Jednoduché platne v farbe strechy dreveného domu

Jednoduché platne v farbe strechy dreveného domu

Clypeus on okná v drevenom dome hrá veľmi dôležitú úlohu vytvorenie fasády. Vytvorenie tvárovej časti domu by sa malo zaobchádzať s plnou zodpovednosťou. Koniec koncov, z toho, čo vyzerá ako budova, je prvý názor o majiteľovi domu. Toto je "tvár" celej štruktúry. Preto sa snažia majitelia starostlivosti zdobia fasádu domu, robiť to jedinečné a individuálne. Vďaka dekorácii nielen stien, ale aj okien, dvere, strechy môžete získať neprekonané výsledky. Clystery sú schopné vytvoriť integritu kompozície, vizuálne zvýšiť alebo znížiť okenné otvory. S ich pomocou môžete dosiahnuť akýkoľvek vizuálny efekt.

obsah:

 • Clypeus - tradičný prvok dekorácie fasády
 • Funkcie platforiem v drevených domoch, ich výhody
 • Nevýhody drevených platforiem
 • Typy obalov
 • Materiály používané na výrobu platforiem
 • Rámy okien
 • Výber platní pre drevený dom
 • Inštalácia platforiem
Trojbarevné drevené platne s geometrickými rezbami

Trojbarevné drevené platne s geometrickými rezbami

Drevený domček s puzdrom so zeleninovými prvkami

Drevený domček s platňami so zeleninovým vzorom

Príklad ruskej drevenej architektúry: dom obchodníka Tetyushinov

Príklad ruskej drevenej architektúry: dom obchodníka Tetyushinov

Clypeus - tradičný prvok dekorácie fasády

Plošiny sa používajú už dávno. Sú to tradičné a milované prvky na zdobenie okien. Prirodzene, vo viacrodinných domoch nie sú platne namontované. Sú určené na zdobenie drevené domy. S ich pomocou sa vám podarí zmeniť vzhľad domu mimo uznania. Jednoduchý dizajn vytvára báječný efekt.

Dosky na oknách v drevenom dome, fotografie ktorých možno prezerať na internete, jasne ukazujú, ako sú tieto prvky potrebné. Krásne a originálne výrobky dopĺňajú stavbu, aby to vyzeralo úplne. S ich pomocou je veľmi jednoduché vytvoriť súbor všetkých štruktúr vo dvore. To je dôvod, prečo boli pred mnohými rokmi používané v najdrahších domácnostiach. Boli hrdí a prezentovali svojich hostí, pretože keď sa s vlastným domom zaobchádzali úplne inak. "Môj dom je moja pevnosť" - považovaný za starých ľudí a vytvoril silné a individuálne budovy.

Dekoratívne prvky v štýle "Kalyazin"

Funkcie platforiem v drevených domoch, ich výhody

Ale nielen krása a ušľachtilý pohľad sú známe pre prvky dekor fasády. Plošiny pre okná vykonávajú rôzne funkcie:

 • Dekoračný prvok, ktorý slúži ako skutočná dekorácia. Kryt zdôrazňuje okná, čím ich vlastnosti sú výraznejšie a výraznejšie. S jeho pomocou môžete dať okno iný tvar;
Okrúhle obloženia dávajú oknami klenutý vzhľad

Okrúhle obloženia dávajú oknami klenutý vzhľad

 • vizuálna zmena otvárania okien. Je to vynikajúca možnosť v prípadoch, keď sa okno chce zúžiť alebo naopak zvýšiť. Napríklad malé okná sa veľmi ľahko zväčšujú, rámujú ich v čipkách z čipky;
Drevený obal nad 100 rokov v jednej z obcí Sverdlovského regiónu

Drevený obal nad 100 rokov v jednej z obcí Sverdlovského regiónu

 • zdôrazňuje štýl domu. S pomocou takýchto produktov je veľmi jednoduché vytvoriť skutočný súbor budov vo dvore. Ak kompetentne pristupujete k dizajnu a vyzdobíte všetky okná na nádvorí v jednom štýle, môžete dosiahnuť integritu všetkých štruktúr;
 • spoľahlivým ochrancom švov. V drevené domy Okno je umiestnené v rovnakej rovine so stenou. Ak je puzdro správne namontované, produkt sa mierne zatvára rám okien a stenu, čím spoľahlivo pokrýva spoj. V dôsledku tohto usporiadania je švok spoľahlivo chránený pred praskaním, prachom a škodlivými vplyvmi prostredia. On bude vždy zostať utesnený, nenechajte chlad do domu.

