Açık şeker çubuğu modeli geniş bir banyo için idealdir.

Açık şeker çubuğu modeli geniş bir banyo için idealdir.

Içinde onarım yapmak banyo, Herkes doğru klozet seçimiyle karşı karşıya. Bu tür ürünler üreticileri çok çeşitli model ve tiplerde üretmekte ve her birinin kendine özgü özellikleri, avantajları ve dezavantajları vardır. Uygun bir tuvaleti seçmek için, modern endüstrinin sunduğu modelleri göz önünde bulundurmak gerekir. Yıllardır kullanılmış olan bir seçenek klozet kasede bir raf ile.

içerik

 • Tasarım özellikleri
 • Kase tuvalet çanaklarının artıları ve eksileri
 • Üretici ve model çeşitliliği
 • Klozet seçimi
Zemin klozet kase görünümü

Zemin klozet kase görünümü

Tasarım özellikleri

Bu model birçok kişi tarafından tamamlandı dairelerde banyolar Sovyet zamanlarına da bir tabak denir. Tuvalet, bir raf adı verilen çanak üzerinde bir tür çıkıntıya sahiptir. Çoğu zaman, raf su akışı için bir çıkıntıya sahiptir. Modeller suyu boşaltma yolu ile ayrılırlar - yatay veya dikey olabilir, ayrıca suyun eğik deşarjı olabilirler.

Köşe tasarımı, entegre cistern ile

Entegre hazneli açısal yapı

Mallar fayanstan üretilir, porselen, çelik, plastik veya cam. En popüler olanlar ilk iki tiptir. Ayrıca su tahliyesinde bazı farklılıklar görebilirsiniz:

Lavabo tipi Özellikler
Basamaklı tipi Kullanıldığında, kase eşit olarak durulanır.
Lavaboun duş versiyonu Bu düzenlemede, durulama kabın çevresi etrafında gerçekleşir.
Birikim sistemi Önce tuvalet tamamen suyla doldurulur, sonra her şey kanalizasyon sistemine yıkanır. Bu seçenek daha az ekonomiktir, çünkü tahliyesi çok fazla su alacaktır.

Herhangi bir ürün gibi, haznede bir rafa sahip bir tuvalet, tüketicinin seçimini etkileyen avantaj ve dezavantajlara sahiptir. Bu anlar göz önüne alındığında, konutunuz için doğru seçeneği kolayca bulabilirsiniz.

Kase tuvalet çanaklarının artıları ve eksileri

Bu modeli kullanmanın ana olumlu noktası su sıçramalarının olmamasıdır. Ayrıca, tuvalete herhangi bir nesne düşerse, rafa düşeceğinden ve doğrudan lavaboya girmeyeceği için kolayca çıkarılabilir. Ancak, bu türün bazı dezavantajları vardır:

Kase kaseleri arasındaki ana fark, drenaj deliğinin ileriye doğru hafif bir yer değiştirmesi ve lavabonun drenajına akan suyun akış yolu üzerinde bir çöküntü olmasıdır.

Kase kaseleri arasındaki ana fark, drenaj deliğinin ileriye doğru yer değiştirmesidir ve lavabonun drenajına suyun akış yolu üzerinde bir çöküntü vardır.

 1. diğer modellere göre daha büyük su akışı;
 2. Rafın hızlı kirlenmesi;
 3. su için sıçrama tahtası üzerinde pas ve kireç görünümü;
 4. kızarma sonrası kalan hoş olmayan kokular.
Tüm boruların gizlendiği kat çeşidi

Tüm boruların gizlendiği kat çeşidi

Bununla birlikte, üreticiler kase klozetlerinin kusurlarını azaltmak için çalışıyorlar ve bu da bu modelleri tüketiciler arasında oldukça popüler hale getiriyor. Geniş seçim ve fiyat çeşitliliği sayesinde, herhangi bir gelir seviyesi için bir tuvalet satın alabilirsiniz: pahalıdan zengin iç mekanlara, kolayca sığabilecek bütçe modellerine kadar küçük apartman stüdyoları, megakentlerin modern sakinleri arasında popüler.

