Pembe çiçekler ile çok yıllık

Pembe çiçekler ile çok yıllık

Rogersia muhteşem uzun ömürlü büyük oyma yaprakları ile. Taş çiçeklerin ailesi ile ilgisi var. Onun tam ve tam teşekküllü vatanı Japonya, Çin, Kore'dir. Bu bitki esas olarak nehirlerin kıyısında, tatlı su kütlelerinin yakınında, çimenler üzerinde yetişir. Gölgeyi süslemek için kullanılan kültür bahçe, çünkü çiçeklenme mevsimi başladığında, yüksek çiçek salkımları taçları mükemmel şekilde tamamlayan bitki örtüsü üzerinde çiçeklenmeye başlar.

 • Kültür türleri
 • Bitki yeri
 • Üreme varyantları
 • Toprak seçimi ve dikim
 • bakım
Bahçede güzel uzun ömürlü

Bahçede güzel uzun ömürlü

Peyzaj tasarımında çok yıllık çiçeklenme

Peyzaj tasarımında çok yıllık çiçeklenme

Bu bitki fern ile iyi uyuyor

Bu bitki fern ile iyi uyuyor

Kültür türleri

Bu bitkinin cinsinde 8'den fazla kültür çeşidi vardır. Özellikle yukarıda belirtilen ülkelerde büyürler. Rogersia, güzel bir çiçeklenme içinde toplanan büyük bir tür yeşillik ve beyaz çiçekler vardır. Bu kültür herhangi bir çiçek bahçesinde egemen olacak ve güzelliği ve eksantrikliği ile dikkat çekecek.

görünüm tanım fotoğraf
Rogersia mürver  Çin'de çam ormanlarında yetişir. Çiçeklenme döneminde bitkinin klasik büyüklüğü 120 cm'dir. Yeşilliklerin yapraklarına benzer şekilde yeşillik pinnate. Çiçek salkımları küçük kremsi salkımlarla temsil edilir. Çiçeklenme Temmuz ayında başlıyor. Rogersia: bitki çeşitleri, doğru toprak seçimi ve bakımın inceliği
At kestanesi Doğal koşullarda, Çin dağlarında yetişir. Çiçeklenme sırasında bitkinin yüksekliği 140 cm veya daha fazla ulaşır. Çiçek açması yaprakları bronz bir renge sahiptir. Rogersia: bitki çeşitleri, doğru toprak seçimi ve bakımın inceliği
Tarçınlı rosjezi Çiçeklenme sürecinde 1.2 m uzunluğa ulaşır Yaprakların güçlü yaprak sapı vardır. Yapraklar çözüldüğünde, renk mor olur ve daha sonra koyu yeşil renk alır. Kök dallıdır ve çiçeklenme beyaz çiçekleri olan bir çırpma ile temsil edilir. Rogersia: bitki çeşitleri, doğru toprak seçimi ve bakımın inceliği
Rogersia podofili Doğal ortamda Çin, Japonya, Kore'de büyüyebilir. Böylesine belirgin bir özellik, böyle bir kültüre sahip değildir, ancak etkileyici sayıda tahliye damarları vardır. Çözünme ile yapraklar bronzlaşır ve daha sonra yeşil olur. Rogersia: bitki çeşitleri, doğru toprak seçimi ve bakımın inceliği

Bu türlere ek olarak, kendi özelliklerine de sahip olan birkaç tane karma melez çeşit vardır.

Bitki yeri

Bir ekin ekimi için bir alan seçme sürecinde, çeşitli temel faktörlerin dikkate alınması gerekir:

 • Fide için güneşe açık yerler uygun değildir, çünkü çiçek penumbrada iyi hissettirir ve ayrıca soğuk rüzgarlardan korunduğunda;
 • perdeler çok hızlı büyüyebilir ve her yıl artan ve daha büyük bir alan göstergesi vardır, bu da yakınlardaki diğer bitkilerin otlatılmasını teşvik eder;
 • Kültür, su kütlelerini dikmek için iyi adapte edilmiştir, çünkü nemi sever;
At kestanesi kültürü

At kestanesi kültürü

 • bitki ihtiyacı düzenli sulama, Ancak, temel kurallara uymazsanız, kök sisteminin çürümesi riski vardır, bununla bağlantılı olarak, bitkinin seçilen yerinde yüksek kaliteli bir drenaj düzenlemeye değecektir;
 • Birbirine yakın dikilmiş türler perepylyatsya özelliğine sahiptir, bu yüzden bitkileri büyük bir mesafeye yerleştirmelisiniz;

İpucu! İlkbaharda, eğer bir donma varsa, bitki ölümü olasılığı vardır, bu yüzden, özellikle de siteyi nadiren ziyaret ederseniz, en son olarak kar erimesinin meydana geldiği yerde onu dikmeye değer..

Belirli bir kültürün inişini planlarken göz önünde bulundurulması gereken bazı özellikler.

Tarçın gibi yaprakları ile beyaz kabarık çiçekler

Kestane benzeri yaprakları ile beyaz kabarık çiçekler

Üreme varyantları

tohumlar

Burada uzun vadeli hazırlık yapılması gerektiğinden, bu süreç en çok zaman alan bir süreçtir. Tohum ekimi sonbahar zamanı toplamadan hemen sonra 1-2 cm derinliğe kadar.

