Eski camlı iç kapılar ev yapımı bahçe gazebo

Eski camlı iç kapılar ev yapımı bahçe gazebo

Birçok insan soruyla ilgileniyor, bir gazebo nasıl inşa doğaçlama malzemelerden kendi elleriyle. Size sadece bunun hakkında değil, aynı zamanda bir fotoğraf biçiminde örnekler de vereceğiz. herhangi ülke arsası Hedefe bağlı olarak, orijinal bir gazebo olmadan hayal etmek zor, onlar farklı boyutları ve tasarımları olabilir. Kendi elleriyle yapılan basit arborsların, siteye bazen hazır çözümler yerine, daha rahat ve belirgin bir şekilde baktığını belirtmek gerekir.

İçindekiler:

 • İşlevsellik, boyut ve şekil
 • Metalden sundurmalar için pavyonlar
 • Ağaçlardan arbors oluşturma
 • Tuğlalardan kaynak yapılması
 • Polikarbonattan yapılmış pavyonlar
 • Standart olmayan çözüm
 • Bölge hazırlığı
 • Bir gazebo altında Vakfı
 • Çerçevenin montajı
 • Çatı ve duvarlar
Hasır duvarlar ile pergola metal çerçeve

Hasır duvarlar ile pergola metal çerçeve

Bahçede dinlenmek için dövme küçük çardak

Bahçede dinlenmek için dövme küçük çardak

Paletler ve hafif tül nook

Paletler ve hafif tül nook

Yuvarlak girişli ilginç mini çardak

Yuvarlak girişli ilginç mini oda

Avlunun köşesindeki çitlere küçük bir ahşap uzantı

Avlunun köşesindeki çitlere küçük bir ahşap uzantı

İşlevsellik, boyut ve şekil

Henüz böyle bir orijinal binanın sahibi olmamışsanız ve siteniz için sadece bir vurgu yaratacaksanız, tavsiyemiz işe yarayacaktır. İlk bakışta göründüğü gibi, doğaçlama bir malzemeden bir çardak yapmak çok zor değil. Yapılmaya başlamadan önce, uygulamanın amacını belirlemek gerekir. Çoğu zaman dinlenmek için yerler olarak kullanılırlar. Bu çardakta ne kadar büyük bir şirket kurmak istediğinize bağlı olarak, büyüklük değişir.

Genellikle, daha boyutlu yapılar kullanılır açık yaz mutfak. Bu durumda Bir gazebo özel bir fırınla ​​donatılabilir, öğle yemeği ve yemek masası ve eşyaları saklamak için bir yer. Küçük donatılabilir barbekü, Büyük bir şirkete rahatlamak için bir masa ve bir yer. Küçük bir şirket için oldukça küçük binalar tasarlanabilir, masa ve koltuk dışında herhangi bir ek ekipman takmazlar. Ayrıca, çardak bir çift ya da bir kişi için bir dinlenme yeri olarak hesaplanabilir. Bu durumda, çoğu zaman koltuklarla donatılmamışlardır, ancak özel olarak şezlong veya hamak.

Çiçek yatağının yakınında üçgen bahçe çardak

Çiçek yatağının yakınında üçgen bahçe çardak

Bir bahçe çardağının inşası için bir proje oluşturmak, onun formunu belirlemek için gereklidir. Elbette, işlevselden daha estetik bir öneme sahiptir. Üç temel türden tür vardır:

 • Poligon. Poligonal arborsların klasik versiyonu bir altıgen veya bir sekizgendir.
Hem sıcak hem de soğuk mevsimde zaman geçirmenin keyifli olduğu panoramik bahçe çardağına

Hem sıcak hem de soğuk mevsimde zaman geçirmenin keyifli olduğu panoramik bahçe çardağına

 • Dikdörtgen. Bu tarz bir çardak, kendi ellerinizle inşa etmek için en kolay olanıdır.
Bebekler için bir kumbara ile yarı kapalı, uzun çardak

Bebekler için bir kumbara ile yarı kapalı, uzun gazebo

 • Yuvarlak. Kaplamaları için, iyi kavisli bir malzemenin kullanılması gerekir veya çardak açık olmalıdır.
Metal çubuklar ve hafif polikarbonattan yuvarlak çardak

Metal çubuklar ve hafif polikarbonattan yuvarlak çardak

Boyutlara karar verdikten sonra, çarşafınızın yapılacağı malzemeyi seçmeye değer. Yapısı için, herhangi bir doğaçlama aracı, örneğin, diğer nesnelerin inşasından sonra kalan malzemeleri kullanabilir veya standart dışı bir seçenek seçebilirsiniz. Malzemeyi ve tasarımı belirlemekte bir kayıp varsa, doğaçlama malzemelerden sunulan fotoğraf pavilyonlarını görebilirsiniz.

