Sypialnia w stylu shebbie chic dla dwójki małych dzieci

Sypialnia w stylu shebbie-chic dla dwójki małych dzieci

Często rodzice są bardzo trudno wymyślić własny projekt pokoju dziecięcego dla dwójki dzieci, oraz zdjęcie z gotowych wnętrz nie zawsze pomagają realizować pomysły w praktyce. Wspólny pokój dziecięcy powinien być odpowiedni do charakteru i potrzeb każdego dziecka, pozostając jednocześnie komfortowym i bezpiecznym. Ale rozważyć wszystkie możliwości i stworzyć naprawdę komfortowe warunki, że dzieci nie są ze sobą konkurować na tym obszarze, lecz przeciwnie, starał się spędzać więcej czasu razem w rekreacyjnych, gier lub hobby? Szczególnie dotkliwy, ten problem, jeśli w tym samym pomieszczeniu, jak mieszkają dzieci, charakteryzujący wiek lub płeć, a także ma do dyspozycji niewielką powierzchnię. Ale nawet w takich przypadkach zawsze można znaleźć rozwiązanie pozwalające stworzyć naprawdę stylowe i funkcjonalne wnętrze dla dzieci.

Spis treści:

 • Jaki powinien być pokój dziecięcy dla dwójki dzieci
 • Układ
 • Przeznaczenie
 • Oświetlenie
 • Tekstylia
 • Zalecenia dotyczące projektowania dwójki dzieci
Dzieci w różnym wieku mogą doskonale siedzieć w jednym pokoju

Dzieci w różnym wieku mogą doskonale siedzieć w jednym pokoju

Łóżko piętrowe może zaoszczędzić miejsce w małej sypialni

Łóżko piętrowe może zaoszczędzić miejsce w małej sypialni

Równoległe ułożenie łóżek w pokoju różnych płci

Równoległe ułożenie łóżek w pokoju różnych płci

Kolorowy pokój dziecięcy dla dzieci w wieku przedszkolnym

Kolorowy pokój dziecięcy dla dzieci w wieku przedszkolnym

Jaki powinien być pokój dziecięcy dla dwójki dzieci

Pokoje dziecięce dla dwojga dzieci nie różnią się zbytnio od domu jednego dziecka ze względu na nałożone na nie wymagania. Ten pokój powinien przede wszystkim być bezpieczny, funkcjonalny i interesujący. Korespondencja z tymi czynnikami pomoże dzieciom rozwijać się i tworzyć, jako jednostki. Dlatego w pierwszym przypadku powinniśmy zwrócić należytą uwagę na wybór materiałów wykończeniowych, mebli i tekstyliów.

Wszystkie materiały użyte do dekoracji, dekoracji i dekoracji dziecka muszą być:

 • Bezpieczne, przyjazne dla środowiska, antyalergiczne, nie uwalniają szkodliwych substancji.
 • Wyróżnia się wytrzymałością i trwałością.
 • Łatwo się myje i nie gromadzi kurzu.
Deska do rysowania na ścianie jest doskonałą alternatywą dla tapety i pomalowanych ścian w pokoju dziecinnym

Deska kreślarska na ścianie jest doskonałą alternatywą dla tapety i pomalowanych ścian w pokoju dziecinnym

Jako pokrycie ścian zaleca się stosowanie tapet, farb wodnych, teksturowanych tynków i paneli dekoracyjnych. Dodatkową zaletą będzie możliwość odmalowania ściany bez usuwania starej powłoki, jak również odporności materiału na czyszczenie na mokro przy użyciu chemii gospodarczej.

Rada! Nie wybieraj zbyt wytłoczonego wykończenia, ponieważ gromadzi się kurz, który może wywoływać reakcję alergiczną u dzieci.

Jednolite powlekanie ścian w delikatnych pastelowych kolorach

Jednolite powlekanie ścian w delikatnych pastelowych kolorach

Podłoga w pokoju dziecięcym powinna być bezpieczna, trwała i ciepła o każdej porze roku. Spośród materiałów należy preferować drewno i dywan, które zatrzymują ciepło i sprawiają, że pokój staje się bardziej przytulny. Laminat i linoleum powinny być wybrane wyłącznie z wysokiej jakości, z zachowaniem izolacji akustycznej, aby aktywne gry nie zakłócały spokoju sąsiadów.