İpucu! Ekim sonrası kutular sokakta bırakılmalı, yağmurdan bir gölgelik ile korunmalıdır. 2-3 hafta boyunca soğuk bir tabakalaşma vardır, daha sonra ekinleri daha sıcak olarak kabul edilen ve 11 ila 15 ° C arasında bir sıcaklığa taşımak gerekir..

Birkaç hafta sonra, ilk sürgünler oluşur. Büyüme 10 cm'ye ulaştığında, elementleri farklı şekilde atmak gerekir. kap veya bardaklar. Mayıs ayında, fideler sokağa taşınmalı, ancak açık araziye bir nakli sadece Eylül ayında gerçekleştirilmelidir. Çiçeklenme süreci sadece 3-4 yıl sonra nakil bekliyoruz.

Tohumlarla çoğalma

Tohumlarla çoğalma

Bush bölümü

Burcun büyümesi ayrılmaya tabidir. Bu yöntem, aynı anda kültürü gençleştirmek ve çoğaltmak için izin verir. İlkbaharda prosedürü yürütmek ve ayrılan elemanları derhal açık tip toprağa dikmek en uygun yöntemdir. Bush'un sonbaharda bölünmesini yapabilirsiniz, ancak bu durumda kış için kökler topraklı kaplarda bırakılır. Çalı tamamen kazılmış ve dünyanın komadan kurtarılmıştır.

Önemli! Kök, her segment en az bir büyüme noktası içerecek şekilde kesilmelidir. Köksapı kurutmaktan kaçınmak için, hemen hazırlanan toprağa bırakılmalıdır..

Karanlık yaprakları ile genç yıllık

Karanlık yaprakları ile genç yıllık

graftage

Yaprak yaprak sapı ve "topuk" ile kök olabilir. Bu üreme yöntemi yaz aylarında kullanılır. Kesim işleminden sonra, kesimler özel bir madde ile işlenir ve daha sonra nemli ve hafif topraklı kaplara ekilir.

İpucu! Zeminde dikim yapmak için sadece kök salmayı başarmış bitkilere ihtiyacınız var. Transplantasyon sürecinde, dünyayı yeryüzünde tutmak önemlidir.

Kesimler yardımıyla çoğaltma

Kesimler yardımıyla çoğaltma

Bitki için toprak seçimi ve dikim

İyi işlemeye tabi tutulmalı, zengin bir şekilde döşenmeli, her zaman taze ve nemli olmalı ve yeterince soğuk olmalıdır. Tüm ihtişamıyla açılmış olan çalılıklara ve görünüşü ile herkesi memnun eden mekana, yeri için doğru yeri seçmek gerekir (yukarıda tartışılan yer seçiminde incelikle ilgili).

önemli Ayrıca tesise taslaklara karşı güvenilir koruma sağlar. Köklerin su ile yakın temas halinde olmamasını unutmayın..

Bu güzel uzun ömürlü bahçenizi süsleyecek

Bu güzel yıllık bahçe süsleri

 1. İnişten önce zemin kazılmalı ve düzleştirilmelidir. Daha sonra turba, humus ve kompost tanıtıldı.
 2. Çakıl ve killi topraklar mutlaka çakıl ve kumla desteklenir.
 3. Genç bitkilerin dikimi 6-8 cm derinliğinde gerçekleştirilir.
 4. Kültür büyük olduğundan, fideler arasındaki mesafeyi gözlemlemek önemlidir - 50 cm.
 5. Dikimden hemen sonra, ürün malçlanır ve sulanır.

Tımar incelemesi

Rogersia iddiasız bir çiçektir, bu nedenle bakım veren, yeni başlayan bir bahçıvan için bile külfetli olmayacaktır.

 • Sulama düzenli olarak yapılmalıdır: Toprak asla kurumamalıdır;
 • kurak günlerde periyodik irrigasyonu püskürterek değiştirmek mümkündür;
 • Aşırı buharlaşmayı önlemek gerekiyorsa, öğütülmüş malçlama kullanılır;
Parlak büyük yaprakları ile çok yıllık bitki

Parlak büyük yaprakları ile çok yıllık bitki

Perrine bitki yakın çekim

Perrine bitki yakın çekim

Bu çok yıllık peyzaj tasarımında popüler

Çok yıllık peyzaj tasarımında popüler

 • Toprak besleyici ise, düzenli üst giyinme gerekli değildir;
 • bitki aşırı donları tolere edebilir, ancak soğuk mevsim için yavaş yavaş pişirilmelidir;
 • Bu kültür doğal bir antiseptik olduğundan, nadiren hastalıklardan muzdariptir.

Bunlar, bu şaşırtıcı bitkinin içeriğinin özellikleridir ve buna özen gösterirler. Karaya binme için yetkili yaklaşım Manzaranızı eşsiz bir görünümle sağlayacaktır..

Çiçeklenme döneminde bu bitki güzel bir renk ile sizi memnun edecek

Çiçeklenme döneminde, rosgesia güzel bir renk ile sizi memnun edecek

Çok yıllık sürünen bitki

Çok yıllık sürünen bitki

Rogersia: bitki çeşitleri, doğru toprak seçimi ve bakımın inceliği

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

16 + = 23