Banyo için standart olmayan parlak lavabolar

Banyo için standart olmayan parlak lavabolar

Banyo Lavabosu tezgahta bulunan raylı sistem, son zamanlarda alıcılar arasında büyük talep gören sıhhi tesisat konusudur. Bu popülerliğin açıklaması çok basit - çekicilik, işlevsellik, ergonomi, iyi performans özellikleri. irsaliye Kase çamaşır makinesinin üstüne monte edilebilir.

İçindekiler:

 • İrsaliye için ne kadar ödemek zorundayım
 • Bir lavabo seçme ve kurma kuralları
 • Kabuklu deniz kabuğu için banyoda tezgah
 • Malzemeye bağlı olarak havai fişek çeşitleri
 • Havai kabukların tasarımı
Ahşap tezgahta boyalı seramik lavabo

Ahşap tezgahta boyalı seramik lavabo

Tezgahın içinde bronz yuvarlak renkli yuvarlak kase

Yuvarlak kase bronz renk, yerleşik tezgah

Bir günlük evin masa üstü sıradışı metal lavabo

Bir günlük evin masa üstü sıradışı metal lavabo

Şekillerin çeşitliliği nedeniyle, tezgahın üstündeki banyo lavaboları herhangi bir banyoya monte edilebilir. Sağlanabilirler:

 1. köşede;
 2. merkezde;
 3. arasında banyo ve bir klozet;
 4. içinde niş duvar.

Bir genel hava akımı ile normal olan arasındaki fark, basit olarak, herhangi bir girintinin olmadığı, yani tamamen düz bir yüzeyin bulunduğu herhangi bir yüzeye yerleştirilmesidir. Bu tasarımın sadeliği. Üzerinde tezgah Hijyen malzemelerini saklamak çok uygundur. Yaratıcı düşünme sahipleri, şamdanlarda mumlarla süsleyip dekoratif objelerle süslemektedir.

Havai evyenin bir başka avantajı - bitişik duvarın yapısının güvenilirliği önemli değildir. Zaten üretmiş olanlar için uygundur Duvar dekorasyonu veya duvarların kendileri yüksek mukavemet ile karakterize değilse.

Bir ahşap top karanlık mermer lavabo

Bir ahşap top karanlık mermer lavabo

Şeffaf yuvarlak cam lavabo

Şeffaf yuvarlak cam lavabo

Havai kabukların tasarımı

Tezgahlar için lavaboların tasarımı çok çeşitli olabilir. Ürünlerin geniş çeşitliliği arasında katı geometrik şekiller ve oluklu bir tasarıma veya çiçek benzeri bir su damlasına sahip asimetrik modeller bulabilirsiniz.

Ancak, en popüler kaseler şunlardır:

 • yuvarlak;
 • kare;
 • dikdörtgen;
 • ovaldir.

Bunun nedeni, böyle bir lavabonun çamaşır makinesinin üstüne veya herhangi bir tarafına monte edilebilmesidir. başucu masası. Bu kabukların fotoğrafları aşağıda görülebilir. Dikdörtgen ürünlerin büyük boyutlu bir cetveli minyatür banyolarda bile bunları monte etmenizi sağlar.

Küvet yuvarlak veya oval şekil için masa üstü üstündeki lavabo, geniş odalar için daha uygundur. Bununla birlikte, bu tür modeller dikdörtgen olanlardan çok daha uygundur, çünkü onlara herhangi bir taraftan yaklaşabilirsiniz. Ancak yuvarlak kaselerde mikser için bir açıklık yoktur, bu eleman tezgahın içine veya duvarına doğru keser.

Sıhhi tesisat satan mağazalarda, rhomboid, üçgen ve hatta çokgen baş üstü lavabolar satın alabilirsiniz, bazı modeller bir tezgahla birlikte gelir. Benzersiz örnekleri donatılmış LED aydınlatma, Su başlangıcında devreye girer ve sıcaklığına bağlı olarak renk değiştirir.

