Banyo tasarımında dinamik, neredeyse neon turuncu

Banyo tasarımında dinamik, neredeyse neon turuncu

Her bir sahibinin hayatında en az bir kez banyoya onarım yapması gerekir, burada ana tasarım unsuru her zaman banyoda fayans olacaktır. Önde gelen dekoratörlerin kataloglarından elde edilen taze fotoğraflar ve video materyalleri, klasiklerden, özgün çözümlere kadar, her zevke uygun, standart stiller ve akıl almaz kombinasyonlar sunmaktadır. Aynı zamanda, büyük ya da küçük banyoları olan herhangi bir mal sahibi, seçeneklerden herhangi birini uygulamaya koyabilecektir - konunun fiyatı çok demokratiktir.

içerik

 • Neden karo?
 • Basit ve zevkli
 • Renkli bulmaca
 • Louvre etrafında yürüyüş
 • Standart sapma
 • Kazanan bir kombinasyon
Kontrast siyah beyaz süs

Kontrast siyah beyaz süs

Mozaik karoların hassas deniz tonları, desen su akışının hareketinin yanılsamasını yaratır.

Mozaik karoların hassas deniz tonları, desen su akışının hareketinin yanılsamasını yaratır.

Neden çinileri seçiyoruz?

Karo, modaya bakmaksızın her zaman en çok talep edilen malzeme olmaya devam ediyor. Evet, bugün birçok yedek ve daha ucuz analog var, ama biz her zaman karoları seçiyoruz. Neden?

Banyo ciddiyetine bağlı parlak ve mat karoların kombinasyonu

Banyo ciddiyetine bağlı parlak ve mat karoların kombinasyonu

Klasik beyaz fayans bilinen tüm yollarla koydu"кабанчик"

Klasik beyaz çini, bilinen tüm yollarla "domuzu" koydu

Artıları:

 • en büyük nem direnci;
 • dayanıklılık yüksek kaliteli bir malzemedir, buna ek olarak, bugün döşemenin onlarca yıldır hizmet vermesine izin veren özel aletler ve yapıştırıcılar vardır. Uygun bakım ile, solmaz, yıpranmaz, solmaz;
 • pratiklik - temizlenmesi kolay, herhangi bir ev kimyasal preparatları ile yıkanabilir;
 • geniş şekil, renk ve boyut seçenekleri;
 • stilistik yönlerde esneklik - herhangi bir tasarım fikrinde uygulanabilir.
Fayans seçimi tam sorumluluk ile alınmalıdır

Fayans seçimi tam sorumluluk ile alınmalıdır

eksileri:

 • nispi karmaşık döşeme;
 • dikişler ve eklemlerin varlığı;
 • maliyet, diğer malzemelere göre daha yüksektir, ancak, kullanımdaki uzun ömürlülüğü kapsamaktadır.

Fayansın tartışmasız avantajları, tüm göreceli dezavantajlarını tamamen kapsamaktadır. Malzemenin özelliklerinden, banyoda tamirin çok uzun bir süre bir kez yapıldığını, ancak kurtarılmaması gereken şeyler olduğu için anlıyoruz. Bildiğiniz gibi, cimri iki kere öder. Fayansı tercih ettikten sonra, kendi türünün seçimi ve montaj tekniği konusunda karar vermeye devam edecektir.

Çeşitli kiremitlerin uyumlu kombinasyonu: desenli"паркетный" способ выкладывания глазурованной плитки, и простая укладка квадратной плитки на полу, и нейтральная белая шестиугольная на стенах

Çeşitli kiremitlerin uyumlu kombinasyonu: Ayrıca sırlı çini yayma desenli bir "parke" yolu, ve zemin üzerinde kare fayans döşeme ve duvarlarda nötr beyaz altıgen

Tamir ederseniz küçük banyo, gıda, salon veya yatak odası kullanılan malzemeler hakkında bir çok "nasıl?" ve "neden?" banyo Uzun düşünmek gerekli değildir: 10 vakadan 9'unda tercih edilir. karo. Statik, fakat fonksiyonel bir vuruş nasıl yapılır seramik kaplama?

5 her zaman güncel fikirler kurtarmaya koşar!

Basit ve zevkli

fazlalık boyalar, konular ve stil tarifi bir odada yüksek beceri gerektirir. Neden karmaşık ve karmaşık ? Unutmayın: tüm ustaca basittir.

