Yavaşça pembe çiçek feverfew

Yavaşça pembe çiçek feverfew

Evin önünde güzel flowerbed Herhangi bir metresinin kartvizitidir. Elementlerden biri ve değerli bir temsilci matrisiye dönüşebilir, insanlarda buna da feverfew denir. Korkma - bu sadece sıradışı bir isim, çiçek kendi enlem ve gözlerimiz için normalden daha fazla. Karikatürün güzelliği rengârenktir, ancak bu tür bakımı sürdürmek için özel olarak ihtiyaç duyulmaz.

 • tanım
 • Bir yer seçin
 • Bakım talimatları
 • üreme
 • Sonuç
Güzel yıllık beyaz renk

Güzel yıllık beyaz renk

tanım

Matricaria, astrof ailesine aittir, adı Yunancadan "ısı" olarak çevrilebilir. Doğal yaşam alanı Kuzey Afrika, Güney Avrupa ve Orta Doğu'da bulunabilir.

Dikkat edin! Eski çağlardan beri bitki tıbbi bitki olarak bilinir. Doğum sırasında analjezik olarak kullanılmış ve fetüsün dışarı atılma sürecini kolaylaştırmıştır.

Piretrum uzun ömürlü, ve bu nedenle, bir kez çiçek yatağınıza ekmiş, bu çiçeğin güzelliğini uzun yıllar boyunca yaşayabilirsiniz. Her ne kadar birçok bahçıvan bu çiçeği yıllık olarak yetiştiriyor olsa da. Bu bodurluğu ifade eder, çünkü yüksekliği sadece 30 cm'ye ulaşır. 50 cm yüksekliğe ulaşan olağanüstü çeşitler var.

Küçük beyaz çiçekler sitenizi süsleyecek

Matricarius da Farsça Papatya denir. Diğer bahçe çiçekleri ile uyum içinde

Küçük beyaz çiçekler sitenizi süsleyecek

Küçük beyaz çiçekler sitenizi süsleyecek

Görünüm aşağıdaki gibi karakterize edilebilir:

 1. Çalı kalın, küresel.
 2. Yapraklar küçüktür açık yeşil, dalların alt kısmında yer almaktadır.
 3. Tomurcuklar uzun peduncles tutun.
 4. Çiçekler sıradan veya havlu olabilir. İlk yaprakları bir daire içinde, ikinci küresel olarak bir sıra halinde düzenlenmiştir.
Peyzaj tasarımında parlak renkler

Peyzaj tasarımında parlak renkler

Pencerelerin altında bitki parlak çiçekler

Pencerelerin altında bitki parlak çiçekler ve güzellikte sevinirler!

Çiçeklerin rengi farklı olabilir, ama en popüler olanları vardır - sarı, beyaz bej.

Önemli! Matricarius, haziran ayından sonbaharın sonuna kadar rengiyle memnun oluyor ve bu da nadir görülen bir özellik. flowerbed bitkiler - çok uzun süre dekoratif özelliklerini korur.

Papatya beyaz kızlık

Papatya beyaz kızlık

Beyaz renk sevimli uzun ömürlü

Sevimli parlak uzun ömürlü

Bir yer seçin

Matricarius unpretentious, yeni başlayanlar için bile yetiştirilemez, özellikle kapsamlı bir bakıma ihtiyaç duymaz. Ama bütün bunlar ancak bir yer seçerseniz mümkündür. Seçimi için kriterler:

 1. Açık alan.
 2. Güneş ışınları çiçeği iyi aydınlatmalı.
 3. Minimum gölgelendirmeye izin verilir. Eğer bununla çok uzağa giderseniz, kompakt alçak çalı germeye başlayacak ve çiçek bol olmayacaktır.
 4. Toprağın özel olarak hazırlanması gerekli değildir, bu sahada mevcut olanın kökünü alacaktır.
 5. Nemlendirmeyi çok seviyor, ama bunun için gayretli olmanıza gerek yok, çünkü bataklık kökler için ölümcül bir şey.
Pyrethrum Terry

Pyrethrum Terry

Gerçek! Çalı, kendi kendine ekim yöntemiyle çoğalır ve tohumlar verimli topraklara düşerse, gelecek yıl için güçlü bir güçlü çalı elde edilebilir.

Kabarık mavi uzun ömürlü bahçeyi süslüyor

Mavi renkli kabarık çok yıllık - büyülü bir bahçe dekorasyonu

Piretrum pembesi gibi bir çeşitlilik, iyi drenaj ile nemli topraklarda bitki için arzu edilir. Besleyici ise, o zaman çalı daha erken çiçeklenme ile lütfen.

Içinde sonbahar dönemi Bir çalıyı kazmak ve bölmek arzu edilir, bu durumda, önümüzdeki yıl daha da dekoratif güzellik elde etmek mümkün olacak çiçek yatağı. Bu yapılmazsa, çalı çok yeşil ve geniş olacaktır, ancak az sayıda renkle.

