Mozaikli duvarlardan birini bitirmek

Mozaikli duvarlardan birini bitirmek

Için kaldırım taşları banyoda lavabo - İç mekanın merkezi unsuru olarak işlev gören ana fonksiyonel yükü sıklıkla uygulayan bir nesne. Bu nedenle, lavaboya sahip banyo dolabının sadece işlevsel olmaması (her şeyden önce) önemlidir. küçük banyo standart "panel" neredeyse orada yerleştirilebilir mobilya sadece bir parça), ama aynı zamanda genel olarak zarif tamamlandı banyo tasarımı ve muhtemelen köşe banyosu.

 • Lavabolar: ana gereksinimleri
 • Lavabo ile zemin standı
 • Köşe dolabı
 • Askıya alınmış kaldırım taşı
 • İki kapılı dolap
 • Çamaşır sepeti ile dolap
Bir lavabo ile bir köşe dolabının en büyük avantajı kompakt boyutlarıdır.

Bir lavabo ile bir köşe dolabının en büyük avantajı kompaktlığıdır.

Lavabolar: ana gereksinimleri

Lavabo ile bir komodin seçerken, üç temel faktör dikkate alınmalıdır:

Kabine için anahtar gereksinimleri
işlevselliği Mekan eksikliği, mobilyaların çok işlevli olmasına vurgu yapmakta olup, burada başucu masası hem bir makyaj masası hem de bir depolama sistemi görevi görmektedir. bir sifon (kanalizasyon deşarj) yerleştirmek nasıl su doyacak gibi değiştirilmesi veya bakım ihtiyaç vardır aniden eğer dikkate onlara erişim kolaylığı almaya yanı sıra, dikkate alınması gerekmektedir. Banyoda lavabonun altında dolap: İç mekanlarda malzeme, tasarım ve 65+ şık modellerin karşılaştırması
pratiklik yani Oldukça agresif bir ortama direnç, nem ve sıcaklık değişiklikleri ile banyo karakteristiği. Lavabo ile kabine yönelik malzemeler, ayrıca bakteri, küf ve mantarların girişini önleyen bir bileşim ile muamele edilen, neme dayanıklı malzemelerden yapılmıştır. İç raflar dahil olmak üzere kabinin tüm yüzeyleri koruyucu bir filmle donatılmıştır. Banyoda lavabonun altında dolap: İç mekanlarda malzeme, tasarım ve 65+ şık modellerin karşılaştırması
kolaylık Tüm bölmelere kolay erişim. Bunlar, belki sadece açık raflar olan döner kapılar veya çekmeceler olabilir. Seçim, sahibin kullanılabilir alanına ve tercihlerine bağlıdır. Banyoda lavabonun altında dolap: İç mekanlarda malzeme, tasarım ve 65+ şık modellerin karşılaştırması

Modern banyo mobilyalarının çoğu, özel su geçirmez emprenye edilmiş ve su itici filmler uygulayan yonga levha veya MDF'den yapılmıştır.

İpucu! Doğal malzemelerden yapılmış fanlar, venge - Tropiklerde hasat edilen egzotik ağaç.

Doğal ahşap, fiziksel ve operasyonel özellikler bakımından benzersizdir. Ahşap bu böceklerin istila etmez, yüzeyinde küf mantarları ya da bakteriler, bu nedenle suya hemen hemen geçirmeyen olduğu yoğun ve mekanik etkilere karşı dayanıklıdır.

Hijyenik bir odanın siyah beyaz iç

Hijyenik bir odanın siyah beyaz iç

İpucu! Banyo dolabına sahip bir lavabo rasyonel ve ekonomik bir yaklaşımdır. Onları birlikte satın aldığınızda, stil, boyut, ağırlık vb. Uyumluluğunu göz önünde bulundurarak, bu öğeleri ayrı ayrı toplama konusunda zaman harcamanıza gerek yoktur.

Tasarımın ve kurulumun özelliklerine bağlı olarak, başparmak çeşitli türlere ayrılabilir:

 1. Zemin.
 2. Köşe.
 3. Asma.
 4. İki kapılı.
 5. Keten sepetleri ile.

Lavabo ile zemin standı

Klasik bir iç mekan için en uygun olan banyodaki lavabonun en popüler kaide çeşidi. Lavabo için kabinin taban versiyonunun birtakım avantajları vardır:

 • Kolay kurulum - Lavaboya getirmek, kurmak ve bağlamak için yeterince kolay değildir, ek bağlantı elemanları yoktur. Kuşkusuz artı - gerekirse, onu sola / sağa taşıyabilir veya (hızlıca) banyoda başka bir yere taşıyabilirsiniz.
Oryantal iç için altın bir lavabo ile siyah oval zemin standı

Oryantal iç için altın bir lavabo ile siyah oval zemin standı

Bir yatak odası ve bölümlü bir banyonun imar edilmesi

Bir yatak odası ve bölümlü bir banyonun imar edilmesi 

 • Yürütme değişkenliği - hiçbir sorun, iç üretim çeşitli ile herhangi bir tarzda, farklı boyut ve form faktörü seçeneği seçebilirsiniz. Bu nedenle, siparişi yerine getirmekten daha az maliyetli olan hazır bir küp satın alabilirsiniz.
 • kararlılık - Zemin yapısının kaidesi, örneğin bir mermer lavabo ve içindeki birçok aksesuar gibi dikkate değer bir ağırlığa dayanabilir.

