Kağıt duvar kağıdı - evinizi dekore edecek mükemmel bir seçenek

Kağıt duvar kağıdı - dekor için mükemmel bir seçenek

Soru nasıl yapıştırılacağı kağıt duvar kağıdı, Kendi dairesinde tamir yapmış olan herkes vardı. Görünüşe göre bu konuda hiçbir şey karmaşık değildir, fakat tüm sonuçlardan uzak beklentilere karşılık gelir. Duvar kağıdını doğru bir şekilde yapıştırın - bu bir bütün sanattır ve yeni tiplerin değişmesiyle ve onlarla birlikte çalışacak teknolojiyle birlikte. Ancak kağıt duvar kağıtları her zaman popülerliğin yüksekliğindedir. Onlar çeşitli renkler ve süs eşyaları, düşük maliyet, çevre dostu ve işteki sadelik için seviliyorlar. Onlar için uygundur oturma odası veya Çocuk, bahçe veya ofis.

İçindekiler:

 • Kağıt duvar kağıtları türleri
 • Duvar kağıdını seç
 • Duvar kağıdı yapıştırma
 • Yetkili duvar kağıdı üzerinde video eğitimi
 • Uzman tavsiyesi

 

Duvar kağıdı üzerine efsane

Duvar kağıdı üzerine efsane

Kağıt duvar kağıtları türleri

Kağıt duvar kağıdını yapıştırmadan önce, bir veya daha fazla türü tercih etmelisiniz, çünkü bunların her birinin kendi özellikleri vardır, bu da hem onarım işlemini hızlandırabilir hem de yavaşlatabilir.

simpleks

Kağıt temelinde en ince ve en ucuz duvar kağıdı simpleks. Sadece bir katmandan oluşuyor, bu da onları ışıklandırıyor ama en güçlü değil. Kağıt üzerine çizim, yüzey düzgün kaldığı için gravür baskı ile uygulanır.

Bu duvar kağıdıyla çalışmak en zor olanıdır. Kolayca yapıştırıcıdan ıslanırlar, gözyaşı. Onları gömülmekten daha iyi yapıştırın.

Önemli! Çalışmaya başlamadan önce, duvarlar ideal duruma göre hizalanmalıdır, çünkü herhangi bir kusur, ince kağıdın içinden görünecek ve kaplamanın dekoratif nitelikleri bozulacaktır.

dubleks

Çok katmanlı temelli kağıt duvar kağıdı dubleks. Birçok yapıştırılmış kağıt tabakasından oluşur ve ön tarafta hem dekoratif hem de koruyucu fonksiyonları yerine getiren özel bir kaplama uygulanır.

Önemli! Dubleks, tek katmandan çok daha güçlüdür, bu duvar kağıtları zamanla daha az yıpranır, nemden ve güneş ışınlarından korkmaz.

Dubleks pürüzsüz. Sadece çizim, damgalama olmadan

Düz yüzeyli dubleks - kabartma olmadan desen

İpucu! Dubleks duvar kağıdının yüz tabakası nem tutmaz olabilir, yüksek nem oranı olan odalarda duvar kaplamaları, örneğin mutfaklar.

Çoğunlukla dubleks duvar kağıdı bir kabartma yüzeyine sahiptir. Desen, doku rulosunu hala nemli kağıt bezin üzerinde baskı altında yuvarlayarak elde edilir. Bundan sonra boya uygulanır. Bu duvar kağıdı dublekslerine kabartma denir. Popo'ya yapıştırılmış olmalılar.

Dubleks rahatlama. Dokulu bir yüzeye sahip

Dokulu bir yüzeyle kabartmalı dubleks

 • kabartmalı duvar kağıdı - kağıt arasında en dayanıklı. Sadece dayanıklı değil, aynı zamanda yüksek dekoratif özelliklere de sahiptirler.

Dokuma olmayan polar eldivenler

Özel bir mukavemet ve kağıdın yüzeyine dokunmak hoş dokunmamış olarak duvar kağıdı. Tutkallamak kolaydır, çünkü yapıştırıcı sadece duvara uygulanır. Bu türün özellikleri arasında - dayanıklılık, tekrar tekrar boyanabilir.

İpucu! Bir fotoğrafla renkli duvar kağıtları alırken, tüm ruloların aynı lottan olduğundan emin olmanız önemlidir. Gölgeler, son sonucu etkileyebilecek çok farklı olabilir.

Flizeline - bugüne kadarki en popüler seçeneklerden biri

Flizeline duvar kağıdı - bugüne kadarki en popüler seçeneklerden biri

vinil

Kağıt tabanındaki vinil duvar kağıdı, en aşınmaya dayanıklıdır. Üst katman, farklı doku ve renklerin bir vinil püskürtmesidir. Bu duvar kağıtları dayanıklı ve ağır. Görsel olarak kabartmalı kâğıt ile kolayca karışırlar, ancak kaliteden daha düşüktürler.