Kalın camdan yapılmış kare lavabo

Kalın camdan yapılmış kare lavabo

Dikdörtgen yerleşik lavabo ile şık banyo

Dikdörtgen yerleşik lavabo ile şık banyo

Toprak beyaz gömme lavabolar

Toprak beyaz gömme lavabolar

Standart olmayan bir lavabo ile banyo

Standart olmayan bir lavabo ile banyo

Toprak kabuğunun yuvarlak beyaz kabuğu

Toprak kabuğunun yuvarlak beyaz kabuğu

"Lily"

Kabuk "nilüfer", aynı zamanda üzerine monte edilmek üzere tasarlanan başka bir tür kaplanmış ürünlerdir. çamaşır makinesi. Tasarım özelliği suyun tahliyesi için deliğin yeridir. Standart modellerde bu delik merkezde ise, "nilüfer" de, çamaşır makinesinin üzerine bir lavabonun monte edilmesine imkan veren kenar üzerine yerleştirilir.

Bu ürünün boyutları standart yıkama ünitelerinin yüzey boyutlarına mümkün olduğunca yakın ve "nilüfer" yüksekliği genellikle 20 cm'yi geçmez, fakat büyük makineler için bu lavabo uygun değildir.

"Nilüfer" ek olarak, banyo tezgahı üzerinde çamaşır makinesinin üzerine monte edilebilir başka bir kabuklu lavabo var. Fakat bu model, böyle bir durumda kazandığı için asimetrik bir forma sahiptir. Sol veya sağ tarafta böyle bir çanak, makinenin altına yerleştirildiği düz bir yatay yüzeye ve lavabonun altına yerleştirilebilir:

 1. kirli çamaşır sepeti;
 2. ev kimyasalları için raflar;
 3. çekmeceler herhangi bir araç için.

Konseyi: Bugün, birçok üretici bir çamaşır makinesi ve banyo için bir baş üstü kaseden oluşan kitler üretmektedir. Elbette böyle bir setin fiyatı yüksektir, ancak satın alma işlemine harcanan alıcı, estetik bir bakış açısından ve kurulum kolaylığı açısından bir kazan-kazan çeşidi alır.

Kabuk-su zambak yerleşik küp

Küp içine inşa edilmiş kabuk-su zambak

Malzemeye bağlı olarak havai fişek çeşitleri

Baş üstü banyo bataryaları çok çeşitli malzemelerden yapılabilir:

 • porselen veya fayans;
 • seramik;
 • akrilik;
 • doğal taş;
 • cam;
 • Metal.

İnternetteki incelemeler, porselen, fayans ve seramikten yapılmış en iyi çanakların olduğunu göstermektedir. Bu popülerlik, bu malzemelerin herhangi birinin yüksek performans özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Ve bu tür ürünlerin maliyeti tüm tüketiciler için tamamen erişilebilir.

Bu kabuklar estetik açıdan daha caziptir, bakımları kolaydır, çünkü tamamen pürüzsüz bir yüzeye sahiptirler, yıkama için agresif kimyasallara karşı dayanıklıdırlar. Ancak, bu üç malzemenin tümü nispeten kırılgandır, bu nedenle, kurulum ve işletme sırasında, dikkat edilmelidir ki, kabuğu, çarpmalara maruz bırakamaz ve ağır nesnelerin üzerine düşemezsiniz.

Ahşap lavaboya gömülmüş mermer lavabo

Ahşap lavaboya gömülmüş mermer lavabo

Beyaz yuvarlak akrilik lavabo

Beyaz yuvarlak akrilik lavabo

Banyo için güzel bir varanette bir cam lavabo

Banyo için iyi bir seçenek cam lavabo

Akrilik lavaboların avantajı hafifliğidir, böylece kırılgan desteklere serbestçe monte edilebilir. Akrilikin hafifliğine ve düşük maliyetine rağmen, oldukça sağlam ve dayanıklıdır. Bununla birlikte, akrilik lavabo, bir önceki gibi, mekanik hasardan korkuyor.