Rada! Nie wybieraj płytek ceramicznych, ponieważ podczas gry dzieci mogą się ślizgać i mocno uderzać.

Należy połączyć podłogę z systemem ciepłych podłóg, aby dzieci czuły się komfortowo i rzadziej zachorowały.

Deska parkietowa to ciepłe i przyjazne dla środowiska pokrycie podłogowe, idealne do pokoju dziecięcego

Deska parkietowa to ciepłe i przyjazne dla środowiska pokrycie podłogowe, idealne do pokoju dziecięcego

Układ

Prawidłowy projekt wnętrza pokoju dziecięcego zawsze zaczyna się od planowania i podziału całego pokoju na strefy. A dla wspólnego pokoju ten krok jest niezwykle potrzebny, ponieważ każde z dzieci powinno mieć osobistą przestrzeń, która zapewni komfortową atmosferę i zminimalizuje sytuacje konfliktowe.

Identyczny projekt przestrzeni roboczych dla dwójki dzieci

Identyczny projekt przestrzeni roboczych dla dwójki dzieci

Przy podziale dziecka na obszary funkcjonalne należy wziąć pod uwagę wiek dzieci:

 1. Dziecko trzeba zapewnić miejsce do spania, miejsce opieki (diapering i żywienia), arenę i rekreacji matek z dziećmi, a także schowek (szafka).
 2. Dla dzieci w wieku przedszkolnym, z wyjątkiem strefy snu wymagają organizacji zabaw, miejsce do działań twórczych (malarstwo, rzeźba), a jeśli przestrzeń pozwala, kącik sportowy.
 3. Dzieci w wieku szkolnym będą potrzebowały tych samych stref, ale ich rozmiar będzie inny - gra będzie się zmniejszać, a pracownik będzie się zwiększał, można go również połączyć z kreatywnym.
 4. Pomieszczenie dzieci w wieku dorastania powinno być zaprojektowane z uwzględnieniem podstawowych potrzeb - snu, nauki, odpoczynku. Strefa relaksu zastępuje grę.

Rada! W pokoju dziecięcym dla dwojga najlepiej jest przydzielić powierzchnię pomieszczenia 20 metrów kwadratowych. m.

Ogólne pole gry dla dzieci w wieku przedszkolnym

Ogólne pole gry dla dzieci w wieku przedszkolnym

Przeznaczenie

Podział na strefy wspólnego dziecka jest najczęściej przeprowadzany w następujący sposób:

 • Zapewnij każdemu z dzieci oddzielne pomieszczenia, podzielone na wszystkie niezbędne obszary - sypialnię, pracownię, pokój zabaw. Wariant zostanie zrealizowany, gdy pozwolą na to wymiary pomieszczenia. Takie rozwiązanie jest optymalne dla pokoju dzieci różnej płci, ponieważ każdy z nich będzie posiadał oddzielną przestrzeń. Zagospodarowanie terenu odbywa się za pomocą koloru, zastosowania różnych materiałów wykończeniowych i mebli.
 • Zorganizuj oddzielne obszary do nauki i snu, ale miejsce do gier z resztą, aby robić ogólne. Ta opcja jest odpowiednia, gdy dzieci mają wiele wspólnych zainteresowań i rzadko są w konflikcie.
 • Aby zjednoczyć całą przestrzeń, wszystkie osobiste rzeczy, łóżka, stoły, szafki dla obu dzieci będą umieszczone obok siebie. To rozwiązanie jest idealne dla małego pokoju i dzieci tej samej płci. W przypadku tego typu zagospodarowania przestrzennego lepiej jest zachować symetrię, używając tych samych mebli lub ogólnego wyposażenia. Oddzielne przestrzenie osobiste ułatwiają różne techniki dekoracyjne, na przykład różne tapety, obrazy na ścianach, tkaniny itp.
Interesujący projekt przekształcenia obszaru roboczego w sypialnię

Interesujący projekt przekształcenia obszaru roboczego w sypialnię

Miejsce do spania

Strefa spania w pokoju dziecinnym powinna być tak wygodna i wygodna, jak to tylko możliwe. Jeśli mówimy o rozwiązaniu kolorowym, to powinno być tak spokojne i relaksujące, jak to tylko możliwe. Najlepiej będzie wyglądać w pastelowych kolorach, ale na czele ściany łóżka można dodatkowo ozdobić rysunkami, zdjęciami lub tapetami 3D.

