Koyu renklerde şık banyo

Koyu renklerde şık banyo

İç çatı katı Bu, tasarım alanındaki olağanüstü bir fenomenin en çarpıcı örneklerinden biridir. Örneğin, bir sanayi odasını, fabrika atölyesini veya depoyu anımsatan bir stilin ortaya çıkması, orijinal bir restoranda sorulara neden olmaz. Kasten kaba dekorun, üst dünyanın zerafeti ile birleştiği zaman, ev gibi bir his yaratmak için kullanıldığı başka bir şeydir. Ne kadar çelişkili bir yön değiştirirse ve onu ne kadar başarılı bir şekilde somutlaştırır? banyo?

  • Stil özellikleri
  • Renkler ve bitirir
  • Dairede tuğla ve beton
  • Çatı katına kim yaklaşacak?
Iç lambalar Edison

Iç lambalar Edison

Stil özellikleri

  • çatı katı (İngilizce'de demek "Loft") - New York'ta ki kira özgür sanatçılar için uygun olmadığı zaman, Amerika'da geçen yüzyılın başında ortaya çıkan yön. Böylece, terk edilmiş fabrikaların sahipleri, tüm üyelere sürekli ikamet için üst kat kiralamak için girişimde bulundular.

Yüksek tavanlı geniş odalar biçimindeki karakteristik durum, rahat bir dekora ihtiyaç duymayan sanatçı ve heykeltıraşları cezbetti. Yaşamak için birkaç mobilya parçası eklemek beton duvarlar son derece belirsiz görünüyordu. Bu tezatlık, bu ayrıcalıktır loft tarzı.

İki lavabolu banyo

İki lavabolu banyo

İç mekânı dekore ederken, kontrast için pahalı sıhhi tesisat eklenmesi ile kaba bitimden dolayı bir ikamet amaçlı olmayan bina tarzı yaratılır. banyo Çatı katı tarzında - bu çok yaygın bir çözümdür, dekorasyonun sadeliği ve minimum aksesuar alanı geniş ve pratik bir alan yaratmanıza olanak tanır.

Kaba paslı borular ve porselen sıhhi tesisat, yaşlı tuğla duvarcılık ve şık lamba orijinal ve sıradışı görünüyor. Evde böyle cesur bir gerçekleşme herkes için uygun değildir, ancak çatı katının popülaritesi inkar edilemez.

Iç endüstriyel tarzı

Iç endüstriyel tarzı

Kentsel stilin özellikleri:

  1. geniş odalarda duvar eksikliği;
  2. büyük pencereler;
  3. yüksek tavanlar;
  4. kaba bir kaplama ile pahalı zarif dekor elemanlarının bir kombinasyonu.
Banyo içi alışılmadık lavabolar

Banyo içi alışılmadık lavabolar

Tarzın ana avantajları, uygulamanın basitliğidir. Özel bir dolapta boruları, su ısıtıcılarını veya gaz kolonunu saklama gereği yoktur. Sonuçta, bu birimler stilin "ana aktörleri" dir. Sadece onları düzgün bir şekilde dövmeniz, parlak renklerde boyamanız veya uygun tasarım tekniklerini seçmeniz yeterlidir.

İpucu! Banyoyu çok büyük miktarda karıştırmayın. aksesuarlar, Loft, iç kısımdaki fazla maddeleri tolere etmemektedir. Ayna, askıya alındı Edison lambası, duvardaki poster ve birkaç havlu odayı tamamlayacaktır.

Renkler ve bitirir

Renk paleti Çatı katı katı kısıtlamalara veya yerleşik kurallara sahip değildir. İç mekanlar açık ve koyu renklerde dekore edilebilir. Küçük boyutlarda eklenen yeterli koyu renk alanından dolayı, sadece atmosferi güçlendirecek ve oldukça avantajlı görünecektir. Yaygın bir stil ile uyumsuz olacak çok parlak tonları veya egzotik renkleri kullanmanız önerilmez.

İpucu! Bir kural olarak, merkezi bileşim bir tuğla duvarı haline gelir. Fotoğrafı yardımı ile tamamlayabilirsiniz. ayna karoları, dekoratif sıva veya taş kırıntıları.

Banyo tabanındaki çakıl taşları hoş ve şık görünmektedir.

Banyo zeminindeki çakıl taşları etkileyici ve şık görünmektedir.

Tavanı bitirmek yokluğunun yanılsamasını yaratmalıdır. Yani, sınırları olmayan binalar tamamen endüstriyel iç mekan ruhunda olacak. Bu nedenle, daha basit, daha iyi.

İpucu! Karmaşık asma tasarımları olmayan basit bir ışık gölgesi boyası optimal olacaktır. Tercihi beyaza daha iyi verilir.

Zemin için, daha ilginç bir tasarıma sahip olmak - kaba dokuya sahip vernikli bir levha, özel bir kaplamaya sahip bir karo veya özel durumlar için bir dökme beton zemin. Aydınlatma, doğal gün ışığının yanılsamasını yaratmalıdır. bu nedenle spot ışıklar ve gizli lambalar yetersiz sayıda pencerenin problemini çözmeye yardımcı olacaktır.

