Vytvorenie jedinečného interiéru s dekoratívnymi povrchovými úpravami

Vytvorenie jedinečného interiéru s dekoratívnymi povrchovými úpravami

Moderné technológie sa vracajú do interiérov tak dlho zabudnutých prvkov, ako sú dyhované stenové panely. Predtým boli univerzálne používané ako atraktívne trvanlivé dekorácie, ale časom boli nahradené novými riešeniami. Teraz tieto panely získali novú popularitu vďaka novým materiálom, ako napr MDF a jeho modifikácie.

obsah

 • Čo to je?
 • Nápady pre interiér
 • Vlastnosti dokončovacieho procesu
 • zhromaždenia
 • Prevádzka a údržba
 • náklady
Vytváranie prírodných materiálov vám pomôže vytvoriť svoj vlastný štýl

Vytváranie prírodných materiálov vám pomôže vytvoriť svoj vlastný štýl

Čo to je?

V modernom dizajne stenové panely - sú to ľahké stavebné materiály, ktoré nezaťažujú atmosféru a zodpovedajú sanitárnym a požiarnym predpisom. Z tohto dôvodu, preferencie, môžete dýchať úľavou, spájajúcej vo vzhľade miestnosti-the-art designu, životného prostredia, bezpečnosti a krásy.

Pôvodný a atmosferický dizajn kúpeľne

Pôvodný atmosferický dizajn kúpeľne

K poznámke! Hlavnou výhodou týchto dosiek možno považovať široký výber druhov stromov používaných na vytvorenie vnútornej viditeľnej vrstvy.

Patria medzi ne:

 1. javor;
 2. dub;
 3. orech;
 4. jelša;
 5. borovica;
 6. cherry;
 7. jabloň;
 8. popol;
 9. exotických plemien

Je mimoriadne dôležité, aby boli takéto výkony veľmi všestranné a sú vhodné nielen pre domáce kútiky, ale vytvárajú aj príjemnú a teplú atmosféru. reštaurácia, knižnice a úrady.

Ďalším bonusom pre dizajnéra je široká škála odtieňov a textúr. Prvý výrobca efektov dosiahne použitím lakového náteru a druhý - s pomocou následného spracovania. Vďaka tomu nájdete v ponuke lesklé a matné doplnky, hladké a zamatové na dotyk.

Tenká vrstva prírodného dreva v dôsledku pílenia pomáha odhaliť jeho exkluzívny a jedinečný vzor

Exkluzívny, jedinečný vzor na tenkom plechu prírodného dreva, ktorý je výsledkom rezania

Takéto riešenia sa môžu použiť v moderné umiestnenie v štýle high-tech, eco, ako aj v klasicky a koloniálny štýl ako atraktívnejšiu alternatívu k prírodným stavebným materiálom podliehajúcim deštruktívnym účinkom hmyzu a rôznych mikroorganizmov.

Lakový povlak ďalej odhaľuje textúru materiálu

Lakový náter zdôrazňuje textúru materiálu

Nápady pre interiér

Dôležité! Hlavnou funkčnou vlastnosťou tohto stavebného materiálu je jeho všestrannosť. Zaoberá sa najmä organizáciou priestoru. Takže steny môžu byť úplne opláštené, vytvárať viacúrovňové kompozície a dokonca podmienené zóny.

Nástenné obloženie so vzormi v spálni

Nástenné obloženie so vzormi v spálni

V prvom prípade bude možné znovu vytvoriť dizajn v minimalistickom štýle pomocou jedinej možnosti. Ak používate kombináciu dvoch diametrálne odlišných farieb, môžete dosiahnuť ďalšie zaujímavé efekty. Súčasne sa môžu kombinovať v rozloženom poradí, a to aj zmenou smeru drevených vlákien, aby sa zdôraznil kontrast.

Štýlová šachová výzdoba obývacej izby pomocou prírodných materiálov

Štýlová šachová výzdoba obývacej izby pomocou prírodných materiálov

Zaujímavé a pomerne populárne použitie tohto stavebného materiálu priamo na usporiadanie vnútorné panely, ktoré sa stali jednou z najlepších metód riešenia problémov na stenách, ktoré môžu vytvoriť napríklad deti. Patria medzi ne:

 • škvrny zo špinavých rúk;
 • obtisky na topánky;
 • maľovanie;
 • samolepky.