Bahçe kulübe bir kulübe şeklinde

Bahçe kulübe bir kulübe şeklinde

Metalden sundurmalar için pavyonlar

Metal, kendi ellerinizle basit bir çardak oluşturmak için çok uygun bir malzemedir. Ana yapıyı oluşturmak için yuvarlak veya kare borular, metal köşeler veya metal profiller kullanabilirsiniz. Böyle bir çerçeveyi taklit yapmak mümkün olan oluklu mukavva, tel örgü, filmaşin parçaları ile kesmek mümkündür. dövme çit. Tabii ki, metal ile çalışmak ve özellikle bir tel çubuk ile bir varyantı kullanırken, kaynak yapmak ve kullanmak mümkün olmalıdır. Profilli kaplamalar özel metal vidalara takılabilir ve ağlar telle kolayca sarılabilir.

Rabitsa inşa edilmiş, rahatlamak için bahçe alanı

Rastgele yapılmış rekreasyon için bahçe oturma yeri

Konseyi: Binanızın ömrünü uzatmak için, metal için özel bir boya ile boyamak istenir.

Küçük bir gazebo yapımında ahşap ve metal kombinasyonu

Küçük bir gazebo yapımında ahşap ve metal kombinasyonu

bina ağaçtan çardaklar

Ağaç, kendi ellerinizle basit bir çardak yapmak için daha erişilebilir bir malzemedir. Bir çerçeve oluşturmak için, tabii ki, günlükleri veya çubukları kullanmanız gerekir. Kaplama için kontrplak, zona veya tahtaları kullanabilirsiniz. Estetik tercihlerinize bağlı olarak yakın ya da kafesli dikilirler. Montaj için aletler ağaçtan çardaklar Eminim ki her sahip var. Bu bir tornavida veya tornavida - Ağaç vidaları kullanırken farklı bir testere, çekiç, türüdür.

Bahçede barbekü bulunan geniş çardak

Bahçede barbekü bulunan geniş çardak

Ahşap bir çardak için seçeneklerden biri inşa edilebilir ahşap paletlerden inşaatlar. Tabii ki, yaratılması için, fotoğraf arborsunun seçeneklerini elinizdeki malzemeden elinizle düzeltmek ve en uygun olanı seçmek tercih edilir. Paletlerin özelliği, basit bir şekilde birbirine uygun şekilde monte edilmesi ve bağlanması gereken bitmiş tahta blokları temsil etmeleridir.

Paletler, yumuşak dekoratif yastıklar ile birlikte daha rahat görünüyor

Paletler, yumuşak dekoratif yastıklar ile birlikte daha rahat görünüyor

Bir bahçe çardak oluşturmak için daha az ilginç bir seçenek hafif bir çit haline gelebilir. Bu seçenek, uygun şekilde üretildiğinde, genellikle eşsiz bir estetik görünüme sahiptir. Fakat bu oldukça zahmetli bir süreçtir. Bir iskelet oluşturmak, sadece çatı üzerinde duracak olan çubukları değil, aynı zamanda mandalları da eklemek gerekir, bunlar dokuma için temel olacaktır. Ayrıca çubuk veya başka elastik malzemeden çubuklarla örmek gereklidir. Çeşitli vardır dokuma yolları ve desen oluşturma. Uçan fantezi için geniş bir kapsam var. Ayrıca malzemenin oldukça bükülebilir olması nedeniyle, tasarımı herhangi bir şekilde vermek mümkündür.

İnce dallardan açık dokuma çardak

İnce dallardan açık dokuma çardak

Konseyi: ahşaptan yapılmış çardakların daha uzun süre dayanmasını sağlamak için, ahşap üzerine özel boya ile boyanmalı veya dış mekan çalışmaları için verniklenmelidir.

Ahşaptan yapılmış geniş çardak, her iki taraftan da kapalı

Ahşaptan yapılmış geniş çardak, her iki taraftan da kapalı

Tuğlalardan kaynak yapılması

tuğla Arbors oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Onlar çok rahat ve rahat. Onları bir mangal ya da gerekirse bir fırın ile donatmak çok daha kolaydır. Bu tür pavyonlar genellikle bahçe mini evlerine benzemektedir. Bu tür bir inşaatı yaratmak için tuğla döşeme becerilerine sahip olmanız gerekir. Ayrıca, temel malzemeye ek olarak, çimento harcı, yani kum ve çimento üretimi için hammadde üretmek de gereklidir.

Bir bahçe gazebo yapımında tuğla

Bir bahçe gazebo yapımında tuğla

Polikarbonattan yapılmış pavyonlar

Polikarbonat giderek bir çardak oluşturmak için bir malzeme olarak bulunur. Diğer malzemelere göre birçok avantajı vardır. ereksiyon polikarbonattan Çok emek-yoğun bir süreç değil, bu malzeme yukarıdaki kadar maliyetli değil. Önemli bir faktör de, bu tip bir yapının özel bir estetik görünüme sahip olmasıdır. Polikarbonat oldukça elastiktir, bu yüzden gazebo'nuza istediğiniz şekli vermek mümkün hale gelir, yuvarlak arbors oluşturmak için uygun birkaç malzemeden biridir.