Smak i wiek dziecka wpływa na projekt jego prywatnej przestrzeni w pokoju

Smak i wiek dziecka wpływa na projekt jego prywatnej przestrzeni w pokoju

Jeśli dzieci są różnej płci, można użyć różnych kolorów do dekoracji sypialni każdego dziecka, na przykład różowego lub brzoskwiniowego wokół łóżka dziewczynki i niebieskiego lub zielonego - chłopca.

Każde dziecko musi mieć własne łóżko. W takim przypadku możliwe są dwie opcje:

 1. Oddzielne łóżka są tradycyjnym rozwiązaniem, które nadaje się do dużego pokoju, w szczególności w przypadku dzieci w różnym wieku lub na różnych piętrach.
 2. Łóżka piętrowe to sposób na racjonalne wykorzystanie przestrzeni. Projekt małego pokoju dziecięcego prawie zawsze implikuje korzystanie z łóżek piętrowych.

Rada! Miejsca do spania u obu dzieci powinny być równe, aby nikt nie miał poczucia wyższości lub odwrotnie, urazy.

Dwupiętrowe wbudowane łóżko z małą szafą to doskonała propozycja dla domku

Dwupoziomowe wbudowane łóżko z małą szafą to doskonała propozycja dla domu wakacyjnego

Dwa pojedyncze łóżka

Dwie oddzielne koje są najbardziej preferowaną opcją dla dzieci różnej płci, a także dla dzieci w wieku szkolnym. Gdy pozwala na to rozmiar pokoju, łóżka można umieścić na kilka sposobów:

 • Równolegle - wzdłuż przeciwległych ścian lub obok siebie. Taka metoda jest optymalnie dopasowana do kwadratu, gdzie dzieci mają więcej kontaktu ze sobą. Miejsca do spania można podzielić przez okno, stolik nocny, szafę itp.
 • Wzdłuż jednej ze ścian - metoda jest odpowiednia, jeśli pomieszczenie ma kształt prostokątny. Miejsca do spania znajdujące się wzdłuż podłużnej ściany mogą być "lokomotywą" lub wezgłowiem do zagłówka. Te łóżka można umieścić z powrotem do tyłu lub, jeżeli miejsce na to pozwala, podzielić się swoją szafę, szafkę lub nawet małą partycję, że każde dziecko miało swoją strefę prywatności.
Układ łóżek wzdłuż ściany w pokoju dzieci płci przeciwnej

Układ łóżek wzdłuż ściany w pokoju dzieci płci przeciwnej

 • W jednym rogu zagłówka do wezgłowia - to rozwiązanie jest odpowiednie, jeżeli projekt małego pokoju dziecięcego jest rozwijany, ponieważ pomaga zaoszczędzić miejsce.
 • W różnych zakątkach - aby ustawić łóżka w podobny sposób, zaleca się, aby uzyskać maksymalną wolną przestrzeń w środku pokoju, na przykład w przypadku gier. Miejsca do spania w przeciwległych miejscach są odpowiednie dla dzieci w różnym wieku, a także dla tych, którzy często się nie kłócą.
Lustrzane ułożenie łóżek, z pulpitem zainstalowanym między nimi pod oknem

Lustrzane ułożenie łóżek, z pulpitem zainstalowanym między nimi pod oknem

Rada! Aby zaoszczędzić miejsce, najbardziej odpowiednie łóżka to transformatory, składane sofy, chowane miejsca do spania.

Funkcjonalne łóżka z szafkami nocnymi i wspólnym zagłówkiem, położone równolegle do siebie

Funkcjonalne łóżka z szafkami nocnymi i wspólnym zagłówkiem, położone równolegle do siebie

Dobrym rozwiązaniem dla małego przedszkola będą łóżka z pustą podstawą. W takich pudełkach, znajdujących się pod łóżkiem, łatwo jest przechowywać pościel, zabawki, książki, rzeczy osobiste. Dzięki temu będzie można obejść się bez niepotrzebnych szafek.