Yerden duran kaidelerin dezavantajları, oldukça büyük boyutlara sahiptir, ancak bu, birçok şeyi ayarlayabileceğiniz büyük ve faydalı bir iç hacim tarafından kısmen telafi edilir. Belki de bu, banyoya ek bir dolap yerleştirilmesine izin verecek, böylece banyonun üst kısmında yer açacaktır.

Bu şekilde taban yapılır, bu tür bir kaide iki tipe ayrılır: monolitik bir çerçeve üzerinde ve Bacaklarda. İkinci seçenek biraz daha fazla tercih edilir - tüm zemin yüzeyi temizlenmek üzere sınırlandırılmamıştır.

Notuna! Ayaklardaki kaidenin tasarımı kolayca küçük bir sığınak taşıyabilir.

duvar bölümleri hemen bitişiğinde buharlaşır kaide ve zemin arasındaki boşluk giren nem, yani deformasyon ihtimali (şişme) daha stabil kata sıkı temas ile yekpare bir yapı, bu "sıcak katlar" olarak tespit edilmesi tercih edilir zemin, en az olacak.

Köşe dolabı

Faydalı! Plastik Banyo Paneli - Ekonomi veya rasyonel seçim, kurulum ve bakım, stil. Plastik paneller - evrensel bir çözüm.

Bu modelin ana avantajı, kabinin bu versiyonunu özellikle küçük, küçücük bir talebe dönüştüren, yeterince büyük bir kapasitedeki kompaktlığıdır. banyolar. Çok fazla yer kaplamadan problemli bir yer kullanıyor - köşe, tüm banyo alanını olabildiğince verimli kullanmanıza izin veriyor. Bu kaideler orijinal ve şık görünmektedir, tüm iç mekana sofistike ve ferahlık katmaktadır.

Sıhhi tesisat armatürlerinin kompakt yerleşimi

Sıhhi tesisat armatürlerinin kompakt yerleşimi

Askıda kaideler

Bacakların arızalanmasından ve bir süspansiyon mekanizmasının kullanılmasından dolayı, bu tür yapılar şık, son derece moda ve ağırlıksız görünmektedir.

Çok az yer işgal ediyorlar görsel olarak "hava" alanı ekle, küçük bir alandaki banyolarda özellikle önemli olan: bordürün zeminin üstünde "hovers" olduğu zaman, böyle bir alan görsel olarak daha geniş algılanır.

Asılı dolapların diğer avantajları:
 1. yapının selden korkmaması, buna ek olarak, dolabın altına havalandırılmamış doğal hava sirkülasyonu sağlanmakta, bu da mobilyaların havalandırılmasına katkıda bulunmakta, böylece kabinin yüzeyinde küçük bir yoğunlaşma birikimi olacağından;
 1. tüm zemin alanının engellenmemiş ıslak temizliği;
 1. doğrudan kaldırım taşı altında yardımcı tesislerin (ısıtma, elektrik, su) döşenmesi olasılığı.
İçişleri siyah renkte askıya alınmış, Art Deco tarzında dekore edilmiştir.

İçişleri siyah renkte askıya alınmış, Art Deco tarzında dekore edilmiştir.

Ana dezavantaj - kurulum ile ilgili problem, daha doğrusu kabine desteği ile. Her şeyden önce, herhangi bir duvara sabitlemek mümkün değildir - özellikle çok ağır (örneğin, taş) bir kabuk takmayı planlıyorsanız, yüzey çok güçlü olmalıdır.

Ayrı ataşman için seçenekler vardır - bordür ve lavabo ayrı olarak duvara doğrudan monte edilir, ancak montaj çok hassas olmalıdır, böylece bordür ile lavabo arasında boşluk kalmaz. Diğer bir dezavantaj, bordür taşının küçük hacmi.

İki kapılı dolap

Geniş banyo seçeneği mükemmeldir. bir kır evi veya büyük boyutlu bir daire. İki kapılı bir kaldırım, tüm kişisel hijyeni, ev kimyasallarını, çamaşırları ve diğer aksesuarları gözlerden uzaklaştıracaktır. Büyük boyutlar ek olarak bir tuvalet masası veya bir çift lavabo takın.

Çamaşır sepeti ile dolap

Küçük boyutlu, ancak içinde çamaşır depolamak için yeterince büyük. Başka bir seçenek de önlük, banyo havlusu ve diğer aksesuarları saklamaktır.

İpucu! Lavaboya doğru su getirmek veya kanalizasyon borularını döşemek önemlidir. Paslanmaz çelikten iyi kanıtlanmış oluklu borular. Bir seçenek olarak - sadece kanıtlanmış üreticilerin örgü içinde plastik tüpler. Bir sızıntı varsa, bu sadece palet üzerinde bir su birikintisi olmayacak - kabinede bulunan her şey acı çekecek ve bazı şeyler tamamen uygun olmayan bir duruma gelebilir.

Banyoda lavabonun altında dolap: İç mekanlarda malzeme, tasarım ve 65+ şık modellerin karşılaştırması

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 1 = 4