Polikarbonat - arbors yapımı için popüler malzemelerden biri

Polikarbonat - arbors yapımı için popüler malzemelerden biri

Standart olmayan çözüm

Çok etkili bir görünüm kombine edilmiştir, yani, yukarıdaki malzemelerin birçoğundan yaratılmıştır. Bu, bir malzemenin tüketimini diğerinin pahasına azaltmanın yanı sıra tasarımın kalitesini arttırmanıza da olanak tanır. Malzemelerin bazıları, örneğin, oluklu mukavva veya benzeri herhangi bir çeşit için üst üste binme olarak kullanılabilir. polikarbonat. Hem ahşap hem de taş çardaklar. Ya da, örneğin, bir çerçeve olarak, ahşap çubuklar kullanabilirsiniz ve çatının yanı sıra çardak kendisi bir tavşan ile kaplanmalıdır. Her şey, sahip olduğunuz malzemelerin miktarına ve bunların üstesinden gelebilme yeteneğine bağlıdır.

Kayrak ve ince granit yapılmış bir gazebo taş ocağı

Kayrak ve ince granit yapılmış bir gazebo taş ocağı

Yukarıdaki tüm malzemelere ek olarak, kendi ellerinizle bir çardak oluştururken standart dışı bir yaklaşım da kullanabilirsiniz.. Böyle bir seçenek olabilir plastik şişe inşaatı. Böyle bir malzemeden yapılmış bir gazebo yapımında sadece para tasarrufu yapmanıza değil, aynı zamanda çevreyi tıkayarak tıkanmaya da yardımcı olur. Tabii ki gerekli yapıyı inşa etmek için sert bir çerçeve seçmelisiniz. Ve sonra şişe bağlantı seçeneğini seçin. Bütün olarak kullanılabilir, ancak plakalara kesilebilir. Şişeleri sabitlemenin yolları da çeşitlidir. Bunları çubuklara sokabilirsiniz, birbirine sıkıca takın, kabloyla sabitleyin. Bu malzemeden çardak oldukça orijinal görünecektir.

Plastik şişelerden yapılan yaratıcı ve bütçeli gazebo

Plastik şişelerden yapılan yaratıcı ve bütçeli gazebo

Doğaçlama malzemelerden kendi ellerinizle bir yaz evi inşa etmek için, onlarla çalışmak ve bunları işlemek için bir takım araçlara sahip olmanız gerekir. Bahçe çardağınızı oluşturmak için kullandığınız listelenen malzemelerden hangisi olursa olsun, bu işlem her durumda aynı aşamaları içerecektir.

Bahçenin dekorasyonu - hafif tül ile ahşap bir çardak

Bahçenin dekorasyonu - hafif tül ile ahşap bir çardak

Bölge hazırlığı

En uygun yeri seçmelisiniz. bahçe çardak yüklemek için. Dallardan, çöplerden, gereksiz olan her şeyden temizleyin. Bu yapıyı yapacağız yerde, bir zamanlar bir ağaç güdük ve sol olsaydı, çardağın altında geçen kökler itibaren, kökünü kesinlikle gereklidir, büyümüş bir temel yok edecek gidebilir. Bunu yapmak için, güdük tabana tesbit edilmeli ve daha sonra zemin konsantre bir tuzlu su çözeltisi ile dökülmelidir, daha sonra bu yeri bir filmle kaplamak arzu edilir.

Çit boyunca avlu sonunda çardak uygun konumu

Çit boyunca avlu sonunda çardak uygun konumu

Çimlerden kurtulmak gerekiyor. Tabii ki, güneş ışınları olmadan bitkiler büyümek değil, ama çim asfalt bile geçebilir aslında, bu iyi bilinen bir gerçektir. Çoğu bitkinin toprağa derine uzanan çok uzun kökleri vardır, bu yüzden onlara zarar verse bile, bitki hala tekrar büyümeye başlar ve tıpkı ağaçlar gibi, bu da vakfınıza zarar verebilir. Çünkü çardakların kurulacağı alandaki çimlerden tamamen kurtulmak için, bu bölgeye özel kimyasallar - herbisitler ile muamele edilmeye değer.