Siyah beyazın yaşlanmayan kombinasyonu: modaya uygun efekt"ombre" из мозаики в душевой

Siyah beyazın yaşlanmayan kombinasyonu: duş odasındaki mozaikten modaya uygun "ombre" etkisi

Renkle belirle

Dünyadaki psikologlar, duvarların renginin sadece ruh halimizi değil, aynı zamanda refahımızı da etkilediğini tekrar etmekten çekinmiyorlar. Banyo, rahatlamak, dayanıklılığı sağlamak ve vücudun enerjisini yenilemek için tasarlanmıştır, bu nedenle bu odadaki renk seçimine özel dikkat gösterilmesi önemlidir.

bağbozumu"выцветший" зеленый паттерн как фон для необычной деревянной ванны

Alışılmadık bir ahşap banyo için bir arka plan olarak Vintage "soluk" yeşil desen

Kurallar basit - tüm sıcak tonlar daha enerjik ve canlandırıcı olarak kabul edilir, mükemmel bir duş varlığı ile birleştirilir. Eğer aileniz ve aileniz hızlı bir şekilde duş alıp işe koşarsanız, akşamları hızlı bir şekilde yıkar ve “yatağa yatar” - sarı, turuncu ve hatta kırmızı tonları seçmeye değer. Fakat rejiminiz telaşsız ise ya da tam bir restorasyon için, sıcak aromatik banyoların yerini hiçbir şey alamaz, sadece soğuk tonlar gevşemenin tamamlanmasına yardımcı olur. Bunların hepsi mavi, yeşil, sinir sistemini yatıştırıcı ve belki de bitkin rutinden uzakta, fantezi dünyalarına bilinç atmaya yardımcı olan koyu gri veya siyah boyalar.

Fayansların kabartmasında dalgaların veya kum tepelerinin taklit edilmesi artık modada. Özellikle fotoğrafta olduğu gibi bir alt veya üst spot ışığı ile harika görünüyor

Fayansların kabartmasında dalgaların veya kum tepelerinin taklit edilmesi artık modada. Özellikle fotoğrafta olduğu gibi bir alt veya üst spot ışığı ile harika görünüyor

Neden seramik lider

Seramik karolar evrensel ve güzeldir, odanın büyüklüğüne bağlı değildir ve küçük bir banyo ya da etkileyici bir boyut odası için idealdir. Geniş bir şekil ve renk yelpazesi ile öne çıkmakta olup, seramik için yapı marketlerinin çeşitliliği ve fiyat aralığı, herhangi bir alıcının taleplerini ve stilistik arayışlarını tatmin edebilmektedir. Seramikler, düşük maliyetle karşılanandan daha fazla olan, birtakım avantajlara ve en az tartışmalı noktaya sahiptir, bu tür karolar ucuza mal olacaktır.

Mavi, yeşil ve altın. Kompleks desenlerde oryantal motifler

Mavi, yeşil ve altın. Kompleks desenlerde oryantal motifler

Nasıl seçilir:

 1. Banyonun genel tarzı ile tanımlayın.
 2. Karo altındaki yüzeyler için koruyucu malzemeler satın almak, çünkü banyo yüksek nem içeren bir odadır ve küf ve mantarın bize ihtiyacı yoktur.
 3. Aksesuarlar ve kiremit altındaki sıhhi tesisatlar hakkında düşünün, çünkü bildiğiniz gibi, küçük bir ayrıntı şefin yemeği için yanlış baharat gibi genel izlenimi bozabilir.
 4. Bir odanın hacmini düzeltmenin gerekli olup olmadığını düşünmek. Eğer öyleyse, dikey olarak konumlandırılmış döşemenin görsel olarak yüksekliği, yatay - genişliğini (toplam alan) artıracağını öngörmek gerekir.
Altıgen fayans

Altıgen fayans

Sonsuz banyo, yadsınamaz avantajlara sahiptir - diğer seçeneklerden daha ucuzdur ve gereksiz şeyler ile dağınık değildir, bir ferahlık hissi ve geniş bir alan yaratılır. Minimalizmin sevgilileri ve ideal düzende kararlı insanlar için iyidir. Peki, eğer aniden sahibi böyle bir banyodan sıkıcı gözüküyorsa, ek elemanların ciddiyetini kolayca seyreltebilir.

