, mikrodelemiyi holde mükemmel bir şekilde koruyacak ve çok fazla gün ışığı alacaktır.

Önemli! Yangın güvenliği yönetmelikleri, cadde ile tambur arasındaki evin ve evin başına giden kapıların dışarıya doğru açılmasını şart koşmaktadır.

Ancak, bildiğiniz gibi, bu gereksinim özel binalar için geçerli değildir, bu nedenle uyumluluğun uygulanması önerilir, ancak uygulama için zorunlu değildir. Standart tamburun donatılmamış olduğu da bilinmektedir. ısıtma. Evin önündeki modern uzantılar bu standartlardan biraz farklıdır.

Giriş salonu

Giriş salonu - Bu evde özel bir oda. Evin bir tür ziyaret kartıdır, çünkü eve gelen misafirler ve sahipleri ilk sırada bu odaya girerler. Kural olarak, sahiplerinin ve ziyaretçilerinin dış giysilerini yerleştirmek için bir yer ile donatılmıştır. Ayrıca gerekli ayakkabı rafı.

İpucu! arzu var orada yer ayna, Bir yürüyüşe çıkmadan hemen önce kendinizi sırasına koymanızı sağlayacak.

Açık renkler, mermer zemin, kristal avize - Koridorun gerçek dekorasyonu

Açık renkler, mermer zemin, kristal avize - Koridorun gerçek dekorasyonu

Çanta, şemsiye, anahtarlar: Dışarı çıkmadan önce yanınıza almanız gereken veya önemli olan şeylerin depolanması için önemli bir rol oynar. Koridordaki birçok mal sahibi, ev eşyalarının yanı sıra mevsimsel şeyleri depolamak için bir dolap yerleştiriyor.

Ne yazık ki, evlerimizin küçük boyutları ayrı bir bölüm oluşturmamıza izin vermiyor. geniş giriş holü, Pek çok kişi mükemmel bir çözümün - ekin girişine götürüleceğine inanıyor. Özel gereksinimleri karşılıyorsanız bu oldukça mümkündür.

İpucu! Böyle bir oda için, sıcaklıktaki değişikliklere dayanıklı bir mobilya seçin. Bu, daha uzun bir servis ömrü sağlayacaktır.

Ahşap ve cam bölümleri, odalar arasındaki sınırları bulanıklaştırıyor gibi görünüyor

Ahşap ve cam bölümleri, odalar arasındaki sınırları bulanıklaştırıyor gibi görünüyor

Önemli! Böyle bir odada gerekli ısıtma düzenlemek. Onunla dinlenme arasında kapıyı kurmak. Daha sonra mantar ve küf neden olabilir nem ve nem oluşumunu önlemek için, bu gereklidir bir kukuleta kurmak.

iç sundurma

Bugün "gölgelik" kelimesi o kadar modası geçmiş görünüyor ki, çoğunlukla köylerde bulunuyor. Ama bunlar tamburun düzenlenmesinin ilk varyantlarıydı. Ama çok az insan anlamını hatırlıyor.

  • iç sundurma - Bu konut ve ev binaları arasında hem bir bağlantı ve tampon bölge olan özel bir odadır.

Atalarımız tek çatı altında bir ev ve bir inekliği birleştirdi. Ancak, neyse ki, bugün bu teknik giderek daha fazla terkediliyor. Bitişik bir bina olarak kullanılabilir garaj, atölye ve diğer binalar. Bu, özellikle kışın çok uygun olan sokağı terk etmeden bir odadan diğerine gitmenizi sağlar.

Modern bir çözüm, kendi takdirinize göre ayarlanabilen geniş bir uzatmadır.

Modern bir çözüm, kendi takdirinize göre düzenlenmiş büyük bir ekidir.

Kanopiler sadece sokaktan gelen doğal olaylardan ve döküntülerden korunmakla kalmaz, aynı zamanda çiftlik binasından gelen koku ve seslere karşı mükemmel bir bariyer görevi görür. Buna rağmen uzmanlar, konut dışı bina havalandırma tesisatı kurulmasını tavsiye ediyor.

İpucu! Kazan dairesine caddeden ilave bir giriş yapılırsa, salonun yardımı ile bağlanabilir. odunluk.

Bu tür ısıtılmamış anlamına gelir. en bir kapı seçerek Sırlı ya da yeterli güneş ışığı kaynağı sağlamak için bir pencere için bir yer bulmak için tercih değer.

veranda

Veranda engelleyici alanın düzenlemesinin mükemmel bir çeşididir. Bu yapı başkalarından nasıl farklıdır? Cevap çok basit: veranda, girişin önünde aydınlık bir odadır. Bu, çok sayıda pencereden kaynaklanmaktadır.

Büyük bir veranda dinlenmek ve rahatlamak için bir yer olarak hizmet vermektedir.

Büyük bir veranda dinlenmek ve rahatlamak için bir yer olarak hizmet vermektedir.

Duvarlar bir tuğla, köpük blok ve diğer malzemelerden kurulabilir. Onlar da olabilir odun, ama bu durumda izole edilmeleri gerekiyor.

Modern yapı malzemeleri pazarı bir veranda tamamen sırlı dik, Çift camlı pencereler ile donatılmış temel metal-plastik konstrüksiyonlar için kullanılır.

Notuna! Genellikle veranda ısıtılmaz. İlkbahar-sonbahar döneminde dinlenmek için mükemmel bir yer olarak hizmet vermektedir.

sundurma

Ekin büyüklüğü evin bitişiğindeki avluya ait genel alana bağlıdır. En az olduğu gibi olur. Ancak kiracılar bir giriş bölgesi oluşturmayı reddedemez. Bu durumda, yükleyebilirsiniz sundurma. Pencereleri ve kapıları olmayan yarı açık bir yapıdır.

Sundurmayı ne kadar açık olursa, hava koşullarından daha az korur

Sundurmayı ne kadar açık olursa, hava koşullarından daha az korur

Küçük duvarlar rüzgar ve kardan korur. Ancak, ısı yalıtım özellikleri diğer binalarınki kadar büyük değildir. Kural olarak, bir sundurma bir ağaçtan dikilir.

Sonuç

Tambour, binanın zorunlu bir öğesi değildir, ancak varlığı evin sıcak ve temiz kalmasını sağlar. Yapım seçimi tercihlerinize ve boş alan miktarına bağlıdır. Bu odayı çok büyük yapmayın, bu nedenle temel işlevini gerçekleştiremez - ısı yalıtımı sağlamak için.

Özel bir evde Tambour: dekor seçenekleri ve son kat malzemelerin gözden geçirilmesi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

62 + = 67