Üretici ve model çeşitliliği

Diğer modellerde olduğu gibi, tepsi plakaları üç tipte bulunur: asma, zemin veya monoblok. Klasik bir seçenek kat tuvalet. Genellikle kurulum kolaylığı ve nispeten ucuz maliyet nedeniyle kullanılır.

Banyo yüklü ise yerden ısıtma sistemi, tercih vermek daha iyidir süspansiyon modeli. Bu durumda, kase duvara tutturulur ve tank bir alçı levhada gizlenir. Bu model, odayı karıştırmamak için yardımcı olacaktır.

Tulumlar için sıra dışı bir tasarıma sahip bir şeker çubuğu seçebilirsiniz - model tuvalet odasını dekore edecektir.

Üretin tepsi modelleri sadece yerli şirketler değil, aynı zamanda ithalatçı markalar. Çoğu zaman bunlar Polonya malları, Çek veya İsveçlidir. Maliyet esas olarak üretim malzemesine ve markanın popülerliğine bağlıdır. Alman firmalar yüksek kaliteli pahalı ürünler üretiyorlar. İtalyan markaları alışılmadık şekiller ve renkler sunan ürünler. Fin üreticileri standart olmayan ürünlerden üretiyorlar.

İpucu! En uygun fiyatlı - Polonyalı ve Çinli üreticilerin malları. Rus, Belarus ve Ukrayna şirketlerinin malları düşük değerdedir ve çoğunlukla ithal parçalardan yapılmaktadır.

Sıhhi ekipman modern görünüm

Sıhhi ekipman modern görünüm

Kase içinde bir raf ile bir tuvalet kase seçimi

Tuvalet seçerken, bazı noktaları dikkate almanız gerekir:

 • İlk olarak odanıza bakın. Büyüklüğü, kanalizasyon boruları ve dış tasarım çok önemlidir. Bu, hangi modelin satın almaya değer olacağını belirleyecek - zemin, süspansiyon ya da bir şeker çubuğu.
 • İkinci olarak, tuvaletin yapılacağı malzemeyi belirlemelisiniz. En dayanıklı ve bakımı kolay olan fayanslar ve seramik modelleridir.
Tuvalet ekipmanı formunda ve malzemesinde taş taklidi

Tuvalet ekipmanı formunda ve malzemesinde taş taklidi

 • Üçüncüsü, iç tasarım kararını düşünün, böylece tuvalet tarzına uyuyor ve renkleri banyoda.
 • Bir dökülme önleyici sistemin varlığı veya yokluğu. Ancak bu nokta kase tipi klozet için çok önemli olmasa da, üreticiler son zamanlarda bu sistemi kendi ürünlerine sıklıkla yüklemişlerdir.
Özgün tasarıma sahip geniş banyo

Özgün tasarıma sahip geniş banyo

Yukarıdaki ipuçlarını göz önünde bulundurarak, doğru modeli kolayca bulabilirsiniz. banyo. Ayrıca, her şey kişinin kişisel tercihlerine ve gelirine bağlıdır. Pahalı pahalı mal anlamına gelmez, çünkü pahalı mal almak her zaman haklı değildir. Çoğu zaman, yerli üreticilerin bütçe modelleri, pahalı ithalat analoglarından daha az zaman harcamamaktadır.

Yerden tasarruf etmek ve güzel bir estetik görünüm, banyoda bir kolye tasarımı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Banyoda askıya alınmış inşaat, yerden tasarruf edecek ve güzel bir estetik görünüm yaratmaya yardımcı olacaktır.

Bina depolarını ziyaret edebilir veya sıhhi tesisat konusunda uzmanlaşan siteleri düşünebilirsiniz. İnternet portalı kataloglarında, malların detaylı bir şekilde tanımlanması, uygulamalarıyla ilgili yanıtların öğrenilmesi ve farklı modellerin faydalı değerlendirmelerinin sayılması mümkündür. Bütün bunlar doğru seçimi yapmaya ve para tasarrufu yapmaya yardımcı olacaktır.

Fin ürünler, şık bir banyo iç mekanı oluşturmaya yardımcı olacak

Fin ürünler, şık bir banyo iç mekanı oluşturmaya yardımcı olacak

Kase (plaka) bir raf ile tuvalet kase: artılar ve inşaat minuses ve seçim konusunda tavsiye

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

20 + = 21