Panel döşemesi oda alanını arttırır

Panel döşemesi oda alanını arttırır

Bir tasarım yapmak minimalizm tarzı Daha şenlikli ve ilginç parlak yardımcı olacaktır aksesuarlar.

Minimalizm tarzında banyoda şık parlak aksanlar

Minimalizm tarzında banyoda şık parlak aksanlar

Şık aksesuarlar renkli veya gökkuşağı havlular, komik sabunluklar, sıra dışı aynalar, raflar, dolaplar ve diğer ürünler arasından seçilebilir.

Renkli bulmaca

Çocukluğunu hatırla, ama artık toplanmıyor, ama sadece çok renkli bir bulmacayı al - mozaik çini banyo için, - heyecan verici ve eğlenceli. Buna ek olarak, mağazalarda karo mozaik seçim çeşitliliği ile hoş bir sürpriz olacak.

Mozaik karolar her zaman trend

Mozaik karolar her zaman trend

Mozaik karo seramik ve sadece kendisine özgü farklı ek avantajlar tüm avantajlarını emilir. Buna ek olarak direnç nem, bakım ve küçük olması nedeniyle malzemenin diğer önemli özellikleri, kolaylığı, duvarların düzgün bir arazi düzensizlikleri sağlar, bu niş veya duvarların kavisli parça yenmek için avantajlıdır, bu gibi herhangi bir yüzey, tutunabilmesi Ancak en önemlisi, bu avantajı -. alışılmadık koyma fırsatı çizimi.

Fantezi piksel su hikayesi. Çizimi düzenlemek gerekli değildir, bazen bir mozaik çini düzenlemek için kaotik bir düzende oldukça basittir

Fantezi piksel su hikayesi. Çizimi düzenlemek gerekli değildir, bazen bir mozaik çini düzenlemek için kaotik bir düzende oldukça basittir

Mozaik fayans türleri:

 1. Doğal taştan - mekanik hasara karşı mukavemeti ve mukavemetinden dolayı, esas olarak döşeme için kullanılır. Granit, mermer, daha az sıklıkla oniks veya jasper olabilir. Böyle bir mozaiğin bedeli, taşın nadirliği ile doğru orantılı olarak büyüyecektir.
 2. Seramik - banyonun altındaki duvar ve mekan için kullanılan renk paletinin tüm renklerine sahiptir, bu da herhangi bir rengin alınmasını ve herhangi bir karmaşıklığın süslenmesini mümkün kılar.
 3. Cam - parlaklık, parlaklık ve bakım kolaylığını farklılaştırır, ayrıca cam sadece neme karşı değil, aynı zamanda kimyasalların etkilerine de özellikle dayanıklıdır.
 4. Metal - kullanımdaki en nadiren meydana gelir, çünkü suya karşı kesinlikle dayanıklı değildir, bazen düşük nemli odalarda kullanılır.

  Fütüristik bir iç mekanda sürekli sürekli dairesel ayna mozaiği

  Fütüristik bir iç mekanda sürekli sürekli dairesel ayna mozaiği

En iyi fiyat ve kalite kombinasyonu nedeniyle en popüler seramik veya cam mozaik fayanslardır.

Mozaik çiziyoruz:

Bütçe "temizlemek" için izin verirse, tüm çevreyi inanılmaz desenlerle düzenleyebilir, hatta duvarlarda tüm mozaik resimleri oluşturabilirsiniz.

Mozaik ile kaplı karmaşık olmayan, ama çok şık dikey desen

Mozaik ile kaplı karmaşık olmayan, ama çok şık dikey desen

Eğer mallar biraz "şarkı söyleyen romanlar" ise, favori mozaiği terk etmek zorunda değilsiniz, sadece vurgusu yerleştirebilir, sadece bir yüze ya da çalışma duvara bir görüntü çizebilirsiniz. Bu büyük harcamalardan kaçınacaktır.

Bir fotoğraf seçilmesi:

 1. Geometrik vals, duvar veya alanın tüm düzensizliklerini mükemmel bir şekilde düzeltecek en basit versiyondur.

  Zikzaklar ve desen"шеврон" из плитки - всегда выигрышный вариант

  Fayansların zikzaklar ve chevron desenleri her zaman kazanan bir seçenek

 2. Blossoming garden - büyük çiçeklerin moda görüntülerinden hiç çıkmayacak, ancak büyük bir banyoda iyi görünecekler, küçük bir resim için diğer çizimleri seçmek daha iyidir.