Ana avantajı - dayanıklılık

Vinil duvar kağıdı ana avantajı - dayanıklılık

Duvar kağıdını seç

Kağıt duvar kağıdı tutkalı nedir? Her şey kaplamanın kalınlığına bağlıdır. Evrensel versiyon - selüloz temelinde tutkal CMC. Vinil duvar kağıtları için bile, ince ve kabartmalı için uygundur. Fark sadece çözeltinin yoğunluğundadır.

Önemli! Daha ince olan kağıt, kompozisyonun ne kadar sıvı olması gerektiği.

Harika tutkal CMC

Harika tutkal CMC

Özel yapıştırıcılar satın alırken üreticilerin önerilerine dikkat edilmeli. Bir kağıt taban için yapıştırıcı, kural olarak, ucuz ve üç tiptir: hafif, orta ve ağır duvar kağıdı için.

 • Kağıt temelinde kabartmalı, dokunmamış ve vinil rulolar için eşit derecede uygundur. vinil yapıştırıcı.
Güvenilir ve daha viskoz

Güvenilir ve daha yapışkan yapışkan

İpucu! Herhangi bir duvar kağıdı PVA veya bustilata ile yapıştırılabilir. Bu bileşikler, ağır kumaşlar için bile, kağıdın duvara güvenli bir şekilde yapışmasını garanti eder.

Sızdırmazlık duvar kağıdı

Kağıt duvar kağıdını yapıştırmadan önce, nasıl yapılacağına karar vermelisiniz - popo veya çakışma. Genellikle bir rulo kağıdın bir kenarı vardır. İnce duvar kağıdının üst üste yapıştırılması, kanvasın kenarı iyi bir şekilde birbirine bitişik olduğundan dolayı.

İpucu! Kanvas yoğun veya kabartılmışsa, kenar sadece müdahale eder, kavşaklarda ise görünür şeritler görünmez. Bu durumda, kenar en iyi kesimdir ve duvar kağıdının kendisi kıvrılarak yapıştırılır.

Butt-endler de non-woven ve vinil duvar kağıdı ile yapıştırılır, teknoloji videoda görülebilir.

İpucu! Duvar kağıdı etiketinde, her şerit sığdırma için kaç santimetre gerektiğine dair bilgi bulabilirsiniz. Gerekli olan rulo sayısı hesaplanırken bu veriler dikkate alınmalıdır. Satın alırken, her zaman gerekli olandan daha fazlasını almak daha iyidir.

Bugüne kadar, piyasa zengin bir duvar kağıdı yelpazesi sunabiliyor ve herkes beğenilerini seçebiliyor.

Bugüne kadar, piyasa her zevke göre zengin bir duvar kağıdı seçeneği sunuyor

Duvar Hazırlığı

Yapıştırma işlemine geçmeden önce, duvarlar dikkatli bir şekilde hazırlanmalıdır:

 1. Eski duvar kağıdını sil. Bir spatula kullanarak, yavaşça eklemleri kaldırın ve tuvali soyun. Duvar kağıdı sıkıca yapıştırılmışsa, o zaman ılık bir sabun çözeltisi ile nemlendirilmelidir. Bazı yerlerde, kesimin üzerine su girmesi için kesimler yapmak mümkündür.
 2. Boyalı duvarlar bir zımpara kağıdı veya metal bir fırça ile temizlenmelidir. Tüm dökülme alanları dikkatlice zımparalanmalıdır. Su bazlı boyalar veya badana önceden ıslatılmış olmalı ve kalıntıları bir spatula ile alın.
 1. Temizlenmiş toz tabanını temizleyin ve kusurları kontrol edin - düzensizlikler, çatlaklar, vb. Tüm kusurların bir astar, macun ile işlem görmesi gerekir. Macun kuruduktan sonra, duvarla bir seviyeye kadar zımparalayın, daha sonra bir astar ile tekrar kaplayın.
 2. Duvarlar daha önce bir astar ile kaplanmış ise duvar kağıdı daha iyi tutacaktır. Özel bir su bazlı nüfuz edici bileşik veya güçlü seyreltilmiş bir yapıştırıcı olabilir.

enstrümanlar

Doğru seçilmiş araçlar, duvar kağıdı yapıştırma sürecini kolaylaştıracaktır:

 1. Makas veya büro bıçağı.
 1. Kalem ve şerit metre.
 1. Geniş fırça ve rulo.
 2. Tutkal için tepsi.
 3. Sünger ve yumuşak doku

Işaretleme ve kesme

Duvarın yüksekliğini ölçün. Ruloyu ters çevirin ve işaretin uygun bir ölçümünü yapın. İstenilen uzunlukta birkaç şerit yayın.