Moderné platne sú krásne výrobky, ktoré spoľahlivo chránia štruktúru. To je dôvod, prečo tam je výbava pre okná v drevenom dome kúpiť. Týmto jednoduchým spôsobom si môžete nielen zdobia svoje domovy, ale tiež spoľahlivo ochráni otvory pred zničením, a to tým skôr v dnešnej trhu stavebných materiálov udelená výbere obrovské množstvo odrôd tohto prvku zdobenie fasády.

Dekoračné platne na oknách moderného domu s dreveným rámom

Dekoračné platne na oknách moderného domu s dreveným rámom

Nevýhody drevených platforiem

Okrem výhod clypeus, stojí za to spomenúť na svoje nedostatky. Aj keď sú v porovnaní s výhodami zanedbateľné, stále je potrebné o nich vedieť:

 • Platové pásy veľmi reagujú na poveternostné podmienky, pretože nie sú chránené ničím. To platí predovšetkým pre drevené výrobky. Aby sa zabránilo takýmto ťažkostiam, drevené platne sú ošetrené špeciálnymi látkami, ktoré prispievajú k ich dlhej prevádzke. Výrobky vyrobené z umelých materiálov sú menej náročné na starostlivosť. Moderné technológie umožňujú vytvárať ich podobne ako prirodzené, ale mnohokrát ich prevyšujú funkčnosťou.
Drevené drevené dosky môžu zdobiť aj tie šedé budovy

Drevené drevené dosky môžu zdobiť aj tie šedé budovy

 • Vyžadujú zvýšenú pozornosť. Drevené dekoračné prvky vyžadujú stálu starostlivosť. Musia byť natreté alebo lakované. Prasknuté puzdrá s výhľadom na budovu vyzerajú ošklivo, nepriaznivo ovplyvňujú celý vzhľad a robia to nepríjemné a nedbalé.
Budete musieť vyzerat aj mimo okien: drevené dosky priťahujú pozornosť na okná budovy

Budete musieť vyzerat aj mimo okien: drevené dosky priťahujú pozornosť na okná budovy

 • Nesúlad materiálu môže poškodiť vzhľad domu. Pri výbere obalu by sa malo pristupovať k pochopeniu štýlu a dizajnu. Najlepšou voľbou je zveriť odborníkovi, ktorý vám pomôže vybrať si najvýhodnejšiu variantu výzdoby.
Drevený klypeus v dvoch farbách na jednej z budov mesta Kostroma

Drevený klypeus v dvoch farbách na jednej z budov mesta Kostroma

Typy obalov

Dnes sú spotrebitelia k dispozícii rôzne typy obalov:

 • Proreznye, ktoré zaujali svojou krásou a milosťou. Otvorené vzory kladú dôraz na individualitu a funkčnosť, poukazujú na vynikajúcu chuť majiteľa domu. Takéto výrobky sú vyrobené ako nepretržitá tkanina s krásnym vzorom. Zdobené s takýmito okennými rámami vzniká dojem, že okenné otvory sú korunované elegantnou čipkou. vytesaný platne pre okná v drevenom dome - to je najlepší druh dekorácie a spoľahlivý ochranca proti škodlivým účinkom prostredia na kĺby.
Clayway clypeus vyzdobený behami koní

Orezanie clypeus zdobené koňmi

 • Nad hlavou, ktoré sú zložitejšia konštrukcia. Takéto výrobky sú umiestnené na špeciálnej doske. Majú veľmi odlišné vzory. Tenké čiary sú perfektne viditeľné na "obložení", zapôsobia na prechod. Takýto prvok je možné umiestniť na klapky, ktoré sú už k dispozícii na oknách. Toto je najlepší spôsob aktualizácie vzhľad domu. Navyše, ak sa falošný materiál a tenký klystér namalujú v rôznych farbách, môžete dosiahnuť efekt trojrozmerného obrazu.
Orezávanie platforiem na oknách dreveného domu v Irkutsku