Mermer, granit ve diğer doğal taş - Çok pahalı malzemeler, ama en dayanıklı ve dayanıklı. Taştan yapılmış bir lavabo satın alarak, zarar görmeyeceğinden korkmazsınız. Her türlü darbeye karşı direncin yanı sıra, taştan havaya daldırıcı, sahibinin yüksek malzeme durumunu ve onun kusursuz tadı olduğunu gösteren, dışarıdan gösterilebilir bir görünüme sahiptir.

Suni taştan ürünler fiyat planında mevcuttur, ancak performans açısından doğal analoglardan daha düşüktür.

En popüler olmayan ürün camdır. Cam lavabolar, iç mekanların başkalarının kullanımına izin vermediği odalarda monte edilir. Böylece, tasarımcılar durumdan bir çıkış yolu bulurlar. Bu tür lavabolar geniş bir çeşitlilikte üretilmekte, kimyasal reaktiflere karşı şık ve dirençli görünmektedir.

Art Nouveau tarzında banyoda gömme ahşap lavabo

Art Nouveau tarzında banyoda gömme ahşap lavabo

Banyodaki lavabonun en olağandışı çözümü yerleşik taş lavabodır.

Banyodaki lavabonun en olağandışı çözümü yerleşik taş lavabodır.

Lavaboyu seçmek için standart olmayan bir yaklaşım, beton bir lavabo

Lavaboyu seçmek için standart olmayan bir yaklaşım, beton bir lavabo

Boyalı seramik lavabo Akdeniz tarzında bir banyo için iyidir

Boyalı seramik lavabo Akdeniz tarzında bir banyo için iyidir

Bununla birlikte, bu ürünleri çok dikkatli bir şekilde ele almak gerekir, çünkü bunlar da herhangi bir leke ve lekenin cam üzerinde açıkça görülebilmesi nedeniyle karmaşık bir bakım gerektirir. Cam havai fişeklerin fiyatı yüksektir.

Tezgahlar için metal lavabolar:

 1. bakır;
 2. pirinç;
 3. Paslanmaz çelik;
 4. emaye kaplama ile veya olmadan.

Bu lavaboların avantajı uygun fiyat, yüksek aşınma direnci ve dayanıklılıktır. Ama aynı zamanda dezavantajları var. Parlatıcılarını korumak için metal kaselere dikkat etmek zordur, özel araçların kullanılması gerekir. Ayrıca, bu ürünler zengin bir renk yelpazesine "övünemez".

Banyodaki metal lavabolar şık ve sıra dışı görünmektedir.

Banyodaki metal lavabolar şık ve sıra dışı görünmektedir.

Yuvarlak küçük paslanmaz çelik lavabo modern bir iç mekanda iyi görünüyor

Yuvarlak küçük paslanmaz çelik lavabo modern bir iç mekanda iyi görünüyor

Banyoda Akdeniz iç ahşap bir tepede küçük bir pirinç lavabo

Banyoda Akdeniz iç ahşap bir tepede küçük bir pirinç lavabo

Paslanmaz çelik lavabo ile modern saunalar

Paslanmaz çelik lavabo ile modern banyo

Kabuklu deniz kabuğu için banyoda tezgah

Banyoda yer alan lavabo bataryası sadece destek olarak değil, aynı zamanda göze çarpan borular, hortumlar ve kaplinleri de kapatır. Banyo her zaman yüksek nem olduğundan ve lavabonun etrafı genellikle su sıçramalarına neden olduğundan, tezgah neme dayanıklı malzemeden yapılmalıdır.

Aksi takdirde, dolabın su damlacıklarından gelen yüzeyi çok kısa zamanda çarpıtılmış ve çekici olmayan bir görünüme sahip olacaktır. Bu nedenle, yapay taş, granit veya mermerden yapılmış bir masa üstü satın almak en iyisidir. Bu standlar doğrudan sıhhi tesisat mağazalarında satılmaktadır ve standart olarak standart ebatlara sahiptir.