Łóżko piętrowe

Dwupoziomowe łóżko to popularne i praktyczne rozwiązanie dla połączonego pokoju dziecięcego. Ta opcja znacznie oszczędza użyteczny obszar, więc jest po prostu niezastąpiony dla małego pokoju. Możliwości wzornicze małego pokoju dziecięcego wyposażonego w łóżko piętrowe wyglądają bardzo korzystnie, zwłaszcza, że ​​wybór spośród nowoczesnych modeli jest bardzo duży.

Rada! Zastanówcie się, czy łóżko piętrowe jest tylko wtedy, gdy wysokość sufitu w mieszkaniu wynosi 2,6 m. Przy mniejszych parametrach, dziecko śpiące na drugim poziomie będzie cierpiało na bezsenność z powodu zaduchu.

Łóżko piętrowe dla małych dzieci w wąskim pokoju

Łóżko piętrowe dla małych dzieci w wąskim pokoju

Podłogi są połączone ze sobą drabiną, która musi być tak bezpieczna, jak to tylko możliwe, aby dzieci nie doznały obrażeń podczas wznoszenia lub schodzenia.

Łóżka piętrowe mogą być standardowe lub wyposażone w dodatkowe elementy, na przykład wbudowane szafki. Górna kondygnacja może być statyczna, a dolna - tak, że w ciągu dnia dzieci mają więcej miejsca na gry lub rekreację.

Ciekawym rozwiązaniem będzie dwupoziomowe łóżko z wysuwaną dolną kondygnacją, która złożyć wygląda jak pojedyncza koja. Ta opcja nadaje się do pomieszczeń nawet z niskim sufitem.

Rada! Uzupełnij łóżka o wysokiej jakości materace ortopedyczne, aby dzieci rozwijały się prawidłowo bez problemów ze snem.

Kątowe ułożenie łóżka piętrowego w pokoju dziecinnym

Kątowe ułożenie łóżka piętrowego w pokoju dziecinnym

Przechowywanie rzeczy osobistych

Projekt pokoju dziecięcego dwojga dzieci powinien być harmonijny, dlatego nie trzeba zmuszać miejsca z ogromnymi skrzyniami lub komodami. Najlepsze do przechowywania odpowiednie:

 • Przestronna szafa, wyposażona w systemy szaf w postaci koszy, szuflad, wieszaków itp. Wewnątrz znajduje się miejsce do wspólnego spania dla każdego z dzieci. Jeśli pokój dziecięcy jest mały, drzwi szafy powinny być częściowo lustrzane, aby wizualnie powiększyć przestrzeń.
 • Komoda może służyć jednocześnie jako miejsce do przechowywania i separator stref w przedszkolu, stojak na książki, lampa, zabawki.
Świetny pomysł na lokalizację garderoby i miejsce do przechowywania rzeczy osobistych

Świetny pomysł na lokalizację garderoby i miejsce do przechowywania rzeczy osobistych

 • Pudełko na dole łóżka. Może być stały lub z przestrzenią oddzieloną przegrodami, a także wyposażony w szuflady.
 • Półka pomoże uporządkować książki do podręczników i wszelkiego rodzaju drobiazgów, a także może podzielić pomieszczenie bez tworzenia efektu zatłoczenia.
 • Pufy ze składanym siedziskiem, w podstawie którego można przechowywać zabawki, materiały dla kreatywności itp.
 • Nisze ścienne. Aby upewnić się, że takie projekty nie wyglądają na nudne, można zrobić z nich jasne pudełka, kosze, które łatwo pomieścić wszystkie rzeczy, których dzieci potrzebują, w tym farby, małe zabawki, dyski itp.
Nisza z licznymi półkami do przechowywania rzeczy

Nisza z licznymi półkami do przechowywania rzeczy

Obszar roboczy

Dla dzieci w wieku szkolnym należy wyposażyć w miejsce do pracy, w którym będą robić lekcje. Miejsce do nauki powinno być zaprojektowane z maksymalną powściągliwością: jasne kolory i duże rysunki będą rozpraszać, a nawet drażnić dzieci. Najlepiej jest udekorować obszar roboczy w neutralnych neutralnych kolorach (biały, beżowy) lub wyciszonych odcieniach zieleni, brzoskwini.