So zreteľom na zónovania, potom sa v porovnaní s iným dekorom stáva zábavnou hrou, pretože je ľahké namontovať obrobky na prekrytie, ako to hrať s návrhárom.

Vlastnosti dokončovacieho procesu

Proces montáže konštrukcie je pomerne jednoduchý, ale najprv treba dodržiavať mnohé podmienky. Týkajú sa najmä parametrov stien, ktoré sa majú ošetriť.

Drevo v interiéri je vždy drahé a ušľachtilé

Strom v interiéri vždy vyzerá draho a vznešený

V čase inštalácie musia všetky podlažia absolvovať základné školenie a byť vadné:

 • trhliny;
 • žetóny;
 • nezrovnalosti;
 • rovinné rozdiely;
 • nesúlad rohov.
Atraktívny vzhľad kuchyne vďaka kombinácii bielej s mahagonom

Atraktívny vzhľad kuchyne vďaka kombinácii bielej a mahagónovej

Tip! Okrem toho je potrebné pripraviť aj komponenty súvisiacich systémov, napríklad osvetlenie a napájanie, ak sú ich časti viditeľné na stropoch.

Dyha z drahých drevín - jedinečná rovnováha medzi cenou a kvalitou

Dyha z drahých drevín - jedinečná rovnováha medzi cenou a kvalitou

Keď sú plochy pripravené dekoračná úprava, začať prípravu projektu, ktorého základom sú merania priestorov.

Tip! Sú odporúčané ktoré majú byť vykonané pomocou laserového úroveň od merania vykonané páskou prinesie podstatnú chybu, ktorá nie je platná v tomto prípade, pretože jej vzhľad by viedlo k vzniku ďalších ťažkostí pri inštalácii komponentov turn-based.

Napríklad najčastejším problémom v tomto prípade je rezanie dreva a kovu. Bude to vyžadovať dodatočné vybavenie, napríklad koncové píly, ktoré nie sú v každom dome.

Zaujímavá dekorácia stien so stromom bude vrcholom každej miestnosti

Dekorácia steny so stromom bude "vrcholom" každej miestnosti

zhromaždenia

Inštalácia prvkov môže byť vykonaná z oboch stropu, a od rod - v závislosti od toho, akú formu konštrukcie výrobca špecifikoval. Striedavo sa inštalujú do drážok kovového profilu, ktorý je upevnený na stenách pomocou skrutiek.

Profily sa zvyčajne vyrábajú z ľahkého a silného hliníka. Existujú v rôznych konštrukciách. Vo vzhľade sú profily rozdelené na dva typy:

 1. skryté;
 2. viditeľné.
Montáž s hliníkovým spojovacím profilom

Montáž s hliníkovým spojovacím profilom

Skryté koľajnice sú maskované pomocnými lamelami, ktoré sú inštalované v príslušných drážkach alebo upevnené pomocou montážnej hmoty.

Na základe vymenovania môžu byť:

 • univerzálny;
 • štart;
 • dokončovacie práce.
Panel je namontovaný na skrytý profil

Panel je namontovaný na skrytý profil

Dôležité! Univerzálne sú inštalované vo vnútri plátna, začínajú - v základni konštrukcie a dokončujú - nad posledné lamely, dokončujú plátno.

Niektorí výrobcovia však majú len štartovací profil. Všetky ostatné prvky sú fixované zodpovedajúcimi drážkami. Avšak, nedostatok funkčného riešenia tohto druhu je tam stále: rozobrať štruktúru, bez toho, aby zničil podariť, takže opäť platí jej make up je takmer nemožné.

Steny dreva vytvárajú báječnú atmosféru

Steny dreva vytvárajú báječnú atmosféru

Tip! Vopred určiť, kde budúcnosť nástěnné osvetlenie a zásuvky na pripojenie elektrických spotrebičov, aby sa vytvorili vhodné dierky v dlaždiciach a aby sa zabránilo poškodeniu zdobených stien následným upevnením komponentov energetických rozvodov.