  Çok popüler hale gelen arsa - çiçek açan kiraz çiçekleri ve Japonca skeçler. Japon stiline dayanmak için, şimdiki popüler klişenin aksine, çok zor. Ama başarılı olursanız - başyapıtın başyapıtı olacaksınız

  Çok popüler hale gelen arsa - çiçek açan kiraz çiçekleri ve Japonca skeçler. Japon stiline dayanmak için, şimdiki popüler klişenin aksine, çok zor. Ama başarılı olursanız - başyapıtın başyapıtı olacaksınız

 3. Resim galerisi - eğer büyüklüğünüz varsa, dünya sanatının şaheserlerinin parçalarıyla duvarlarda bir mini müze oluşturabilirsiniz.
 4. Deniz derinlikleri - biz her zaman deniz tarafından çekiliriz, ve banyoda, sanki gerçek bir sualtı krallığı, bir fikir olarak, stilize dalgalardan balıklara, deniz kızlarından veya Neptün'den bir trident ile herşeyi yaratabiliriz.

  Ölçekler şeklinde kiremit

  Ölçekler şeklinde kiremit

Louvre etrafında yürüyüş

Banyodaki pitoresk bir panel, tadı en zevkli laudatory tiradlardan daha iyi anlatacaktır. Oryantal desenler, orijinal örümcek ağları - banyonuzu binlerce insandan ayıracak.

Hollandalı porselen sevgilisini memnun edecek bir duvar paneli

Hollandalı porselen sevgilisini memnun edecek bir duvar paneli

Burada, hayal gücünün tüm iradesini verebilirsiniz - klasik tabloların çoğaltılmasından kendi elleriyle yaratımlara kadar. Mozaik duvarlar döşeme becerisine sahip değilseniz, profesyonellerden kendi krokilerinizi sipariş edebilirsiniz. Özel olarak eğitilmiş uzmanlar hazır bir panel oluşturacak ve her zaman hazır mağazadan bir tane satın almak için fırsat var.

Japon tarzı bir banyoda çok küçük mozaik çini soyut çizimler

Japon tarzı bir banyoda çok küçük mozaik çini soyut çizimler

Panel için malzemeler:

 1. Karo, en popüler türdür, en düşük fiyat ve doku ve renk çeşitliliği için insanlara aşık olur. Başka bir artı - bu malzeme neme en dirençlidir. Eksi kırılganlık, ama bir balyozla döşemeli bir mozaiği dövmeyecek miyiz?
 2. Seramik granit - taş kayaları taklit eden levhalar, ağır, ama çok dayanıklı ve sağlam malzeme. Oldukça yüksek bir fiyat ile ayırt edilir, ancak en dayanıklı ve çok karlı görünüyor, çünkü oldukça geniş plakalarla istiflenmiş, küçük banyolar için uygun değildir.
 3. Mozaik - yukarıda mozaik çini üzerindeki bölümde daha önce konuştuğumuz küçük parçalardan oluşan bir panel. Panel olarak ızgara üzerinde yapıştırıcı ile belirli bir sırada sabitlenirler. Herhangi bir malzeme - seramik, cam, suni veya doğal taş, metal vb.
Seramik fayanslar, yüksek neme sahip bir odada çizimler oluşturmak için idealdir

Seramik fayanslar, yüksek neme sahip bir odada çizimler oluşturmak için idealdir

Banyo ve banyo ölçüleri:

Banyo büyükse, panelin altında bir değil birkaç duvarın vurgulanması mantıklıdır, görüntü ve malzeme seçiminde herhangi bir kısıtlama olmayacaktır. Sadece hayal gücünün ve mevcut finansal fırsatların oranını ayarlamak için kalır.

