Duplex v modernom štýle

Duplex v modernom štýle

Duplex je preložený z angličtiny ako "dvojitý". Je to spôsobené tým, že typ samotnej konštrukcie prišiel k nám z Anglicka v 19. storočí. Vo viktoriánskej éry, tieto štruktúry sú určené na zvýšenie životný priestor, ktoré boli obývať dve príbuzné rodiny - rodičia a deti, bratov a sestry s jej domácnosti. Je to definícia "dvojitej", ktorá odhaľuje celú podstatu konštrukcie. Duplex je rezidenčný komplex pozostávajúci z budovy rozdelenej do dvoch častí so samostatnými vchodmi. Ako pravidlo, on postavené v dvoch poschodiach a má vlastné dizajnové prvky.

Tento typ nehnuteľnosti sa nedávno objavil na trhu, ale rýchlo získava popularitu vďaka svojim funkciám. Čo ho odlišuje od iných objektov, budeme podrobnejšie zvážiť.

obsah:

Fasádny duplex so štítovou strechou

Fasádny duplex so štítovou strechou

Výhody v prednej časti mestského bytu

prostý byt, nechať dokonca v strede obrovského mesta, v mnohých ohľadoch byť horší než duplex. Vo všeobecnosti má nasledujúce výhody:

 1. nižšie náklady na byty;
 2. rozloženie funkcií;
 3. možnosť rozšíriť možnosti opravy a dokončovania;
 4. vysoká hladina protihlukovej izolácie;
 5. miesto pre skladovanie vlastnej dopravy;
 6. možnosť jednoty s prírodou.
Zaujímavý variant s podšívkou z dreva

Zaujímavý variant s podšívkou z dreva

Súčasne sa chata dedín nachádza v blízkosti infraštruktúry, ktorá zahŕňa lekárske, školské a predškolské vzdelávacie inštitúcie, rovnako ako nákupné a zábavné komplexy. Môžu byť špeciálne postavené na území komplexu.

K poznámke! Je tiež dôležité, aby územie, na ktorom sú umiestnené duplexy, bolo chránené špecializovanými spoločnosťami, čo znižuje riziko spadnutia do bývania lupičov.

Pre fanúšikov prísnych nálad

Pre fanúšikov prísneho štýlu

Rozdiely od mestského domu

Dnes, duplex je druh budov chaty. Preto je často zamieňaný s inými typmi nehnuteľností, ako je napríklad mestský dom. Nepochybne majú niečo spoločné, ale každý má svoje vlastné charakteristické vlastnosti.

Fakt! Samotné meno "mestský dom" hovorí o jeho vlastnostiach. Z angličtiny, odkiaľ tento typ budov prichádza, je mesto preložené ako "malé mesto" a dom je dom. To znamená, že mestský dom je dom-mesto.

Na základe toho môžeme podrobnejšie preskúmať hlavné rozdiely medzi dvoma obľúbenými budovami.

Luxusná realizácia v bielej farbe

Luxusná realizácia v bielej farbe

rysy mestský dom duplex
Počet vlastníkov Až 5-6 osôb 2 osoby
Priľahlé územie 1,5 sto častí z 3 hektárov
zvuková izolácia Potrebné v celom byte Potrebné len pre jednu priľahlú stenu
Výdavky na usporiadanie komunikácií Rozdelené medzi všetkých majiteľov domov Rozdelené medzi všetkých majiteľov domov
Platba poplatkov Individuálne podľa samostatných počítadiel Individuálne podľa samostatných počítadiel

Vo všeobecnosti sú obe budovy vynikajúce ako cenovo dostupné a pohodlné predmestské bývanie.

Architektonické prvky

Typický duplex je dvojpodlažná budova s ​​podkrovným oddelením. V zriedkavých prípadoch ho postavili tri poschodia. S estetickým účelom väčšina architektov uprednostňuje pozorovanie symetrie. Všetky vchody, okenné otvory, balkóny a ostatné prvky sú umiestnené v oboch sekciách rovnako. Aj keď v tomto prípade je možné použiť aj asymetriu.

K poznámke! Vo vzťahu k lokalite je budova umiestnená čo najbližšie k ulici. Na tej istej strane urobte centrálny vchod. V tomto prípade by mal mať budova prístup do garáže, ktorá je súčasťou budovy, ako aj prístup na priľahlé miesto.

Dom je postavený v klasickom štýle

Dom v klasickom štýle

Fakt! Obe časti sú spravidla zjednotené pod jedným strecha. Jeho tvar závisí od priestoru budovy. Najvhodnejšie, samozrejme štítové strechy. V niektorých prípadoch má každá polovica duplexu samostatnú strechu a budova má poškodenú strechu.

Takáto farba bude vždy priťahovať pozornosť

Takáto farba bude vždy priťahovať pozornosť

dispozície

Vzhľadom k tomu, že chalupy k nám prichádzajú z Európy, majú svoje vlastné plánovacie funkcie. V prvom poschodí sú zariadenia dennej zóny:

 1. kuchyne.
 2. Obývacia izba.
 3. Jedáleň.

Aj v prvom poschodí je možné umiestniť športový kútik, študovať, v knižnici. Pre pohodlie by mala byť kúpeľňa. Druhé poschodie je obsadené objektmi nočnej zóny - spálne pre majiteľov a hostí. Každá z nich musí priliehať kúpeľňa.