Endüstriyel stil için uygun parlak turuncu renk

Endüstriyel stil için uygun parlak turuncu renk

Sıhhi tesisat seçiminde, formların sıkılığına ve sadeliğine göre farklılık gösteren en modern modellere tercih edilmeye değer. Birçok detay veya karmaşık desen içeren farklı tasarımlar kullanılamaz. Favori hala kalır asma klozetler, cam duş kabinleri ve oval banyolar.

Fikir! Çok uyumlu bir görünüm tuvalet ve duş arasına yerleştirilmiş bir cam bölme. Bu çözüm şık görünüyor ve kabin veya banyoda para harcamamanızı sağlıyor..

kabuk sadece karodan değil, aynı zamanda çelik veya ahşaptan ve hatta betondan da olabilir - bu kesinlikle üretim stilinin ruhu içinde standart olmayan bir çözümdür.

Banyo iç cam ile kombine beyaz tuğla duvarlar

Banyo iç cam ile kombine beyaz tuğla duvarlar

İpucu! Çatı katı stili oluştururken dekorasyon yapmak çok önemli bir rol oynar: Malzemelerin yardımı ile tüm zorlu atmosfer atmosferi yaratılır. İç mekanın daha basit ve acımasız hale gelmesi, kontrastın o kadar etkili olacağıdır.

Dairede tuğla ve beton

Tuğla duvar Odanın iç dekorasyonu yerine o kadar popüler hale geldi ki, çeşitli banyo ve oturma odalarında ve hatta bazen yatak odasında bile kullanılıyor. Banyoda doğal bir tuğla kullanılıyorsa, iskeletlerin özel bir emprenye ile işlenmesi gerekir, böylece nem mantarın görünümüne katkıda bulunmaz. Daha uygun bir çözüm seramik veya ayna karoları ile stilize tuğla.

Geniş banyoda beton duvarlar

Geniş banyoda beton duvarlar

Tuğla terbiye sanayi tarzı çok yaygındır

Tuğla terbiye sanayi tarzı çok yaygındır

Beton yüzeylerin varlığı zorunlu değildir, ancak şehir yönüne uygun olarak çok acımasız görünüyor. Çimentolu şapların ağır su tesisatından uzaklaştırılması ve süs olarak küçük bir arsa yapılması önerilir.

İpucu! Yüzeyi boyayla süsleyin veya 3D teknolojisi hala buna değmez, çünkü benzersiz doku ve renk kendi içinde bir stilize konut dışı yapıdır.

Çatı katına kim yaklaşacak?

Günümüzde iç mekanda neredeyse her tarzın yaratılması, tüm kurallara sıkı sıkıya uyulmasını gerektirmemektedir. Çoğu orijinal fikirlerin veya birkaç akımın birleşiminin eklenmesini memnuniyetle karşılıyor. Bu nedenle, renk paleti, aksesuar ve tekstil seçimi gibi konularda, farklı fikirlerin tezahürü memnuniyetle karşılıyor. Ancak, vakıfların ihlali, özellikleri kaçınılmaz olarak projenin genel tasarımının tahrip olmasına yol açacaktır.

Önemli! Küçük banyo ile birlikte banyo veya tuvalet pencerelerinin olmaması, genellikle ayrı banyolarda olduğu gibi, bu tarz için uygun değildir. Çatı katı tarzında tasarlanan metrelik metrelik bir kutu, daha kasvetli bir minimalizme benzeyecek.

Lastiklerden çok sıra dışı lavabo

Lastiklerden olağandışı lavabo

Banyoda kemerli tuğla tavan

Banyoda kemerli tuğla tavan

genellikle çatı katı insanlar kalıplaşmışlardan daha fazla modern görüş seçiyorlar. Bunun kanıtı, yatak odasının bitişiğinde kapı ve duvarsız açık bir banyonun görünüşüdür. Moda trendi, özellikle genç çiftler ve bekar insanlar ile yaratıcı bireyler arasında popülerdir.

Şık dekorasyonda küçük banyo

Şık dekorasyonda küçük banyo

Bazı durumlarda, banyoyu onarmak için etkileyici bir bütçe kullanmayı planlamamayanlar çatı katı stilini tercih edebilirler. Minimum aksesuar sayısı, mevcut sonlandırma malzemeleri finansal olarak çok çekici görünüyor. Bununla birlikte, stilistiğin yeniden yaratılması özel bilgi gerektirir, böylece içsel bir endüstri yönünün ruhunda olduğu ve bir dizi rastgele unsurun olmadığı ortaya çıkar. İyi bir tasarımcı cesur kararları uygulayabilir, gerekli alanın eksikliğini telafi edebilir ve hatta bir çatı katı oluşturabilir. küçük banyo.

İpucu! Karar vermeden önce banyo tasarımı çatı katı tarzında, bu yönde dekore edilmiş bir odada biraz zaman geçirmeye çalışın. Olağandışı atmosferin reddedilmemesine ve kendinizi rahat hissetmenize gerek olduğundan emin olmalısınız.

Endüstriyel tarzda ahşap duvar dekorasyonu

Endüstriyel tarzda ahşap duvar dekorasyonu

Çatı altında büyük parlak banyo

Çatı altında büyük parlak banyo

Fonksiyonel kentleşme: Loft tarzı tasarım için 60+ fikir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 62 = 65