Bakım talimatları

Özel bakım matriksiye ihtiyaç yoktur, ancak aralarında bazı özellikler vardır:

bakım Süreç özellikleri
Çokgen modu Sabit sulama kullanılmaz, ancak çok kuru havalarda bitkiyi sulamak gerekir.
Gübre ve gübre Çiçeklenme başlamadan önce, matris mineral gübrelerle beslenmeli ve toprağa daha iyi nüfuz etmeleri için, çalılıkların etrafındaki toprağın gevşetilmesi gerekir. Ayrıca kök sistemine gerekli havayı verecektir. Bu basit tarımı yaparsanız, uzun ve bolca çiçeklenmeye güvenebilirsiniz.
soyma Bazı tomurcuklar zaten solmaya ve kurumaya başladıysa, bunlar çalıdan çıkarılmaları gerekir - böylece bitki bakımlı ve temiz görünecektir. Ve tomurcuk bir kez olduğu yerde, yeni sürgünler hızla oluşacak, onlar da onların çiçeklenme ile sizi memnun edecektir.
Çiçeklenme sonrası bakım Çiçeklenme dönemi geçtikten sonra, çalıyı dikkatlice incelemeniz gerekir, ve kuruyan ve kopmuş olanlar gibi kurutulmuş filizler çıkarılır.
kışlama Kış için, matricaria örtülmeli, herhangi bir kaplama malzemesi ile kaplanmalıdır.

Dikkat edin! Birçok çiçekli bitkinin aksine, Matrixaria herhangi bir zamanda nakledilebilir. Bu teknik, varsa, boşluktaki çiçek yataklarını kapatmanıza izin verir.

üreme

Matrixaria'nın güzel bir çalısını elde etmenin farklı yolları vardır, bunlar arasında çalıların bölünmesi, kesimler, tohumların büyümesi.

Bush bölümü

Bu teknik, bitkinin görünümünü, onun varyetel özelliklerini doğru bir şekilde tekrarlamak için gerekli olduğu, özellikle değerli türler için kullanılır. Bireysel türler için, bu işlem büyüme için vazgeçilmez bir şarttır, çünkü çalı hızla uzanır ve bu şekilde aktif olarak çiçek açmaya son verilir. Bununla ilgili başka bir sorun toprak örtüsüdür.

İpucu! Burç bölmek için en uygun süre aktif çiçeklenmenin sonu. Yaz sonunda bölünmüş olan bitkiler, kışa hazırlanmayı ve güçlenmeyi başarabiliyor.

Yaprakların birkaç çıkış yeri olması şartıyla onu bölebilirsin. İlkbaharda bu yeniden üretim yöntemiyle, yeni oluşan tomurcukları düzeltmek gerekir, çünkü bunlar tüm çalıların ölümüne yol açabilir.

Bir tencerede beyaz feverfew

Bir tencerede beyaz feverfew

İpucu! Bir çalıyı böldükten ve yeni bir bitkiyi dikerken, köklerin zeminini sarsmamalısınız - bu, yeni yerdeki adaptasyon sürecini kolaylaştıracaktır.

graftage

Bu teknik aynı zamanda değerli çeşitleri için de kullanılır. Sürecin mayıs ortasından temmuzun ortasına kadar başlayabilirsiniz. Seçilen çalılar kesimlere ayrılır - bunlar kökten giden genç sürgünlerdir. Dikim kupürleri, iyi ıslatılmış toprakta çok fazla ışık ve taslak bulunmayan yerlerde yapılmalıdır.

İpucu! Bunları, yukarıdan dokunmamış bir malzeme ile örtmek, ancak sadece ışığın geçmesini sağlamak istenir.

Köklenme süreci, 2-3 hafta sonra meydana gelecek, daha sonra bitkiler açık zemine transplante edilebilir.

Tohum yardımı ile çoğalma

Tohum yardımı ile çoğalma

Tohumlardan ekim

Matriks tohumları hasattan 3 yıl boyunca çimlenme kapasitelerini korurlar. Kışın başında sonbaharda kutulara fide dikti. Onları 1 cm'den daha fazla derinleştirin, aralarındaki mesafe 2-3 cm, ve daha yakın ekersen, bir seçim yapmalısın.

Önemli! Tohumların sulanmasına ihtiyaç duyulan zamandan sonra aşırı kuruma kabul edilemez. Sürgünlerin uzatılmasını engellemek için, kısa bir süre için daha serin ve daha açık bir yere aktarılmalıdır.

Sonuç

Matricaria gibi bir bitki, büyümek için zor değildir ve yeni bir floriculturist için bile böyle bir süreç mümkündür. Bu çalı güzelliği ile size ve başkalarına izin verin!

Çiçek yatağınızın layık tamamlanması: matricaria ve onu büyütmek için bilmeniz gereken her şey

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

5 + 4 =