Güzelliği nedeniyle Scabiosa, deneyimli çiçekçilerin gözdesi.

Güzelliği nedeniyle Scabiosa - deneyimli çiçekçi bir favori

Scabiosa, bu makalede ele alınacak dikim ve bakımın özellikleri, büyümeye yönelik bireysel bir yaklaşım gerektiren özel bir bitkidir. Bu bakımdan, sulama, gübreleme, aydınlatma, üreme ve benzeri konularda yetkili bir organizasyona ihtiyaç vardır. peyzaj tasarımı.

İçindekiler:

 • Türler ve çeşitler
 • Bitki kültürünün rasyonel ekimi
 • Rasyonel olarak bitki bakımı nasıl sağlanır
 • Scabiosa'nın üremesi ve özellikleri
 • Bitkinin ana hastalıkları
 • Diğer kültürlerle etkileşim özellikleri
Scabiosis çok güzel ve iddiasız bir bitkidir

Scabiosa - iddiasız bitki

Scabiosa'nın hoş kokulu güzel çiçekleri var.

Scabiosa'nın hoş kokulu güzel çiçekleri var.

Scabiosa sarı renk tomurcukları harika görünüyor

Scabiosa sarı renk tomurcukları harika görünüyor

Keskin yaprakları ile güzel bir scabiosa çiçek

Keskin yaprakları ile güzel bir scabiosa çiçek

Ne verebilir ev ve site Özgün çiçek kompozisyonları gibi, daha fazla neşe, sıcaklık ve ışık, kendi elleriyle büyüdü? Bu materyal, otsu bitkilerin çalılık cinsi ve cinsine ilişkin çok yıllık uyuz kültürlerini dikkate alacaktır. Bilinmesi gereken ilk şey - scabbio, dikim ve bırakma gibi ilginç bir güzelliği içermek. Geleneksel saygılı çeşitleri ve yüz yüze bir fikir sahibi olmak için birkaç fotoğraf düşünün.

Türler ve çeşitler

Iç dekor için kuru scabiosa çiçekler

Iç dekor için kuru scabiosa çiçekler

Peyzaj tasarımı tasarımında Scabiosa

Peyzaj tasarımı tasarımında Scabiosa

Bu renk geleneksel olarak, doğrudan kültürlerin ailesi ile ilgilidir, bu nedenle bazen bir metre uzunluğa ulaşabilir. Eleman dik sapları veya dallı dalları ile donatılmıştır. Broşürler - pinnate, biraz ayrılmış. Bu kültürün hemen hemen tüm türleri, demetler halinde toplanan çiçek salkımına sahiptir (bunlar, kültürün dış görünüşünü renkli bir görünüm veren çok yoğunlardır). Orta dereceli iklim koşullarında yetişir ve bitkinin kendisi yüz cinsinden doğada bulunur ve aslanın payı yapay yollarla çıkarılır.

Bahçıvanlar ve botanikçiler bu kültürün en yaygın çeşitlerini ayırt ederler:

 1. Güvercin bitki bir dağ çiçeği kültürü gibi davranır ve nadiren doğal koşullarda bulunur. Bu bitki türü nemli toprağı sever, bu nedenle nehirler, akarsular, çimler. Kök hücreler yukarı doğru küçük bir dallıdır ve yapraklar dikdörtgen formlarla donatılmıştır. Bu kültürün çiçeklenmesi Temmuz ayında başlar ve ilk sonbahar ayının sonuna kadar sürer.

  Scabbio güvercin

  Scabbio güvercin

 2. Kafkas kültürü Bazen renk paleti ile sürprizler. Bu sınıfın temsilcileri mor, beyaz, lila tonu ve çiçeklenme geleneksel olarak uzun süredir devam etti. Çiçeklerin çapı 7 cm'dir, uzun çiçeklenme döneminden dolayı bu bitki çeşidi bölgede uygulanabilir. Peyzaj tasarımı ve diğer dış tasarım.
  Beyaz renk beyaz skabbiosis

  Beyaz renk beyaz skabbiosis

  Kafkas scabiosis çok büyük güzel çiçekleri vardır

  Kafkas scabiosis çok büyük güzel çiçekleri vardır

 3. Tahıllar gibi, yaprakları ile Scabiosa, göz alıcı ve nefes kesen bir türdür. Bu bitkiler beyazımsı veya mavimsi tonlarda sunulabilir. Bu tip kültür, tohum ekimi ile çoğalır.
Hububat scabiosis çok ilginç görünüyor

Hububat scabiosis çok ilginç görünüyor

Çeşitlerini kendi ellerinizle büyütmek istiyorsanız, laheroza, peri, "blauer mond." Gibi belirli bitki türlerinin tercih edilmesine değer.