Dla dzieci w wieku przedszkolnym, małe stoły indywidualne

Dla dzieci w wieku przedszkolnym, małe stoły indywidualne

Z mebli, po pierwsze, potrzebujesz stołu, który może być twój dla każdego dziecka lub generała. W drugim przypadku istnieje kilka opcji naraz:

 1. Pojedynczy blat, podzielony od dołu lub z dołu za pomocą szuflad, półek. Najczęściej taki stół znajduje się wzdłuż ściany z otworem okiennym, aby zapewnić maksymalny poziom naturalnego światła. W tym przypadku z każdej strony można zainstalować półki, na których każde dziecko może przechowywać przybory szkolne. Jeśli taki stół stoi wzdłuż solidnej ściany, wówczas półki są zawieszone bezpośrednio nad nim.
 2. Stolik narożny pozwoli zaoszczędzić miejsce w małym pokoju. Może zajmować przeciwległy kąt od śpiącego.
 3. Duże biurko, z którego mogą dzielić się dzieci, osiadłe z przeciwnych stron. Ta opcja często przylega do ściany lub parapetu z krótką krawędzią, a dzieci siedzą naprzeciwko siebie. Osobiste rzeczy każdego z nich znajdują się za lub na boku. To rozwiązanie nadaje się do przestronnego pokoju.
Obszary robocze, które znajdują się po przeciwnych stronach pokoju

Obszary robocze, które znajdują się po przeciwnych stronach pokoju

Rada! Jeśli używane są osobne tabele, można je umieścić obok siebie, ale oddzielają je regały, szafki itp.

Miejsce pracy powinno być również wyposażone w wygodne krzesła, półki i pudełka do przechowywania, wszystkie niezbędne rzeczy powinny być pod ręką. Konieczne jest również dbanie o prawidłowe oświetlenie.

Nie jest niepotrzebne powieszenie magnetycznego lub tablicowego na ścianie w pobliżu miejsca pracy. Jeśli blat jest wspólny, wówczas oba dzieci mogą jednocześnie używać tego obiektu, w tym przypadku płyta powinna zajmować prawie całą ścianę nad stołem.

Wygodny i praktyczny układ stołów roboczych, które można złożyć

Wygodny i praktyczny układ stołów roboczych, które można złożyć

Miejsce do gier

Tworząc strefę gry, nie możesz ograniczać wyobraźni, ponieważ to miejsce pomoże ukształtować osobowość dzieci, ujawnić ich indywidualność. Projekt miejsca rozrywki powinien być jasny, niezwykły.

Kolorystyka może być zarówno miękka, jak i nasycona, ale koniecznie jasna: arbuz, cytryna, błękit, pomarańcza, jasnozielona - te kolory pomogą dzieciom pozostać energicznymi.

Ściany mogą ozdobić tapetę jasnymi ornamentami, tapetami lub efektownymi rysunkami. Te ostatnie mogą należeć do pióra lokatorów tego pokoju. Przy okazji, ściana w obszarze gry może być pokryta specjalną farbą, która jest łatwa do narysowania, a następnie zmyć wyniki kreatywności bez utraty wyglądu powłoki.

Strefa gry w strefie okna wykuszowego

Strefa gry w strefie okna wykuszowego

Rada! Strefę gry można określić jako jasny dywan, na którym dzieci mogą wygodnie się ułożyć.

W grach powinieneś zapewnić miejsce do przechowywania zabawek i kreatywnych akcesoriów, do tego możesz użyć jasnych pięknych pudełek, kieszeni tekstylnych zawieszonych na ścianie.

Mała wygodna szafa w kąciku zabaw dla dzieci

Mała wygodna szafa w kąciku zabaw dla dzieci

Pokoje dziecięce dla dwóch dzieci o różnych płciach można wyposażyć w dwa place zabaw, choć nie są one tak obszerne, ale interesy każdego dziecka będą brane pod uwagę, a aktywne gry z udziałem samochodów lub samolotów nie przeszkadzają w piciu herbaty z lalkami.

Miejsce do odpoczynku

Miejsce do rekreacji będzie musiało być zorganizowane, jeśli w pokoju mieszkają dwie nastolatki. Strefa ta jest przeznaczona do wspólnego spędzania wolnego czasu, odbioru gości, oglądania telewizji i filmów. Powinien być zaprojektowany zgodnie z gustami samych dzieci. Na ścianach mogą być duże rysunki, awangardowe ozdoby i kontrastujące kombinacje kolorystyczne.

