Umelecká maľba stien je veľmi cenná, pretože je to jedinečná a jedinečná ručná práca

Umelecká maľba stien je veľmi cenná, pretože je to jedinečná a jedinečná ručná práca

Jedným z populárnych spôsobov, ako vyzdobiť dom alebo byt je nástenná maľba v interiéri: ta fotka nádherné obrazy, transformuje štandardné izby v štýlových rohoch, možno nájsť v módnych časopisoch a na internete. Zdobenie vášho domu s týmito obrazmi sa stane módnou, ale často v zúfalej túžbe, aby váš domov atraktívnejšie, ľudia zabúdajú na štýl a relevantnosť. Je to nástenná maľba, ktorá sa považuje za zariadenie, ktoré môže poškodiť a zdobiť interiér.

obsah

 • Nástenné maľby: vynikajúca dekorácia pre všetky miestnosti
 • Typy a techniky nástenného náteru
 • Vlastnosti kreslenia obrázkov a maľovanie na stenu
Kvetinový vzor na pozadí bridlice

Kvetinový vzor na pozadí bridlice

Nástenné maľby dávajú miestnosti jasnú osobnosť

Nástenné maľby dávajú miestnosti jasnú osobnosť

Secesná freska

Secesná freska

Nástenné maľby: vynikajúca dekorácia pre všetky miestnosti

Interiérové ​​maľby, podľa návrhára, sú vhodné v takmer každej miestnosti a v každom štýle. Táto všestrannosť tejto dekoratívnej techniky, rovnako ako jej originálnosť, robia tieto obrazy obľúbené v modernom dizajne. Umelecké maľovanie môže zmeniť atmosféru miestnosti a urobiť z nej viac aristokratické a rafinované. Vzor kvality na stenu zostane dlhé roky nezreteľný, pretože použité techniky umožňujú vytvárať veľmi odolné povlaky.

Dekorácia steny v detskej izbe

Dekorácia steny v detskej izbe

TIP! Vyberte obrázok na nástenné maľovanie na základe štýlu miestnosti: pastierske obrazy pre Provence, pop art Pre secesné alebo abstraktné umenie v minimalistickom interiéri.

Minimalistický vzor v podobnom interiéri

Minimalistický vzor v podobnom interiéri

Kreslenie farieb na hlave lôžka

Kreslenie farieb na hlave lôžka

Umelecké maľovanie stien v interiéri bytu je skvelý spôsob, ako vytvoriť jedinečný dizajn. Výber scén, farebných riešení a funkcií dokončenia obrazu prinesie každému miestu jedinečnú vlastnosť. Táto dekorácia je vhodná vo všetkých miestnostiach domu:

 • Na vyzdobenie obývacej izby je vhodný neutrálny príbeh, ktorý osloví všetkých členov rodiny. Je dôležité vybrať scény a motívy, ladenie na pozitívny: napríklad, prímorská krajina alebo výhľad do záhrady. Okrem toho je v obývacej izbe často používané pozemky, ktoré môžu priestor zväčšiť vizuálne.
Kreslenie na stenu v obývacej izbe

Kreslenie na stenu v obývacej izbe

 • Nástenné maľovanie v spálni sa používa tak často, ako nástenná maľba. Tradičné sú považované za pokojnú morskú a horskú krajinu, obrazy kvetov alebo hviezdnej oblohy, rovnako ako všetky druhy romantických obrázkov. Zneužívanie abundancie detailov na obrázku v spálni neprichádza do úvahy - môže to pôsobiť dráždivo na obyvateľov miestnosti.
Nástenné maľovanie v spálni

Nástenné maľovanie v spálni

 • Nemenej populárne maľovanie steny v detskej izbe. Namiesto bežných fotografických tapiet s dlho známymi kreslenými postavičkami pre detskú izbu používajú individuálne navrhnuté príbehy, ktoré berú do úvahy vášne a vášne dieťaťa. Štandardná farebná schéma pre detskú spálňu je jemná pastelová farba, pokojná a výrazná. Kričanie a jasné farby sú vhodné len v interiéri teenagerovej izby.
Graffiti v herni

Graffiti v herni

 • Dokončiť maľovanie kuchyne použitý trochu menej často, pretože spravidla malá veľkosť objektu, ktorý umožňuje používať múdro rovine steny. Najčastejšie namaľujte stenu v jedálni a použite obraz mestskej alebo letnej krajiny.
Detská izba pre dievčatá v orientálnom štýle

Detská izba pre dievčatá v orientálnom štýle

Vzor atramentu na bielom pozadí

Vzor atramentu na bielom pozadí

Všetky varianty nápadov na nátery by mali byť vybrané len so skúseným dizajnérom, pretože zdanlivo atraktívny obraz vo veľkom formáte na stene nemusí vyzerať veľmi dobre. Navyše výber konkrétneho príbehu sleduje štýl miestnosti, jej usporiadanie a nábytok, ktorý sa plánuje umiestniť do miestnosti. Keďže takáto stena sa nevyhnutne stáva sémantickým centrom interiéru, nemala by dominovať ani ju potláčať.

Akcentová stena s graffiti

Akcentová stena s graffiti

TIP! Dizajnéri odporúčajú dodržiavať rovnováhu: príliš jasný a živý plot na stenu by mal byť zarámovaný neutrálnym nábytkom.