Scabiosa: bitki için dikim ve bakım

Scabiosa çeşitli çeşitlerini vurur

Scabiosa çeşitli çeşitlerini vurur

Hiçbir şey dikkatinizi çekecek ve komşularınızın gözleri muhteşem bir scabbio kültürü gibi gözükmeyecek. Açık alanda iniş ve bakım - ortalama kullanıcı için bile en basit görevdir, çünkü fazla çaba göstermez. Büyümek için açık bir güneş alanına sahip olmak yeterli olacaktır ve toprak mümkün olduğunca dikkatli seçilmelidir, böylece köklerin başlangıcı ve sonraki çeşitlilikteki çiçeklenme ile ilgili hiçbir zorluk yoktur. Optimum bir seçenek olarak, saygılı bahçıvanlar çok sayıda besin içeren kireçli bir toprak seçmenizi önermektedir.

Scabiosa ekimi için doğru toprağı seçmek gereklidir.

Scabiosa yetiştiriciliği için doğru toprağın seçilmesi gereklidir.

Genç Scabiosa Lahanası

Genç Scabiosa Lahanası

Bilmek önemlidir! Bitki aşırı derecede asidik bir ortama ekildiğinde ölümcül sonuçlara ilişkin devasa risklere sahiptir.

Bir ülke emlak bahçesinde çiçek farklı türde Kontrast kombinasyonu

Bir ülke emlak bahçesinde çiçek farklı türde Kontrast kombinasyonu

Çimlenme tohumları, küçük bir derinlik endeksinde toprağa verilir ve bu yaklaşık olarak Nisan ayında gerçekleşir. Bu bahçıvanda, yaklaşık 45 cm'lik girintileri ve 40 cm'lik satırlar arasında gözlemlemenin önemli olduğunu bilmeniz gerekir, ekimden sonra toprak iyice nemlendirilmeli, ayrıca tohumlar bir kat kompostla kaplanmalıdır. Açık tip toprak koşullarında doğrudan iniş yapmadan önce toprağa çakıl, gübre veya humus uygulamak mümkündür.

Rasyonel olarak bitki bakımı nasıl sağlanır

Bu tür bir kültüre bakmak oldukça kolaydır, bu görevle kolayca başa çıkabilirsiniz. Scabiosa - iddiasız kültür ve bu nedenle, kolayca ve kolayca soğuk ve kuraklık dönemleri ile başa çıkmaktadır. Bitki iyi bir büyüme ve gelişme sağlamak için, sahibi bakım için birkaç basit kurallara uymalı ve sürgünler ve kökler için düzenli nem alımına dikkat etmelidir. Su, yüksek kalitede olmalıdır, sulama düzenliliği, bitkinin spesifik davranışına bağlıdır.

Diğer birçok bitki gibi, Scabiosa ılımlı sulama seviyor

Diğer birçok bitki gibi, Scabiosa ılımlı sulama seviyor

Kültürün artı, aynı zamanda herhangi bir zamanda nakledilebilir olmasıdır. Bitkinin güzel çiçekleri ile sizi memnun etti, soluk tomurcukları düzenli olarak kesmek için gereklidir. Ek olarak, bu prosedür kendi kendine dökülme renginin mükemmel bir şekilde önlenmesini sağlayacaktır. Tohum toplama sadece tam olgunluğa ulaşıldığında gerçekleştirilebilir. sonbahar zamanı.

Gübreleme ve toprağın üst pansuman özellikleri

Kafkas scabiosis lüks tomurcuk

Kafkas scabiosis lüks tomurcuk

Scabiosa çiçekler sıklıkla iç dekorun dekorasyonu için kullanılır.

Scabiosa çiçekler sıklıkla iç dekorun dekorasyonu için kullanılır.

Kültivasyon sürecine mutlaka farklı bir gübreleme eşlik etmelidir. Bu genellikle kök sisteminin tamamen geliştiği zamanda yapılır. Geleneksel olarak bahçıvanlar, sıvı içen sıvılarda çözünen sıvı gübreler kullanırlar. Yenileme sırasında, orantının gözlenmesi gerekir: arsa metrekare başına 20 g gübre. Bu bitkilerin ayırt edici özelliği, uygulanan gübreye anında tepki vermesidir, bu nedenle, gerekli oranların gözlenmesi her zaman gereklidir.

