Modern mutfak iç mekanı için şık bir çözüm

Modern mutfak iç mekanı için şık bir çözüm

seçim zemin ve duvarlar için kaplama malzemesi Görev kolay değildir, çünkü birçok özelliği birleştirmelidir: güç, dayanıklılık, kullanım kolaylığı ve çekici görünüm. Tüm bu işlevler taşın altındaki seramik karolarla donatılmıştır. Ne olduğu hakkında, farklar nelerdir karo itibaren porselen çömlek - daha ayrıntılı olarak anlayacağız.

 • Porselen veya fayans mı?
 • Taklit özellikleri
 • Kullanım durumlarda
 • Renk paleti
 • Seçim özellikleri
 • Bakım talimatları
Duvar ve zeminlerin dekorasyonu için taşların altındaki taşların birleştirilmesi minimalist tasarıma sahip odalarda daha uygundur.

Duvar ve zeminlerin dekorasyonu için taşların altındaki taşların birleştirilmesi minimalist tasarıma sahip odalarda daha uygundur.

Porselen veya fayans mı?

Çoğu zaman görüşünü duyabilir porselen karolar Daha iyi çini, ama değerlendirmek için hangi tarafa bağlıdır. Tabii, tabiki, daha iyi, çünkü daha güçlü ve daha dayanıklıdır, ayrıca yapısı daha gerçekçi. fayans taklit.

Sıcak doğal tonların seramik graniti, sıcak bir atmosfer yaratır.

Sıcak doğal tonların seramik graniti, sıcak bir atmosfer yaratır.

Önemli! Duvarları ilgilendirirse, ikinci seçenek tercih edilir, çünkü kurulumu daha uygundur.

Malakit karolar ve hafif bir mutfak kombinasyonu çarpıcı bir etki yaratır.

Malakit karolar ve hafif bir mutfak kombinasyonu çarpıcı bir etki yaratır.

Notuna! Her iki seramik ürün başarıyla doğal bir taş taklit, Özellikle bu tür ürünleri üreten ünlü markaların koleksiyonuna bakarsanız.

Seçim yapmak büyük ölçüde finansal olanaklara bağlıdır. Karo kesinlikle daha uygun fiyatlı ve çeşitli doğal materyalleri taklit etmenin birçok yolu var. renk çeşitleri.

Taklit özellikleri

Taklit "taşın altında" Palmiye ağacını uzun yıllardır tüketicinin tercihlerinde tutar. Ve hepsi bu şekilde süslenmiş duvarlar ve zeminler doğal görünüyor. Her geçen gün böyle bir tasarımın olduğu bir eve, sakin, kendinden emin hissedeceksiniz. Renk paleti doğaldır.


Özel teknoloji sayesinde, seramikler kayaçlar, zümrüt taşmaları, zarif çatlaklar ve çatlaklar için en küçük düzensizlikleri bile gerçekleştirebilir. Bu malzeme başarılı bir şekilde çeşitli iç mekanlara uyar - klasik, İskandinav, içinde bile uygun olacaktır rustik tarzı.

Dikkat edin! Söz konusu malzemenin temel sorunu, sömürü söz konusu olduğunda, dekoratif "taş" tabakanın aşındırılmasıdır. Sonuç olarak, böyle çekici bir görünüm kaybolur, ayrıca yüzey kayganlaşır. Daha büyük ölçüde bu endişeleri yer karoları.

Gerçek bir yapay taş denir, porselen hakkında unutma. Bu malzeme mineral pigmentler, spar, kil ve kuvars kumu yüksek basınç altında oluşturulur. Birincil preslemeden sonra, kuvvetlendirme sağlayan ateşleme gerçekleşir. Nispeten düşük bir gözeneklilik vardır.

Notuna! Kullanımda daha fazla rahatlık için, yüzey sır ile kaplanır ve / veya cilalanır.

Malzemelerin her birinin kendine özgü kullanımı vardır. Yani, kiremit kaygan olacağından sokakta kullanılmıyor. Porselen taş eşyası gelince, bu sadece mükemmel bir çözümdür teraslar, açık alanlar. Ek olarak, bu malzeme sıcaklık değişikliklerine karşı gerekli mukavemete ve dayanıklılığa sahiptir. Ama aynı zamanda kendi kusurlarına da sahip: önemli ölçüde ağırlık, işleme zorluğu, sınırlı dekoratif çözümler ve tabii ki yüksek bir fiyat.

Kullanım durumlarda

Malzemenin türüne bağlı olarak, bu karo farklı alanlarda kullanılabilir:

 1. Bodrum Döşeme. Sadece dekoratif değil, aynı zamanda tamamen pratik bir işlev de gerçekleştirir. Evin bu bölümünün güçlü bir mekanik etkilere dayanması, gerekli mukavemet ve güvenilirliğe sahip olması gerektiği ve bu tarz bir işin sadece yardımcı olacağı anlaşılmaktadır.