Geometria farby na stenu

Geometria farby na stenu

Biely králik, ktorý neustále neskoro

Biely králik, ktorý neustále neskoro

Štýlová freska na drevenej stene

Štýlová freska na drevenej stene

Škvrny akvarela

Škvrny akvarela

Typy a techniky nástenného náteru

Prácu v nástennej maľbe vykonávajú odborníci v surovej alebo suchej omietke. Tieto techniky sa líšia radikálne ako akvarel a olejomaľba.

Špecialisti rozlišujú nasledujúce technológie pre lakovanie stien v miestnosti:

 • nástenná maľba - je aplikácia obrazu na mokrej omietke, ktorá zabezpečuje použitie farieb rozpustných vo vode. Tento spôsob práce s nástennými maľbami je považovaný za pomerne zložitý a vyžaduje maximálnu profesionalitu pána, ktorý je spojený s okamžitým sušením farieb a zložitosťou úpravy obrazu.
Čiernobiely gradient

Čiernobiely gradient

 • Alsekko je mierne odlišná technika nátery na stenu, ktorá spočíva v aplikácii obrazu na vrstvu suchého oteru. Táto metóda sa považuje za nie tak odolnú a spoľahlivú, ale práca so suchým povrchom je vhodnejšia pre neistého umelca.
Maliarske steny s akvarelom

Maliarske steny s akvarelom

 • Moderná aerografia je vhodná na vytváranie rozsiahlych a živých obrazov. Tento druh maľby je považovaný za najrealistickejší, pretože vlastnosti nástrojov, s ktorými majster pracuje, vám umožňujú aplikovať tie najmenšie obrazy a detaily na stenu.
Kreslenie vzduchom

Kreslenie vzduchom

FACT! Graffiti, ako uličná verzia leteckého drvenia, môže byť tiež použitá ako domáca maľba: abstrakcie a hrubá technika sú ideálne na dekoráciu moderné interiéry.

 • Klasickou variantou maľby je aplikácia obrazu s akrylovými farbami na predtým pripravenom plochom povrchu. Rýchle schnutie a bezpečné pre ľudskú farbu je ideálne pre prácu v interiéri, bez vytvárania špeciálnych problémov. Okrem toho je táto možnosť ľahko kombinovateľná s ostatnými: napríklad akrylový vzor doplní špeciálnou fosforovou farbou, ktorá bude žiarená v tme.
grafiti"Lucas"

Graffiti "Lucas"

Asymetrický vzor na stene

Asymetrický vzor na stene

Steny s obrazom savany v detskej izbe

Steny s obrazom savany v detskej izbe

Vlastnosti kreslenia obrázkov a maľovanie na stenu

Špecialista, ktorý sa profesionálne zaoberá maľovaním stien, pracuje podľa nasledujúcej schémy: vytváranie projektu, príprava steny, kreslenie náčrtu a maľovanie s farbami, stanovenie obrazu. Presné dodržiavanie danej schémy umožňuje dosiahnuť maximálny výsledok, pretože v tejto práci nie sú dôležité podrobnosti.

 • Náčrt je vybratý pre veľkosť a štýl miestnosti. Názor špecialistu pomôže vyhnúť sa problémom s irelevantnosťou pozemku v interiéri.
 • Rovnomerne omietnutá a brúsená plocha je pokrytá špeciálnym základným náterom, ktorý nielen upevňuje stenu, ale taktiež robí štetec jemnejší.
 • Náčrtok je predpokladom pre prácu na veľkých plochách, pretože najmenšie narušenie tratí môže ohroziť celý dojem obrazu.
 • Farby sa používajú na základe zvolenej techniky. Uprednostňujú sa najbezpečnejšie materiály bez ostrého zápachu, rýchleho schnutia a dlhotrvajúceho jasu.
 • Na opravu obrázka sa zvyčajne používa matný alebo lesklý lak, ktorý vám umožní vyčistiť stenu vlhkou handričkou na čistenie prachu.
Spálňa v podkroví

Spálňa v podkroví

Tradičná spálňa s exotikou

Tradičná spálňa s exotikou

Dekorácia dverí

Dekorácia dverí

Maľovanie stien v interiéri s vlastnými rukami je dôležitou možnosťou aktualizácie miestnosti, vhodná pre kreatívnych jednotlivcov, ktorí chcú zdobiť svoje domovy sami. Napriek množstvu informácií súvisiacich s takouto výzdobou interiérov, odborníci neodporúčajú mať veľký záujem o nástenné maľby bez dôkladnej prípravy.

Starostlivosť o nástenné maľby by mala byť starostlivo a starostlivo: vyčistiť povrch pomocou najjemnejších formulácií, jemných handier a kefiek. Vrstva laku je prakticky nebrúsená, čo umožňuje zachovať jas a jasnosť obrazu po mnoho rokov.

Kresba na bridlicovej stene

Kresba na bridlicovej stene

Nástenné maľovanie dokáže oživiť výnimočnú budovu

Nástenné maľovanie dokáže oživiť výnimočnú budovu

Nástenné maľby v interiéri (54 fotiek): pôvodný dekor pre byt

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 86 = 94