Bitkinize çiçeklenme ile memnun etmek için, periyodik olarak beslenmelidir.

Bitki çiçeklenme ile mutlu, periyodik olarak beslenmelidir

Fosfat-potasyum gübreleri geleneksel olarak seçilir, bu da tomurcukların ve doymuş çiçeklenmenin boyutunu arttırır. Bu nedenle, yeteri kadar basit olan, dikim ve bakım gerektiren, çok uzun ömürlü bir scabbio, ilginç bir bitki kültürü olarak hareket eder. Mutlaka biraz dikkat ve çaba gerektirecektir, ancak karşılığında sıcak mevsimde bunu takdir etme fırsatı verecektir.

Scabiosa'nın üremesi ve özellikleri

Bu kültürün üç temel üreme yöntemi vardır:

 • toplama işleminin çiçeklenme işlemiyle gerçekleştirildiği ve toprağa ekim yapılan tohum ekimi, baharın ortasında meydana gelirken, uygun girintilerin yapılması gerekmektedir;
Scabiosis tohumları

Scabiosis tohumları

 • rizomun bölünmesi bazı bitki türleri için sağlanır, yani bunlar ilkbaharda kazılır ve toprağa düzgünce alınır;
 • fideler, ekim zamanı geldiğinde ve yaşadığınız bölgede hala soğuk olan zamanlar için idealdir.
Büyüyen Skabiosis fideleri

Büyüyen Skabiosis fideleri

Bilmek önemlidir! Dikkatli olun ve dikkatli olun: Fideler ile bitki yayılımının mekanik otlatmada duyarlılığın artma olasılığına neden olması riski yüksektir.

Bitkinin ana hastalıkları

Bir yaprak üzerinde külleme örneği

Bir yaprak üzerinde külleme örneği

Bitkinin karakteristik özelliği, her türlü hastalık ve zararlıyı algılamamasıdır. Çok fazla döküyorsanız, köklerin ve mantarın görünümünü çürütme şansı vardır ki bu da ölüme yol açabilir. Böyle bir sorunla karşılaşıldığında, fungisitlerle tam bir muamele yapmanın yanı sıra sulama bolluğunu acilen azaltmak gerekir. Çoğu zaman çiçekler problemlerle yüzleşmek zorundadır ve küllemeden muzdariptir. Yaprak elemanlarında beyazımsı bir kaplamaya neden olur, bu nedenle bitki yavaş yavaş söner. Bu durumda terapi için kükürt bazlı müstahzarlara tercih edilmeye değerdir.

Diğer kültürlerle etkileşim özellikleri

Scabiosa diğer bitkiler ile birlikte güzel görünüyor

Scabiosa diğer bitkiler ile güzel görünüyor

Bu çiçeklerin ne kadar güzel çiçek açtığını görmeden kimse kayıtsız kalmayacak. Ve diğer çiçeklerle kombinasyonlarını sağlarsanız, orijinal, parlak çiçek yatak. Bu tür kombinasyonlar, mekânı varlıklarıyla dekore edebilecek ve orijinal fikirleri gerçekleştirebilecek. Mavi ve beyaz beyaz sahil rengi ile birleştirirseniz çiçekler daha da memnun edecektir. Kafkas hediyeleri kırsal çiçek yatağının temsilcileriyle uyum içinde olacak. Orijinal çiçekler buketleri gibi görünüyor. Ve hatta düğün kompozisyonları!

Scabiosa peyzaj tasarımcıları arasında çok popüler oldu

Scabiosa peyzaj tasarımcıları arasında çok popüler oldu

Scabiosa kullanarak çiçek dekorasyonu

Scabiosa kullanarak çiçek dekorasyonu

Böylece, Scabios çiçek, dikim ve bakım için oldukça basit olan, çiçeklerin güç ve güzelliği ile konakçıları memnun etmek için tasarlanmıştır. Neden olmadan sık sık kullanılır peyzaj tasarımı. Scabiosa orijinal bir dış boyamanın oluşturulmasında önemli bir rol oynar ve karma bir çiçek yatağında bir bütün oluşturmak için kullanılabilir. alp tepesi.

Scabiosa: dikim ve tımar: mor scabiosa çiçeklerle bahçe yolunun dekoru

Mor scabioses çiçekler ile bir bahçe yolu dekoru

Scabiosa: iniş, bakım ve profesyonellerin peyzaj tasarımı uygulamalarının tüm inceliklerini

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 31 = 38