Avluda ahşap bir platform üzerinde bulunan küçük bir kapalı çardak

Avluda ahşap bir platform üzerinde bulunan küçük bir kapalı çardak

Bir gazebo altında Vakfı

Yer temizlendikten sonra temel dökümü için çukuru kazmak gerekir. İki tip olabilir:

 • Bant - sadece bir çerçeve ve duvar oluşturacak olan parçanın betonlanmasını sağlar. Bunu yapmak için, çevre boyunca elli santimetre derinliğinde bir siper kazmak gerekir. Siper üzerinde kalıp oluşturulmuştur. İçeri bir araya kaynaklanmış veya telle sıkıca bağlanmış metal bir çubuk yapıya takın. Sonra beton dökün. Üretimi için kum, çimento, çakıl ve su kullanılır. Kumun çimentoya oranı, ikincisinin markasına bağlıdır, ancak her durumda kum çakıl oranı 2: 1 ve su kütlesinin% 50'si olmalıdır.
Bir şerit temeli net bir örneği

Bir şerit temeli net bir örneği

 

 • Monolitik temel daha boyutlu binalar için daha sık kullanılır. Avantajları, sadece ağır yüklere dayanmakla kalmaz, aynı zamanda bunun kullanıma hazır bir temel olduğudur. herhangi bir kat tipi. Bu tür için, çukur inşaat alanı boyunca kazılmıştır. Kalıp sadece çevre boyunca dikilir. Yukarıda belirtilen çubuklardan büyük bir metal konstrüksiyon oluşturun. Şerit temeliyle aynı betonu doldurun.
Bir gazebo yapımında monolitik temel

Bir gazebo yapımında monolitik temel

Çerçevenin montajı

Çardak inşaatı sonraki aşaması karkas montajı. Bunu yapmak için ana malzemeyi - gazebodaki köşelerin sayısına göre günlükleri, kirişleri veya boruları kullanın. baz malzeme çapı yaklaşık 14 cm olmalıdır ve kare boru veya çubuk halinde, yaklaşık büyüklüğü 10 x 10 cm. çerçeveye bağlı Hazırlık arındırılmış, ahşap veya metal olmalıdır. Ana kirişleri monte ettikten sonra en uygun malzeme ile değiştirilirler. Kirişin üst kısmına, çatının tutulacağı kirişler bağlanır. Kirişler de değiştiriliyor. Çatı için bir temel oluşturun. Tahtadan yapılmış bir gazebo dik ise, demirden yapılmış sanki kaynak çalışması yürütmek mümkün değildir, çünkü boya malzemelerinin, yapılamaz, hemen özel bir astar ile çerçeveyi açıp boyamak için tavsiye edilir.

Dekoratif unsurlarla doğal malzemelerden yapılmış ergonomik çardak

Dekoratif unsurlarla doğal malzemelerden yapılmış ergonomik çardak

Kendi elinizle kullanışlı malzemelerden çardak: çatı ve duvarlar için fotoğraf seçenekleri

Çerçeveyi kurduktan sonra çatıyı örtmeye devam edin. Daha önce de belirtildiği gibi, yağmur suyunun yapıya nüfuz etmesini engelleyen herhangi bir malzeme bir çatı malzemesi olarak hareket edebilir. Çatı malzemesinin tipine bağlı olarak, sabitleme yöntemi de seçilir. Profilli levhalar özel vidalara tutturulur, arduvaz uygun tırnaklarla çakılır. Hala böyle bir malzeme var yumuşak çatı, Genellikle kendinden yapışkanlıdır, çatı malzemesinin üzerine koyun.

Doğal malzemelerden ve camdan yapılmış bir gazebo için çatı

Doğal malzemelerden ve camdan yapılmış bir gazebo için çatı

Daha sonra devam ediyoruz cilt çardaklar. Yukarıda, bunun için mevcut olan herhangi bir materyali kullanabileceğinizi daha önce tartışmıştık. Malzemeye bağlı olarak, bağlantı yöntemi seçilir.

Ahşap kaburgalardan yapılmış bir bahçe çardağının orijinal kaplaması

Ahşap kaburgalardan yapılmış bir bahçe çardağının orijinal kaplaması

Kullandığımız malzeme için hazırlanan gazeboyu boya ile örtüyoruz. Bu prosedür sadece yazlığınıza estetik kazandırmaz, aynı zamanda hizmet ömrünü de uzatır. genellikle zaten iyi, boyalı gibi bu sadece kaplama için geçerli değildir ve onun şeffaflık yatıyor özü olan kurs, polikarbonat, bir ve plastik ek tedavi gerektirmez.

Kendi elinizle kullanışlı malzemelerden gazebo: foto - parlak tekstillerin kullanımıyla paletlerden ışık pavilyon boya

Parlak tekstiller kullanılarak paletlerden boyalı hafif pavilion

Hepsi bu kadar: mevcut malzemelerden basit gazomuz hazır. Bunu amaç için kullanabilirsiniz. Size hoş bir konaklama diliyoruz!

 

Kullanışlı malzemelerden kendi elleriyle gazebo: Yaz dinlenmek için 75 ilham verici fikir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 3