Masa tablasının başka bir çeşidi, donatılmış bir dolap olabilir raflar, çekmeceler ve diğer bölmeler, Banyo aksesuarları ve kozmetik ürünlerinin saklanması için banyoda her zaman gerekli olan.

Lavabo altında lavabo Odanın genel iç mekanı ile uyum sağlamalı ve boyutuna yaklaşmalıdır. Odanın temizliğini büyük ölçüde kolaylaştıran askıya alınmış bir kabin kurmak çok uygundur. Içinde küçük banyo Bir çanağın tezgah boyutuna uygun büyüklükte bir köşe tezgahı monte etmek daha iyidir.

Konseyi: Banyo standart dışı bir boyut veya konfigürasyona sahipse, baş üstü lavabo için tezgah en iyi şekilde sipariş edilir. Açık tasarımcılar tezgahı süslemeyi tavsiye ediyor perde duvarların tonunda.

Beyaz akrilikten yapılmış lavabonun altındaki çekmeceler ve tezgah üstü ahşap dolap

Beyaz akrilikten yapılmış lavabonun altındaki çekmeceler ve tezgah üstü ahşap dolap

Aynı açık mermerin tezgahına yerleştirilmiş bir iplik ile şık bir mermer lavabo çok lüks görünüyor

Aynı açık mermerin tezgahına yerleştirilmiş bir ipli lüks mermer lavabo

Açık raflı tek bir parça tahtadan lavabo altında yer alan tezgah, İskandinav tarzında bir banyoya uygundur.

Açık raflı tek bir parça tahtadan lavabo altında yer alan tezgah, İskandinav tarzında bir banyoya uygundur.

Banyo tasarımında retro tarzı, lavabonun altındaki metal yuvarlak bir kaide üzerine takılabilir

Banyo tasarımında retro tarzı, lavabonun altındaki metal yuvarlak bir kaide üzerine takılabilir

Bir lavabo seçme ve kurma kuralları

Banyo için fatura kupasını kullanmak, konut sakinlerinin hayatını bulutlaştırmamış, ancak sadece olumlu duygular getirmiş, doğru modeli seçmelisiniz. Potansiyel alıcı aşağıda verilen ipuçlarını kullanmalıdır.

 1. Kasenin görünümü uyumlu olmalıdır. banyo iç.
 2. Cam ve porseleni incelemek için özellikle dikkat edilmelidir, çünkü bunlar yontulmuş ve çatlamış olabilirler.
 3. Evdeki küçük çocukların varlığı, keskin köşeleri olan bir lavabonun satın alınması için bir kontrendikasyondur.
 4. Mikser, çanağın boyutuna uygun olarak seçilmeli ve monte edilmelidir. Derin bir lavabo için, düşük bir musluk uygun değildir.
 5. Bir satın alma işlemine başlamadan önce, alanın boyutunu doğru bir şekilde ölçmeniz gerekir. tezgahı, eğer zaten varsa.
 6. Çanağın optimum derinliğini belirlemek için, bunun üzerine eğilmesi ve dirseklerin yanlarına yerleştirilmesi tavsiye edilir. Duvarın veya lavabonun kenarlarına yaslanmıyorlarsa - model uyuyor.

Bir baş üstü lavabonun montajı, gömme veya mutfak lavabosunun kurulumundan biraz farklıdır. Aynı su kaynağını ve deşarj sistemini kullanır, ancak bazı farklılıklar hala vardır, bu onların hakkında konuşmaları gereken şeydir.

Tezgahtaki sifon için delik açılmamalıdır - daha az, daha iyi. Bir tahliye borusu yuvanın içinden geçerse, bu zaten yeterlidir. Çok daha geniş olan ampul, aşağıdan aşağıya sabitlenmiştir.

Mikser çeşitli şekillerde kurulabilir:

 • Mikser, bindirme kasedinde bulunan deliğe monte edilir;
 • Vinç doğrudan tezgah içine doğru kesilir (bu seçenek daha da kötüsüdür, çünkü zamanla delik etrafındaki delik deforme olmaya başlar);
 • bir banyo bataryası ile doğrudan duvar içine.