Prezentovaný vzhľad materiálu pomáha zdôrazniť štýl interiéru

Prezentovaný vzhľad materiálu zdôrazňuje štýl interiéru

Pri inštalácii by ste mali venovať zvláštnu pozornosť inštalácii pod stropom a v rohoch miestnosti. Pri inštalácii pod strop bez použitia sokel Dokončené polotovary sa odrežú, zvyšok sa odstráni a výška sa nastaví na požadovanú úroveň. Oprava sa stáva trochu inak a vždy závisí od vlastností formulára.

Jednou z mnohých výhod tohto materiálu sú vysoko výkonné charakteristiky tepelnej a zvukovej izolácie

Jednou z mnohých výhod tohto materiálu sú vysoké prevádzkové vlastnosti tepelnej a zvukovej izolácie

Pokiaľ ide o rohové spoje, sú organizované rôznymi spôsobmi. Niektorí vývojári poskytujú toto špeciálne príslušenstvo - oddelené pre vnútorné a vonkajšie rohy. Iné ponúkajú takéto príslušenstvo výlučne na vonkajšie rohy na uľahčenie montáže.

Prevádzka a údržba

K poznámke! Starostlivosť o dekoratívne obklady na steny je jednoduchá. Znížená to jednoduché čistenie bez použitia pomocných pracích a čistiacich prostriedkov, ktoré by mali byť vzaté do úvahy pri organizácii opráv v inštitúciách, kde je často dlhá doba a tam sú deti.

Základom dokončovania tohto typu sú dosky MDF. Vyrábajú sa nielen z prírodných zložiek, ale aj pri použití polymérnych zmesí, ktoré zvyšujú životnosť hotového výrobku a zjednodušujú montážne práce. Vďaka tomu sa znižuje rezanie polotovarov a neposkytuje zbytočný odpad, čo je obzvlášť dôležité vzhľadom na konečné náklady.

Tento typ steny je odolný voči blednutiu, vysokej vlhkosti a ultrafialovému žiareniu

Tento typ steny je odolný voči blednutiu, vysokej vlhkosti a ultrafialovému žiareniu

náklady

Náklady na takéto rozmaru je relatívne nízka vzhľadom k bonusy, ktoré sú prijímané užívateľom. Zároveň to záleží od mnohých faktorov okrem priestoru, ktorý je plánovaný na výzdobu. V prvom rade zahŕňajú cenu surovín - cenné drevo, ktoré sa používa dyha, a jeho množstvo.

Posledným faktorom je dôležité, pretože niektorí tvorcovia radšej dyhované MDF obe strany. To zvyšuje nielen množstvo prírodného dreva, ako aj súvisiacich materiálov, ako aj používaných pri výrobe technologických procesov.

Neopakovateľná výzdoba chodby

Unikátny dekor pre chodbu

Dôležité! Rozdiely v cene sú k dispozícii aj na náklady súvisiacich materiálov v súprave. Patrí sem kov zistenie, vrátane pásikov, ako aj podšívky a rohové vložky.

Kreatívne riešenie pri navrhovaní steny na hlave lôžka

Kreatívny dizajn steny na hlave lôžka

Okrem toho, cena sa zvyšuje, keď je spoločnosť, tvoriaca sadu poriadku, vyvíja a priestory projektu. Tie isté služby môže vykonávať najatý profesionál, ktorý je plne zodpovedný za realizáciu projektového projektu a nielen za dekoráciu.

Materiál, ktorý má súbor výhod, s istotou konkuruje iným druhom vnútorného vybavenia

Materiál s mnohými výhodami s istotou konkuruje iným typom dekorácie interiéru

Nakoniec je potrebné poznamenať, že pre dyhované panely existuje veľa analógov. Sú to laminované dosky a prírodného dreva. Tento materiál je však zbavený všetkých možných nedostatkov, ktoré komplikujú inštaláciu a prevádzku hotového výrobku. Uistite sa, že na vlastnú skúsenosť oceníte vysokú kvalitu a širokú škálu sortimentu, ktorý zase urobí váš dom a kanceláriu v rozprávke!

Dýhované panely: tajomstvá kvalitnej úpravy a nápady pre interiér

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

97 − 90 =