Panely z prírodných materiálov umožňujú vybudovať bezpečný a čistý dom

Panely zo zelene z prírodných materiálov umožňujú vybudovať bezpečný a čistý dom

Sortiment stavebných materiálov sa pravidelne aktualizuje a vyvíjajú sa pohodlnejšie bezpečné výrobky. Jeden z najnovších vývojov doteraz panel grinbord. Nedávno sa dostali do širokého prístupu, ale už získali popularitu. Čítajte ďalej, ak chcete vedieť, čo je o nich tak zvláštne?

 • Panely zo zelenej dosky
 • Typy a aplikácie
 • Výhody a funkcie
 • záver
Malý vidiecky dom z ekologických materiálov

Malý vidiecky dom z ekologických materiálov

Panely zo zelenej dosky

Zelená rada - druh dosiek vyrobených z lisovaných drevených vlákien. Ich odlišnosť od podobných materiálov spočíva v tom, že cement sa používa ako spojivo.

Zelená doska sa objavila až nedávno, ale stala sa veľmi populárnou

Panely zelenej tabule sa objavili až nedávno, ale už boli veľmi populárne

Rozmanitosť panelov zo zelenej tabule

Rozmanitosť panelov zo zelenej tabule

Panely so zeleným panelom pozostávajú z nasledujúcich komponentov:

 1. Drevené vlákna - 60%;
 2. Portlandský cement - 39,8%;
 3. kremičité kancelárske lepidlo s nízkou koncentráciou - 0,2%.

Pomoc! Vo vyššie uvedenom zozname sa môžete stretnúť s novými podmienkami. Navrhujeme ich zvážiť podrobnejšie.

 • Portlandský cement - adstringent, pozostávajúci zo zmesi drveného cementového slinku, sadrového a vápenatého kremičitanu.
 • Cementový slinok Je látka získaná spracovaním s vysokými teplotami surovín, ktoré vznikli počas spaľovania, spekania alebo tavenia.

Typy a aplikácie

Panely zo zelenej dosky boli vytvorené pre použitie v stavebníctve nízkopodlažné budovy - ako hrubé podlahy v budovách s viacerými bytmi. Vzhľadom na to, že nie sú ovplyvnené chemikáliami, môžu byť použité pri stavbe hospodárskych budov, ako sú sklady alebo priestory pre hospodárske zvieratá.

Každý vyrobený druh má svoje vlastné vlastnosti. Môžu sa zvážiť podrobnejšie v nasledujúcej tabuľke.

vyhliadka Hrúbka, mm Hustota, kg / m 3 prihláška
GB1 50 - 100 300 Používa sa ako tepelný a zvukový izolátor ako panel na pokožku
GB2 25 - 35 700 Je určený na vytvorenie prefabrikovaných konštrukcií, môže byť použitý pre neodstrániteľné debnenie
látku Gb3 10 - 12 950 Používa sa ako konštrukčný alebo ochranný prostriedok

Ich veľkosť závisí od výrobcu a druhu. Približná dĺžka je od 2500 mm a šírka od 600 mm.

Tip! Pri nákupe špecifikujte veľkosť dosiek od dodávateľa, čo vám umožní ich čo najefektívnejšie využívať a minimalizovať množstvo šrotu a odpadu.

 Výhody a funkcie

Panely zo zelenej dosky za cenu sú o niečo drahšie ako podobné nástroje, ktoré už boli použité, ale majú veľa výhod:

 • Trvanlivosť. Výrobcovia zaručujú životnosť až do 100 rokov, podliehajúc technike ich inštalácie. Táto vlastnosť sa prejavuje procesom karbonizácie cementu, ktorý je súčasťou dosiek. Vďaka týmto výhodám, ktoré majú inštalované zelené dosky, máte možnosť šetriť peniaze na ďalšie opravy postavenej budovy.
Kúpeľňové panelové dokončovacie zelené dosky

Kúpeľňové dekorácie s panelmi zo greenboardu

 • Ekologická kompatibilita. Možno je to jeden z hlavných ukazovateľov, ktoré zaujímajú moderných spotrebiteľov. Štruktúra sporáka nezahŕňa škodlivé chemikálie. Preto bez ohľadu na vplyv životného prostredia neexistujú žiadne škodlivé emisie. Vďaka špeciálnemu dizajnu "dýchajú" a vytvárajú príjemnú atmosféru.
 • Protipožiarna bezpečnosť. Na rozdiel od predchádzajúcich analógov, je zelená tabuľka protipožiarna, vzťahuje sa na nízke spaľovanie. Tento účinok je spôsobený prítomnosťou cementu v zmesi a neprítomnosťou horľavých látok.
Úspešná kombinácia žltej a čiernej farby v dizajne súkromného domu