  Eviniz için şık ve güvenilir bir çözüm

  Eviniz için şık ve güvenilir bir çözüm

 2. Çözüm, bina içindekiler içindir. Homojen olmayan orijinal doku, bir kalede yaşamayı hayal edenleri çeker ya da evlerine özgün bir "lezzet" getirmeye çalışır. Genellikle bir yerel duvar dekorasyonu, örneğin köşelerde ve hatta duvarın ortasında. Evin iç mekanına gelince, taşın altındaki karo oldukça uygundur. banyo, mutfak, salon. Elbette, aşırıya kaçmamak önemlidir.

  Siyah mermer için döşeme - zarif ve zevkle

  Siyah mermer için döşeme - zarif ve zevkle

İpucu! Antika bir taş için oda karolarının orijinal dekorasyonu. Karakteristik perişan, zaman çatlakları ve biraz değiştirilmiş doğal renklendirme, özel bir çekicilik getirecek olan şey.

Renk paleti

Hangi renk tonu, sahiplerinin stilistik karar ve tercihlerine bağlıdır, ancak çok doğal olmayan gölgelerin uygunsuz olacağını unutmayınız. Doğal malzemeyi taklit eden bir ürün seçmek, gözlemlemek zorundasınız doğal palet.

Hangi taş simüle edildiğine bağlı olarak, tonların yazışmalarını gözlemlemelisiniz:

 1.  Mermerin altında - bej, siyah, beyaz serpiştirilmiş gri.
 2.  Oniks - kehribar, yeşil, pembe.
 3.  Kumtaşı, granit veya kireçtaşı - gri, bej.
 4.  Malakit derin bir yeşildir.

Beğendiğiniz koleksiyonun hangi doğal taşı temel aldığını belirlemek mümkün değilse, tonları mümkün olduğunca doğal seçmelisiniz: kahverengi, gri, beyaz, kırmızımsı.

Seçim özellikleri

Seçim, birçok faktöre bağlıdır ve her şeyden önce, bunlar kaldırılacak yüzeylerdir. Ele alınması gereken kriterler:

 1. işaretleme. Malzemenin hangi koşullarda kullanılabileceğine bağlıdır. Bu nedenle, örneğin, "A", malzemenin, "B" sıcaklığındaki düşüşe dirençli olduğu anlamına gelir - yüksek neme sahip odalar için uygundur. Mektubun yanında başka bir figür olabilir ve ne kadar çok olursa kalite de o kadar kötü olur. Boyalı ayakkabı, duvarlara izin verilmesine rağmen, malzemenin zemin için kullanılabileceği anlamına gelir.
 2. Seçerken dikkat edin parti, ve aynı koleksiyondan olsa bile, ateşleme tam olarak gruplar halinde gerçekleştiği için, gölgede biraz farklılık gösterebilir.
 3. Don direnci ve su emme. Bu göstergeler, gözeneklilik derecesini etkiler. Duvar koleksiyonları için, parametre% 3'ü% 10'u geçmez. Donma direnci ile ilgili olarak, bu paragrafta olup olmadığını gösterir karo Donma ve buz çözme özelliklerini, özelliklerini kaybetmeden taşımak. Bu parametre yüksekse, izin verilir açık depo, eğer düşükse, o zaman sadece odanın içinde.

Elbette, satın almadan önce, en azından seramik elemanlarını kontrol etmelisiniz: çipler, çatlaklar ve diğer kusurlar olmamalıdır.

Önemli! Herhangi bir şüphe varsa, hangi seçeneği tercih ederseniz, satıcıdan her zaman tavsiye alabilirsiniz. 


Kalite testi

İpucu! Satıcıya dahil olmaksızın, temel kalite anını mağazada doğru bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için kutudan bir veya daha fazla öğe alın ve düz bir yüzeye takın. Bir yönde viraj veya diğeri zayıf kaliteyi gösterir.

Ayrıca, birbirine iki element uygulanmalı, büyüklükte aynı olmalıdır. Bu testlerden herhangi biri başarısız olursa, satın almayı reddetmek daha iyidir, aksi takdirde kurulum ile ilgili sorunlar daha fazla olacaktır.


Bakım talimatları

Uzun süre "taşın altında" şık görünmesini sağlamak için, iyi bakılması gerekir. seramik fayans. Özellikler:

 •  Sır aşındırıcıları tolere etmez - bunu unutma.
 •  Agresif temizlik maddeleri işe yaramaz, sabunlu su oldukça uygundur.
 •  Kirlenme izlerinin zamanında uzaklaştırılması: yapıya nüfuz etmesine izin vermeyin, bu durumda bunları çıkarmak mümkün olmayacaktır.

Sonuç

Düşünülen doğal efektli karo, orijinal ve canlı görünüyor. Bunu abartmamak önemlidir, aksi halde ev ya da daire bir orta çağa dönüşecek gotik kale, yaşayacağı rahatsızlık olacak. Ancak, bu bir tadı meselesi ve bildiğiniz gibi, tadı, iddia değil ... Seçtiğiniz ile iyi şanslar!

Taşın altındaki seramik karolar: Renk paletini ve kullanımının çeşitlerini seçiyoruz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 2 = 2