Bu yollardan herhangi biri kabul edilebilir ve sahibi kendisi ona daha çok hangisini seçebilir.

Konseyi: Mağazalardaki satıcılar her zaman, prensip olarak gereksiz olmayacak ek bir sıkma somunu satmaya çalışırlar, ancak onsuz yapabilirsiniz.

Bir loft tarzı banyoda seramik dikdörtgen lavabo

Bir loft tarzı banyoda seramik dikdörtgen lavabo

Masif ahşap bir bank içine yerleştirilmiş kalın camdan yapılmış şık yuvarlak kabuklar

Masif ahşap bir bank içine yerleştirilmiş kalın camdan yapılmış şık yuvarlak kabuklar

Yuvarlak küçük bir çukurdan bir metal lavabo, bir banyonun ülke versiyonu için uygundur

Yuvarlak küçük bir çukurdan bir metal lavabo, bir banyonun ülke versiyonu için uygundur

Küçük bir banyo için minyatür ankastre lavabo

Küçük bir banyo için minyatür ankastre lavabo

Küçük banyo için metal ankastre lavabo

Küçük banyo için metal ankastre lavabo

Mavi parlak kabine yerleştirilmiş akrilik beyaz lavabo şık ve modern gözüküyor

Mavi parlak kabine yerleştirilmiş akrilik beyaz kabuk

Tezgah üzerinde banyo lavabo: maliyet

Bu tür ürünlerin maliyeti doğrudan üreticiye bağlıdır. Fiyat aralığı, fakir bir insanın, ekonomi sınıfı ürünleri olan bir banyo için tezgâh üstü bir bardak alabilir.

Zengin alıcılar için, üreticiler pahalı hammaddeden üretilen lüks modeller sunar. Fiyat hala lavaboların boyutlarından etkileniyor, çünkü ne kadar çok ise, onları üretmek için gereken daha fazla malzeme.

Günümüzün en pahalısı, Hint ticari markalarından bazalt, oniks, granit malzemeden baş üstü lavabolardır. Böyle bir ürünün asgari maliyeti 25.000 ruble, en pahalı model ise yüz bin dolara mal oluyor.

Avrupalı ​​üreticilerin daha ucuz ve bu nedenle popüler kabukları. Onların fiyatı 7 000 - 40 000 ruble aralığında. Çok ucuz, alıcıya Doğu'da yapılan tezgah için bir kaseye mal olacak - yaklaşık 3000 ruble. Banyo için Rus havai lavabolar 1.500 rubleden satın alınabilir.

Dikdörtgen seramik lavabo ile banyo tasarımında rahat bej-kahverengi renk kombinasyonu

Dikdörtgen seramik lavabo ile banyo tasarımında rahat bej-kahverengi renk kombinasyonu

Küçük bir fayans lavabosu ile banyo tasarımında klasik tarzda

Küçük bir fayans lavabosu ile banyo tasarımında klasik tarzda

Buzlu camda yuvarlak entegre lavabo

Buzlu camda yuvarlak entegre lavabo

Tezgah üzerinde banyo lavabo yükü: Modern beyaz banyoda büyük dikdörtgen seramik lavabo

Modern beyaz banyoda büyük dikdörtgen seramik lavabo

 

Alıcı için tavsiye: Bir konsinye kabuğu seçerken, bunun için hemen uygun bir şekil seçmeli ve bunun için tasarım yapmalısınız. ayna. Birlikte, banyoda gerekli olan bu iki öğe tek bir bütün gibi görünecek.

Konuyu sonuçlandırırken, özgünlüklerine bakıldığında bu ürünlerin daha popüler hale geldiği belirtilmelidir. Yüksek işlevsellik, kolay kurulum, büyük çeşitlilik, bu modern sıhhi gereçleri en çok talep edilen ve talep edilen şekilde yapar.

Tezgah üstü havalandırmalı lavabo: Banyoda 75+ ergonomi ve estetik enkarnasyon

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

27 − 23 =