Orezávanie platforiem na oknách dreveného domu v Irkutsku

 • Jednoduchá. Majú hladký povrch. Nemajú žiadne vzory. Výrobok môže mať rôzne tvary, okrúhle okraje. Typicky sa tento typ platforiem inštaluje na ochranu švu. Pripojí sa fasáda hotová forma. Výber týchto čriev môže byť prvkom štýlového dizajnu.
Moderný dom so svetlým dreveným rámom, zdobený vyrezávanými okennými rámami na oknách

Moderný dom so svetlým dreveným rámom, zdobený vyrezávanými okennými rámami na oknách

Bez ohľadu na tvar a vzhľad puzdra musí odolávať nepriaznivému počasiu, teplotným zmenám a nereaguje na vlhkosť. Preto sú pre takéto výrobky navrhnuté osobitné požiadavky. šablóny Clystery na oknách v drevenom dome môžu vytvoriť prvok, ktorý spĺňa požiadavky majiteľa budovy.

Šablóny pre platne s rastlinnými prvkami

Šablóny pre platne s rastlinnými prvkami

Materiály používané na výrobu platforiem

Najbežnejším materiálom, ktorý sa používa na výrobu clypeus, je strom. Tento prírodný materiál, ako nič iné dizajn dreveného domu. Je však potrebné pripomenúť, že bez zvláštnej úpravy drevené výrobky rýchlo strácajú svoj vzhľad a narážajú na ne. Tiež špeciálna úprava bráni rozkladu stromu, pretože chráni materiál pred deštruktívnym účinkom vlhkosti.

Aby sa udržal vzhľad rovnakej krásnej a elegantnej, platne musia byť ošetrené lakom. Aj dnes sa lak môže nahradiť špeciálnymi výrobkami na báze vosku. Sú vynikajúci obhajcovia dreva a nemenia ich vzhľad. Skriňa okien v drevenom dome, ktorej cena závisí od materiálu ich výroby a zložitosti stavby, bude doplnená o akúkoľvek fasádu.

Existujú tiež alternatívne výrobky pozostávajúce z iných materiálov:

 • MDF panely s vrstveným povlakom. Tieto výrobky sú vyrábané v podobe latít, ktoré sú lakované podľa moderných technológií prírodného dreva. Takéto výrobky sa vyrábajú v rôznych farebných variantoch. S ich pomocou, môžete ľahko dať domu akýkoľvek dizajn.
 • Plastové panely. Takéto výrobky vôbec neovplyvňujú životné prostredie, preto sa dá ľahko postarať. Vyrábané v rôznych farbách. Majú vysoké technologické vlastnosti, odolnosť a pevnosť. Ale takéto možnosti sú spravidla stanovené plastové okná. Plastové ozdoby na okná v drevenom dome každý deň sa stávajú čoraz obľúbenejšími vzhľadom na ich vysoké technologické vlastnosti.
Plastová biela páska na kovoplastových oknách moderného dreveného domu

Plastová biela páska na kovoplastových oknách moderného dreveného domu

 • Pásy z polyuretánu, ktoré majú nízku hmotnosť. Z nich je veľmi ľahké vytvoriť zakrivené konštrukcie. Jednoducho sa inštalujú, majú dlhú životnosť.
 • Kov s vysokými ochrannými funkciami.

Napriek všetkým výhodám umelých materiálov však majitelia drevených budov dávajú prednosť rovnakým výrobkom. Drevené dosky sú vyrobené z masívnych drevín, ako borovica, lipa, dub. Krásne platne pre okná v dome alebo terase bude klásť osobitný dôraz na vytvorenie fasády.

Rámy okien

Každý z typov produktov môže byť pripojený rôznymi spôsobmi. V závislosti od toho, ako rámce rámujú okná, sú rozlíšené:

 • byt rímsa. Takéto výrobky zdôrazňujú eleganciu a štýl, poukazujú na šľachtu. Vyhovujú prísnej fasáde budovy, čo ideálne zdôrazňuje jej zdokonaľovanie;
Americký dom vo viktoriánskom štýle s jednoduchými platňami z mahagónu

Americký dom vo viktoriánskom štýle s jednoduchými platňami z mahagónu

 • s klenutým závesom. Takéto výrobky sú vynikajúcou možnosťou pre okná so zaokrúhlením na vrchu;
Drevený oblúkový obklad vizuálne mení veľkosť okna

Drevený oblúkový obklad vizuálne mení veľkosť okna

 • s vzormi a závit. Takéto výrobky prinesú kúzelnú a mimoriadnu hádanku v dizajne vzhľadu domu;
Otvorené okenné rámy

Otvorené okenné rámy

 • s kĺbové prvky, ktoré sú pripevnené zo všetkých strán okna.