Úspešná kombinácia žltej a čiernej farby v dizajne súkromného domu

Kombinácia materiálov pre dekoráciu fasád

Kombinácia materiálov pre dekoráciu fasád

 • Tepelná izolácia. Je to zaručené vysokým obsahom dreva, ako aj špeciálnym dizajnom, najmä prítomnosťou pórov v listoch. Úroveň tepelnej izolácie závisí od značky.
 • Zvuková izolácia. Poskytuje sa viacvrstvový list. Typicky pozostáva z 5 vrstiev dreva s rôznymi impregnáciami alebo bez nich.
 • Biologická stabilita. Vzhľadom na vysokú koncentráciu impregnácií draslíka (silikátové lepidlo) odolné voči baktériám, plesniam, hubám a iným mikroorganizmom, čím sa zabezpečí ich trvanlivosť a bezpečnosť.
Útulná izba v podkroví

Útulná izba v podkroví

 • Chemická odolnosť. Dosky nie sú ovplyvnené agresívnym prostredím, v ktorom sa poskytujú soli a kyseliny. Táto výhoda rozširuje rozsah použitia.
 • Mrazuvzdornosť. Počas mokrého počasia, ktoré predchádza mrazu, väčšina analógov je napojená a pri nízkych teplotách dochádza k korózii. Zelená doska takmer neabsorbuje vlhkosť. Rýchlo ich odstránia a množstvo, ktoré zostáva, sa podieľa na procese karbonizácie cementu. Preto, s vplyvom nízkych teplôt, zelená tabuľka nemení svoje vlastnosti.
 • Odolnosť voči teplotným zmenám. Ako už bolo uvedené vyššie, v tomto prípade dochádza k absorpcii vlhkosti v minimálnom množstve. Preto vplyv na slabinu slnečného svetla a prudká zmena teploty nemá negatívny vplyv - panely sa nezmršťujú a nedeformujú.
 • Stabilita voči mechanickým vplyvom je zabezpečená štruktúrou. Dosky pozostávajú z pevných vlákien, ktorých dĺžka zodpovedá parametru samotného výrobku. To poskytuje odolnosť voči ťažkým nákladom. Súčasne proces mikrodeformácie prebieha vo vnútri fólie, čo neovplyvňuje základné vlastnosti.

 • Udržiavateľnosť. Napriek silám, keď používate panely zo zelenej tabule exteriérové ​​dekorácie budov nie je vylúčený výskyt výrezov, triesok a iných poškodení dreva. Na odstránenie týchto chýb je možné pomocou roztokov obsahujúcich cement.
 • Vysoká priľnavosť. To je schopnosť adhézie farieb a lakov materiálov na povrch. Vzhľadom na dizajnové prvky a prítomnosť pórov usilovať o maľbu akýkoľvek z materiálov prezentovaných pri predaji môže byť bez predbežnej prípravy a primingu. To vám umožní šetriť peniaze a čas.
 • Štrukturálne vlastnosti. Použitie panelov nezávisí od zložitosti konštrukcie objektu, pretože z dôvodu vysokej úrovne flexibility je možné z nich vytvoriť rôzne tvary.

záver

Zelená doska je multifunkčný a praktický stavebný materiál z rodu drevených dosiek. Majú veľa výhod, ktoré vám umožnia rýchlo a efektívne vybudovať bezpečný a praktický systém moderné bývanie, zodpovedajúce svetovým štandardom.

Vďaka zelenej rade sa rýchlosť výstavby bytov môže výrazne zvýšiť

Vďaka zelenej rade sa rýchlosť výstavby bytov môže výrazne zvýšiť

Vďaka výrobnej technológii a vlastnostiam sú objekty postavené z panelov skrinky odolné, odolné voči vplyvu vonkajšieho prostredia a odolné. Ich životnosť môže dosiahnuť 100 rokov.

Panely zo zelenej tabule: 60 nápadov pre funkčné použitie v interiéri a exteriéri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 87 = 90