Miękka część wypoczynkowa zapewnia wygodę dzieciom

Miękka część wypoczynkowa zapewnia wygodę dzieciom

W strefie odpoczynku może być wygodna sofa, składana, jeśli przyjaciele nocują, lub para foteli. Stolik kawowy, telewizor, półki z książkami - wszystko to powinno być wspólne dla dzieci, ale nie prowokować konkurencji.

Oświetlenie

W pokoju dziecięcym należy zorganizować odpowiednie oświetlenie. Naturalne światło musi swobodnie wchodzić do pomieszczenia, a każde dziecko powinno je otrzymywać w równych ilościach. Dlatego najlepiej umieścić tabelę symetrycznie względem okna.

Pokój stał się jeszcze lżejszy dzięki lustrzanej szafie - coupé naprzeciwko dużego okna

Pokój stał się jeszcze lżejszy dzięki lustrzanej szafie naprzeciwko dużego okna

Sztuczne oświetlenie powinno być starannie przemyślane. Z jednego żyrandola w dwojgu dzieci lepiej odmówić, preferując instalację kilku lamp, jego dla każdego obszaru funkcjonalnego.

Obok łóżek jest zainstalowanie lamp nocnych, stanowisk pracy wyposażonych w wbudowane oświetlenie górne lub boczne, a także lamp stołowych z regulowanym kątem.

Dobrze oświetlone małe dzieci zarówno naturalne, jak i sztuczne źródła światła

Dobrze oświetlone małe dzieci zarówno naturalne, jak i sztuczne źródła światła

W strefie rekreacyjnej odpowiednie będą lampy stołowe lub kinkiety, a plac zabaw powinien być oznaczony oświetleniem konturowym lub sufitowym.

Tekstylia

Zasłony do pokoju dziecięcego powinny być ciasne, aby zapewnić spokojny sen dzieciom. Klasyczne zasłony powinny być wybrane podwójnie: jasny tiul lub organza swobodnie przechodzą światło w ciągu dnia, a gęsta bawełna, jedwab bezpiecznie zamyka okna w nocy.

Doskonała opcja - rolety, których wysokość jest regulowana, a same dzieci będą mogły zdecydować, w jakim położeniu je opuścić. Takie zasłony mogą być podwójne lub pojedyncze, należy pozostawić otwarty parapet, który pomaga wykorzystać więcej miejsca w pokoju.

Okno z białą żaluzją można ozdobić zasłonami z wielobarwnych dużych koralików

Okno z białymi żaluzjami może być ozdobione zasłonami z wielobarwnych dużych koralików

Kolor zasłon może być jasny, odpowiednie są wszelkiego rodzaju rysunki i ozdoby. Ale ich projekt musi koniecznie być harmonijnie wpisany w styl przedszkola.

W przedszkolu należy położyć dywan, który stworzy dodatkową przytulność. Powinno być łatwe do czyszczenia i nie gromadzić kurzu, dlatego preferowane powinny być opcje o krótkim zasięgu.

Narzuty i poduszki dekoracyjne dodadzą komfortu, pomogą zindywidualizować miejsce do spania każdego z dzieci. Takie tkaniny powinny być jasne i łatwe w utrzymaniu.

Jasne piękne narzuty dodadzą otuchy

Jasne piękne narzuty dodadzą otuchy

Projekt pokoju dziecięcego: zalecenia dotyczące projektu dwójki dzieci

Wybierając styl pokoju, kieruj się gustami każdego dziecka. Neutralne rozwiązania stylistyczne, które pasują zarówno do chłopców, jak i dziewczynek, można nazwać motywami morskimi, safari, dżungli, niemal każdy naturalny styl. Łatwo jest pokonać wnętrze w minimalistycznym stylu, w którym każde dziecko może swobodnie wyrażać siebie.

W zależności od tego, kto mieszka w przedszkolu, powinieneś również rozróżnić pokój:

 • Dla dwóch dziewczynek w tym samym wieku najlepszym wyborem jest symetryczne wnętrze, udekorowane w różowo-liliowy, zielono-beżowy lub brzoskwiniowy kolor. Jeśli interesy sióstr są różne, połowa z nich może być ozdobiona osobistymi rysunkami, fotografiami lub wizerunkami bożków do smaku, ale wszystko to w tym samym ujęciu. W pokoju powinno być dużo tkanin, w tym dekoracyjne pluszowe zabawki, falbanki na zasłonach i narzutach itp. Siostry często lubią robić wszystko razem, dlatego tylko miejsca do spania mają sens, a reszta ma być połączona. Jeśli mówimy o stylu, to jest to bardzo kobiecy i czuły wygląd wnętrza Prowansji, które dziewczyny lubią.
Dzieci prawie w tym samym wieku, które dobrze się czują, można zaaranżować wspólną sypialnię i pracę