Plošiny vyrobené z MDF pod prírodným drevom sa ľahko inštalujú a ľahko sa o ne starajú. Ale nechodia v porovnaní s drevenými výrobkami. Všetka krása a šľachtica sú prenesené do výrobkov vyrobených z prírodného materiálu. Harmonicky zapadajú do dizajnu dreveného domu a ako nič iné nie je pre neho lepšie prispôsobené.

Prírodný strom dáva obrovský priestor imaginácie na zdobenie okien pomocou platforiem

Prírodný strom dáva obrovský priestor imaginácie na zdobenie okien pomocou platforiem

Clypeus na oknách v drevenom dome: výber platforiem

Pri výbere okrajov odborníkov odporúčame venovať pozornosť:

 • farebná dekorácia s gama stena, strechy. To neznamená, že všetky prvky domu by mali mať ten istý odtieň, ale nemali by mať ostré kontrasty. Ak je clypeus rovnakej farby ako steny, jednoducho to nebude viditeľné. Prudký pokles palety farieb naruší integritu štruktúry. Najlepšou možnosťou je mierny kontrast. Fotografie prezentované na internete poskytujú vizuálne zobrazenie dekoratívnych prvkov a ich tónov;
 • Korešpondencia veľkosti puzdra s okennými otvormi. Výrobky na dekoráciu fasády by nemali byť ani veľké, ani malé. Najvýhodnejšou možnosťou je, keď prvok je o niekoľko centimetrov väčší ako otváranie okna;
 • povlak. Mal by sa vykonávať pomocou moderných prostriedkov, ktoré spoľahlivo chránia platové pásy pred zničením.

Najlepšou možnosťou je nákup výrobku konzultáciou. Profesionálny vlastný podnik bude môcť vizuálne posúdiť stav okien a vybrať akýsi klypeus, ktorý zapadá do dizajnu fasády, dopĺňa ho, sa stane ozdobou budovy.

Clypeon na oknách v drevenom dome: moderné drevené platne založené na ruských rozprávkach

Moderné drevené platne založené na ruských rozprávkach

Inštalácia platforiem

Inštalácia platforiem by mala byť zverená profesionálnym majstrom, pretože takáto práca vyžaduje skúsenosti a vedomosti. Nesprávne nainštalované dekoračné prvky nie sú niečo, čo nie je zdobenie fasády, ale sú schopné deštruktívny vplyv na to. Preto pred zakúpením platforiem odporúčame získať kvalifikovanú pomoc pri výbere produktov.

Môžete si vytvoriť dizajn jednoduchého dreveného klypeu sami

Môžete si vytvoriť dizajn jednoduchého dreveného klypeu sami

Profesionál bude môcť vybrať typ výrobku, jeho veľkosť. Majster ho rýchlo a kvalitatívne nainštaluje. Inštalácia klapiek na okná v drevenom dome profesionálom netrvá veľa času a úsilia. Navyše takéto služby sú lacné. To je dôvod, prečo nie je potrebné pripevňovať platne nezávisle, robiť to, čo sa nikdy neurobilo.

Schéma vyrezávaný clypeus s okenicami pre tradičný drevený dom

Schéma vyrezávaný clypeus s okenicami pre tradičný drevený dom

Voľba orezania sa má riešiť s plnou zodpovednosťou a pochopením štýlu. Takéto produkty sú navrhnuté ozdobte prednú časť domu, urobiť z neho individuálny, zdôrazniť určitý štýl. Preto jednoduchá konzultácia so špecialistom pomôže všetkým pochopiť rôzne druhy výrobkov a vybrať si najvhodnejší variant dekorácie. Krása, milosť, šľachta: to je to, čo leží v takých jednoduchých výrobkoch, ako sú platne pre okná pre drevené domy.

Clypeus na oknách v drevenom dome: dekoratívna výzdoba fasády a 70+ originálnych príkladov

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

39 + = 43