İstenilen duvar kağıdını ölçüp kesiyoruz

İstenilen duvar kağıdını ölçüp kesiyoruz

İpucu! Tavan veya zemin düz değilse, o zaman duvarın yüksekliğine keserken, başka bir 5-10 cm eklemek gerekir, bu doğru yapıştırmaya yardımcı olacaktır grup. Bir resim ile duvar kağıdını keserken, toleransı dikkate almanız gerekir. 5 ila 30 cm arasında duvarın uzunluğuna ekleyin ve duvar kağıdını uygun parçalara kesin.

Duvarda işaretler yapmak

Duvarda işaretler yapmak

Duvar kağıdı maksimum sorunsuz ve doğru bir şekilde yapıştırın duvarları işaretlemeye yardımcı olur. Tavandan dikey bir çizgi çizmeniz gerekir (şakül, lazer seviyesi ve video yardım) ve ondan tuval genişliğine eşit bir parça ölçün. Gerekli sayıda tekrarlayın.

İpucu! Özellikle duvar kağıdı bittiğinde, duvar kağıdının pencereden olması gerektiği gibi yapıştırın. Böylece eklemler görsel olarak daha az görünür olacaktır.

Duvar kağıdı yapıştırma şeması

Duvar kağıdı yapıştırma şeması

yapıştırma

 1. Yapıştırıcı yapıştırıcı önceden hazırlanmalıdır. Talimatlara uygun olarak, suyla seyreltin ve şişmenin zamanını bekleyin.
 2. Çeşitli bantların, bir fırça veya rulo kullanarak, kenarlara özel bir dikkat göstererek yapıştırıcıyla eşit şekilde sürülmesi gerekir.
 3. Her keten, kısa kenarları merkeze katlanır ve birkaç dakika boyunca bırakılır, böylece kâğıt iyi tutkal ile emprenye edilir.
 4. Vinil duvar kağıdını kağıda veya diğer ağır tiplere yapıştırmadan önce bunu yapmak gerekir. Böyle bir eylem, kabarcıkların ortaya çıkmasını önlemeye ve soyulmayı önlemeye yardımcı olacaktır.

İpucu! İnce duvar kağıdı, bazı durumlarda olduğu gibi, hemen yapıştırılması daha iyidir Sigara dokuma, sadece duvarda yapıştırıcı uygulamak.

Tutkal hazırlayın ve bir süre bırakın

Tutkal hazırlayın ve bir süre bırakın

İpucu! Yapıştırmadan önce kağıt temelinde vinil duvar kağıdı veya ağır kabartmalı, ayrıca bir rulo ile duvarlara yapıştırıcı uygulamak da arzu edilir.

Şeritler emdirildiğinde, yapıştırmaya başlayabilirsiniz:
 1. İlk şerit, pencereye en yakın köşeye uygulanır.
 2. Tuval yukarıdan aşağı doğru düzleştirilmiştir. Öncelikle orta yumuşak ve kuru yumuşak bir bezle kenarlara bastırın. Üst kısım düzleştirilirken, tabanın açılması gerekli değildir.
 3. Fazla yapıştırıcının derhal nemli bir süngerle temizlenmesi gerekir.
 4. Her bir şerit, bir önceki uca sıkıca ayarlanır veya tolerans için toleransla örtüşür.
 5. Eklemlerin, tercihen bir lastik makarayla ütülenmesi gerekir. Böylece daha az farkedilecekler.
 6. Sonunda, kapı yapıştırıldı.
Duvar kağıdını oluştururken hareketlerin sırası

Duvar kağıdını oluştururken hareketlerin sırası

İpucu! Duvar kağıdını yapıştırırken, tavana ve zemine çakışma yapmalısınız - her yönde 5 cm. Bez pürüzsüz hale getirildiğinde, keskin bir büro bıçağıyla fazlalığı kesebilirsiniz.

Dikkate değer yararlı hatırlatmalar

Dikkate değer yararlı hatırlatmalar

 

Uzman tavsiyesi

 1. Kağıt duvar kağıdını mükemmel bir şekilde yapıştırmak için: uzmanlardan gelen sürecin sık karşılaşılan hatalarını ve inceliklerini önlemek

  Duvarları yapıştırmadan önce tüm anahtarların ve soketlerin ve tuvalin üzerini örtüldüğü yerlerde kesilmeleri önerilir. Süpürgelikler sökmek de daha iyidir.

 2. Duvar kağıdı kurutulduktan sonra elektrikli aletler değiştirilebilir. Sonuç düzgün gözükecek. Ama önce dairenin enerjisini kesmeyi unutma!
 3. Çalışmalar kapalı pencereli bir odada yapılmalıdır. Vida dökülme duvar kağıdı neden olabilir.
 4. Mümkünse, duvar kağıdını birbirine yapıştırmak daha iyidir - sadece daha hızlı değil, aynı zamanda daha kullanışlı!
Soketi kesmeyi unutmayın

Soketi kesmeyi unutmayın

Kağıt duvar kağıdını mükemmel bir şekilde yapıştırmak için: uzmanlardan gelen sürecin sık karşılaşılan hatalarını ve inceliklerini önlemek

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

22 − 21 =