Dzieci w tym samym wieku, jeśli dobrze się dogadują, można wyposażyć wspólny obszar do spania i pracy

 • Dwie dziewczyny w różnym wieku będą czuć się bardziej komfortowo, jeśli każda z nich ma prywatną przestrzeń w przeciwległych częściach pokoju. W tym przypadku lepiej wybrać inny wygląd mebli, kolor ścian itp. Ale jeden styl jest nadal warty.
Dzieci w różnym wieku potrzebują własnej przestrzeni i miejsca do zabawy

Dzieci w różnym wieku potrzebują własnej przestrzeni i miejsca do zabawy

 • Dwaj chłopcy, bez względu na wiek, będą żyć spokojnie, tylko jeśli każdemu dana będzie jego własna przestrzeń. Wspólna może być tylko częścią sypialną, na przykład z łóżkiem piętrowym. Dodatkowym atutem będzie przydzielanie miejsc do uprawiania sportu, gdzie chłopcy mogą również razem. Należy udekorować pokój dwóch chłopców w stylu marynarki wojennej, stylizować na statek kosmiczny lub piracki itp.
Dla chłopców w każdym wieku, łóżko piętrowe i szafka na rzeczy osobiste

Chłopcy w każdym wieku idealnie pasują do łóżka piętrowego i wspólnej szafki na rzeczy osobiste

Rada! Jeśli mieszka się w pokoju dzieci w wieku zmianie, konieczne jest, aby każdy z nich, aby dać pokój miejsce, gdzie każdy może bezpiecznie angażować się w hobby lub wakacje.

Pokój dla dwóch różnych dzieci płci

Jeśli brat i siostra mieszkają w pokoju, ma sens całkowite podzielenie przestrzeni na strefy osobiste dla wszystkich. Należy zadbać o ściankę działową, ekran lub zasłonę, aby dzieci mogły ubierać się bez wstydu lub po prostu przejść na emeryturę.

Oddzielenie pokoju dla dzieci różnej płci przy pomocy grubej zasłony i przegródki z półek

Oddzielenie pokoju dla dzieci różnej płci przy pomocy grubej zasłony i przegródki z półek

Interesy dzieci heteroseksualnych rzadko się pokrywają, więc dość trudno jest urządzić pokój. Najlepiej wybrać neutralne wykończenie ścian i podłogi, a indywidualne sprawić, że przestrzeń każdego dziecka pomoże różnorodnym akcesoriom, takim jak tkaniny, książki, zabawki, tapety. Te ostatnie działają bardzo dobrze, jeśli chcesz zachować integralność wnętrza, ale nie obrażaj żadnego z dzieci. W tym przypadku połowę dziewczynki można ozdobić baśniowym krajobrazem z zamkiem księżniczki i połówką chłopca z obrazem starożytnego statku pirackiego.

Odpowiedni będzie dekorowanie połowy pomieszczenia kontrastowymi odcieniami, na przykład żółtym i fioletowym. Warto powtórzyć kolor każdej strony po przeciwnej stronie za pomocą akcentów - tekstyliów, ramek do zdjęć lub rysunków, poduszek itp.

Projekt pokoju dziecięcego: oddzielenie przestrzeni w pokoju dzieci różnej płci za pomocą pięknej szafki na zabawki w formie domu

Oddzielenie przestrzeni w pokoju dzieci różnej płci przy pomocy pięknej szafki na zabawki w formie domu

Aby zapewnić, że dzieci mieszkają razem w tym samym pokoju, sytuacja powinna być wygodna i odpowiadać interesom każdego z nich. Dlatego też, wypatrując wnętrza przedszkola, przede wszystkim skonsultuj swoje dzieci, weź pod uwagę wszystkie ich życzenia, wiek i cechy osobowości każdego z nich.

Projekt pokoju dziecięcego dla dwójki dzieci: 70+ wybranych pomysłów i sekretów tworzenia harmonijnego otoczenia

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 41 = 45