Rozloženie dvojpodlažnej budovy

Rozloženie dvojpodlažnej budovy

Je potrebné špecifikovať možnosť usporiadania obývacej izby na európskej úrovni. Zvyčajne ide o prvú miestnosť, v ktorej návštevníci domu prichádzajú. Je to najväčší v oblasti a zároveň slúži ako chodba, pretože poskytuje pohyb medzi väčšinou miestností na poschodí. Môže tu byť umiestnený schody do druhého poschodia a prejsť na terasa, ak existuje.

dôležitý, takže obývacia izba bola vybavená veľkými oknami. To zaručuje dostatočné vystavenie prirodzenému svetlu, čo prispieva k vytvoreniu komfortu a komfortu.

Samozrejme, každý projekt je individuálny a usporiadanie môže byť iné. Najmä ak je dom postavený na objednávku. Napríklad pri budovaní budovy je možné usporiadať suteréne. Vykonáva úlohu pivnica na skladovanie zásob, víno alebo útulné miesto na oddych s biliardom alebo inými zariadeniami. Môžete tiež použiť podkrovný priestor, ak vám to umožní vytvoriť priestor.

Etapy a vlastnosti erekcie

Dnes sa konštrukcia dvojposchodov zaoberá výhradne profesionálnymi stavebnými firmami. Ale otázka ich konštrukcie je relevantná aj pre obyčajných ľudí. Ako každá budova, takýto dom pozostáva z niekoľkých prvkov:

 • nadácie;
 • box;
 • strecha.
Schéma pre nalievanie hlbšieho základu

Schéma pre nalievanie hlbšieho základu

Nadácia musí byť posilnená. Jeho hĺbka môže dosiahnuť dva metre, v závislosti od typu pôdy, na ktorej je objekt umiestnený. K tomu použite varené z výstužnej konštrukcie, vyplnené betónom. Môžu sa použiť aj hotové monolity, ktoré sa majú naplniť koncentrovaným betónovým roztokom.

dôležitý postaviť kvalitnú základňu, ktorá musí byť dostatočne vysoká a silná. Jeho výška môže dosiahnuť 50-60 centimetrov.

Výstavba hĺbkového základu

Výstavba hĺbkového základu

Toto všetko sa robí s cieľom vytvoriť kvalitatívny základ pre krabicu pozostávajúcu z dvoch poschodí. Môže to byť od tehla alebo škvrnitý blok, strom môže byť použitý, ale dnes je stále populárnejší nanášanie penových blokov alebo plynových blokov. Majú vysokú úroveň tepelnej izolácie, čo je ďalšia výhoda pre jednoduché použitie a rýchlosť montáže. Materiál je spojený nie s cementovou maltou, ale so špeciálnym lepidlom. Má však jednu nevýhodu - vysoké náklady.

Ďalšia fáza práce so základňou

Ďalšia fáza práce so základňou

Potom sa strecha postaví. Už sme už povedali, že môže mať rôznorodú podobu. Používa materiály ako:

 1. bridlice.
 2. Kovové dlaždice.
 3. Keramické dlaždice.
 4. Listy z vlnitej lepenky.
 5. Asfaltové šindle.
Výstavba strechy v tehlovom duplexe

Zostavenie strechy v tehlovom obložení

 • Stojí za zmienku, že v Európe sa prvý bod z tohto zoznamu dlhodobo vypúšťa, pretože sa považuje za nebezpečný z hľadiska životného prostredia. Všetky ďalšie materiály sa medzi sebou líšia v základných charakteristikách, dizajne a cene. To významne ovplyvňuje náklady na hotový objekt.

Po dokončení erekcie sa inštalácia dverí a okná. Môžu byť vyrobené z dreva. Dnes sú však viac populárne kovové plastové rámy s viacvrstvovými oknami s dvojitými sklami.

Montáž dverí a okien

Montáž dverí a okien

V chladných regiónoch krajiny sa odporúča použiť ďalšie vykurovacie telesá. V ich kvalite možno použiť minerálnu vlnu, polystyrén, expandovanú hlinku a mnoho ďalších. najčastejšie sa inštalujú zvonku. Zároveň sa môže uskutočniť aj vnútorné opláštenie, najmä ak je usporiadaný podkrovný priestor.

Schéma otepľovania stien

Schéma otepľovania stien

Venujte pozornosť! Na skrytie vykurovacích telies a na vytvorenie estetického vzhľadu sa dodatočná úprava stien vykonáva zvonku. Ak to chcete urobiť, použite omietka z cementovej malty, ktorá potom prechádza maľbou. Ak k nej pridáte strusku, môžete vytvoriť dekoráciu nazývanú ľudským "kabátom".

Ohrievač je inštalovaný

Montáž izolácie

Po ukončení výstavby môžete pokračovať interiérová výzdoba budovy. Tento proces závisí od preferencií majiteľov domov, pretože trh ponúka širokú škálu stavebných materiálov pre dokončovacie steny, podlahy, stropy v rôznych priestoroch.

Takže poďme sa zhrnúť: duplex je druh predmestskej nehnuteľnosti, čo je dom rozdelený do dvoch samostatných častí, ktoré tvoria jednotlivé bytové byty. Je to cenovo dostupná možnosť pre ľudí, ktorí nechcú žiť v rušnom meste.

Čo je duplex? Rozdiely medzi mestom, projektovými možnosťami a výstavbou

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

63 − = 58