Kısa bir duvara büyük bir desen yerleştirebilirsiniz

Kısa bir duvara büyük bir desen yerleştirebilirsiniz

Banyo küçükse hemen "ama" başlar. Böyle bir odada, panelin altında bir duvarın sadece bir parçasını seçmek daha iyidir, aksi takdirde oda daha fazla gözle görülür bir şekilde azalır. Ayrıca özel çizimlerden veya büyük resimlerden kaçınmak gerekir ve bu nedenle en iyisi küçük geometrik süslemeler, soyutlamalar, perspektif oluşturabilecek manzaralar. Önemli ve boyut seçimi - oda ne kadar küçük olursa, fayanslar o kadar küçülürse, ideal çözüm mozaik bir panel olacaktır.

Standart sapma

Kimin her şeyin kurallara uygun olduğunu söyledi? Sadece bir adımın alışkanlığından uzaklaşın - ve sizin için daha iyi olan değişim değişecektir. Olağanüstülık her zaman takdir edilecektir.

Konuklar düşüncenin alışılmamışlığını takdir edeceklerdir.

Konuklar düşüncenin alışılmamışlığını takdir edeceklerdir.

Yerel olarak döşemeli bir kaplama kullanmayı deneyin duvar, tavan veya duş kabini, Gerçekten neye benzediğini bulmak için farklı boyut ve şekillerde fayansları cesurca karıştırın.

Bugünkü yeniliklerden biri de karo üzerinde bir fotoğraftı.

Duvardaki mozaik fotoğraf

Duvardaki mozaik fotoğraf

Bu hizmet son zamanlarda ortaya çıktı, özü, tek renkli bir fayansın yüzeyine bir görüntüyü uygulamak için özel bir teknolojinin kullanıldığı gerçeğine dayanıyor. Bu çizim dayanıklıdır, çizilmez, solmaz ve silinmez. Bir fikir olarak, herhangi bir resmi seçebilirsiniz - en sevdiğiniz kartpostal veya fotoğraf. Ayrıca, sadece bir tonlu bir karo satın almak ve özel bir şirkette bir fotopanel sipariş etmek için gerekli olacaktır. Resimde özel kağıda basılmış, vernikle kaplanmış, nemlendirilmiş ve fayans uygulanmıştır. Aslına bakılırsa çocukluktan çıkartılan çıkartma resimlerini hatırlatıyor, ancak silinmez ve mükemmel kalitede. Görüntü ile diğer fayanslar, kağıdın yakıldığı özel bir fırında pişirilir ve desen, kiremitin kendisinin içine emilir.

Kazanan bir kombinasyon

Faydalı! Banyo için cam sürgülü perdeler - Çeşitler, tesisat prensipleri, renk ve dokusal çözümler, cam jaluzilerin artıları ve eksileri

Cam sabit bölme duşakabin. Taş ve zümrüt ince cam mozaik kombinasyonunu takdir edin

Cam sabit bölme duşakabin. Taş ve zümrüt ince cam mozaik kombinasyonunu takdir edin

Graffiti temalı bir resim ile döşeme

Graffiti temalı bir resim ile döşeme

En temiz odanın iç tasarımındaki şanslı biletiniz, görünüşte zıtlığın bir uyumu olabilir. stilleri fayans. Dokulardan, geometrik desenlerden ve tek tek karelerin alanından farklı olarak banyonuzu bitirmek için mükemmel bir formül ortaya çıkar. Yerde bir karo, sadeliği ve çok yönlülüğü koymak, standart olmayan kombinasyonların özgünlüğünü vurgular.

Sessiz bir kırmızı rengin kabartma geometrik çini ile cilveli bir aksan

Sessiz bir kırmızı rengin kabartma geometrik çini ile cilveli bir aksan

Ne tür fayanslar seçeceğiniz ve banyonuzu nasıl yeneceğiniz, her sahibinin tadı ve fantezisidir. Bununla birlikte, hatırlamakta yarar var: her şey altınları parıltılı değil ve odanın büyüklüğünü emellerinin kapsamı ile ölçmek için değil; ve başka bir ortak gerçeği anlamak için: Biz ucuz şeyler satın almak için çok zengin değiliz. Yüksek kaliteli kaplama malzemesine tercih verin. Bu iki kuralı, altın ortama ve zamanında farkındalığa getirmek, banyodan, onlarca yıldan uzun sürecek olan zamanın ötesinde, gerçek bir başyapıtın yaratılmasını mümkün kılacaktır.

55 Banyoda fayansların parlak fikirleri: güzellik ve pratikliğin bir kombinasyonu (fotoğraf)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

13 − 4 =