Gentis apima daugiau nei 70 rūšių - žolinių daugiamečių augalų

Gentis apima daugiau nei 70 žolinių daugiamečių augalų rūšių

Tradescantia yra žemai žolinių daugiamečių veislių gentis iš Amerikos atogrąžų juostelių. Priklauso Kommelinovų šeimai. Gamyklos pavadinimas buvo gautas mokslininko, kuris jį atrado, vardu - John Tradescant. Kasdieniame gyvenime jūs galite išgirsti tokius pavadinimus, kaip saksifrage ir moteriškos pliaukštelės. Tradescantia kambarys laikomas vienu iš nepretenzingiausių ampelnių gėlių, namuose yra labai lengva. Atvirame lauke ir ant gėlių lova tik kai kurios jos rūšys gali augti.

 • Tradescantia: veislės
 • Sodinimas ir transplantacija
 • Reprodukcija
 • Priežiūra

"Tradescantia" atrodo labai elegantiškas rokeryje ir sukuria laukinį sodą, gražiai papildo sodo miegą arba tiesiog papuošia namus

Tradescantia - šis amžinai žolė skiriasi nuo originalių margintų lapų

"Tradescantia" yra amžinai žolė, kurią išskiria originalūs margi lapai

Tradescantia: veislės

"Tradescantia" augalas ilgai išsiverčia. Žiedynai jame paakiu, apikosiu. Tradescantium lapai yra pailgi, elipsiniai, lanceolatiniai.

Su tiesioginių saulės spindulių pertekliumi, Tradescantia lapai gali išdegti

Su tiesioginių saulės spindulių pertekliumi, Tradescantia lapai gali išdegti

Yra daug Tradescantia rūšių, tačiau tai yra ne specialistų galimybė jas išskirti. Mes sutelksime dėmesį į populiariausius "Tradescantia" namų variantus ir pasodintus sode.

T. Andersonas

Šis pavadinimas slepia daugybę hibridinių sodo "Tradescantia" rūšių, kurios buvo išaugintos dėl kitos rūšies - T. virgin.

Šis nuostabaus gėlių vardas buvo gautas iš keliautojo, kolekcininko, botaniko ir sodininko Jono Tradescant vardu

Šis nuostabaus gėlių vardas buvo gautas iš keliautojo, kolekcininko, botaniko ir sodininko Jono Tradescant vardu

Augalai šios grupės yra pakankamai didelio aukščio -. 30 iki 80 cm Kamieninių yra šakotas, vertikaliai, visiškai padengtas linijinė-Lancetowaty rausvai žaliais lapais.

Andersono "Tradescantia" gėlės yra renkamos skėčiais. Jie yra violetiniai, mėlyni, balti arba rožiniai. Žydi visą vasarą.

Gėlių rausvos spalvos gėlių

Gėlių rausvos spalvos gėlių

Yra keletas populiarių veislių:

 • "J. G. Weguelin "su gražiais ir gana dideliomis mėlynomis gėlėmis;
Tradescantia G. G. Weguelin

Tradescantia G. G. Weguelin

 • "Leonora". Gėlės tamsesni, violetiniai mėlyni;
Tradescantia veislė'Leonora'

Tradescantia veislė "Leonora"

 • "Iris". Prisotintos mėlynos gėlės;
Tradescantia veislė'Iris'

Tradescantia veislė "Iris"

 • "Purewell Giant". Karminės gėlės;
 • "Osprey". Augalų su subtiliomis baltomis gėlėmis.
Tradescantia veislė'Osprey'

Tradescantia veislė 'Osprey'

Idėja! Gėlių gausa leidžia gaminti Tradescantia neįprastai ryškias gėlių lovelius. Norėdami užpildyti paveikslėlį, galite, jei pasirinksite vasaros sodo sodą Tradescantia.

T. Belotsvetkovaya / trys spalvos / Uridis

Tradescantia veislė'Albovittata'

"Albovittata" "Tradescantia"

Šios Tradescantia gėlės yra nedidelės ir baltos. Stiebai yra šliaužti, lapai platus, storas, ovalus. Veislės "Albovittata" lapai žali balta juostele, "Aurea" - geltonos spalvos su žalios spalvos juostelėmis. Labai paplitę "Tricolor" veislės lapai yra žalia, balta ir alyvinė juostelė.

Tradescantia veislė'Tricolor'

Tradescantia veislė "Tricolor"

T. Blossfeldas

Pusiau sultingi augalai kilę iš Argentinos. Lapai reguliarūs, iki 8 cm ilgio, violetinė danga ir raudona-žalia viršuje. Įdomios ir šios rūšies gėlės. Jie turi tris žiedlapius, auga ilguose gurkšniuose stiebeliuose, turi skilteles. Suformuotos gijos taip pat sugadintos.

Geltonos juostelės ant lapų rodo, kad priešais jums yra variegata.

Tradescantia veislė'Variegata'

Tradescantia veislė 'Variegata'

Patarimai! Jei kambario apšvietimas yra silpnas, tai geriausia ne pradėti, nes trūksta šviesos ir netinkamai iškirpti juostelės ant lapų išnyksta.

T. Virginia

Tradescantia Virdžinija žydi ryškiai violetinėmis gėlėmis

Tradescantia Virdžinija žydi ryškiai violetinėmis gėlėmis

Turi tiesus stiebą ir pakankamai didelę purpurinės-rožinės gėlės su trimis žiedlapiais, surinktais skėčiais. Lapai yra ilgi (iki 20 cm), lanceolate. Ši rūšis pasirodė kaip daugiametis sodas. Žiedai T. Virginia nuo vidurio iki vasaros pabaigos.

T. Zebra formos / pakabinamas

Tradescantia puikiai tinka auginti suslėgtose gėlių puokštėse, nes ji turi ilgas lenkimo ūglių

Tradescantia puikiai tinka auginti suslėgtose gėlių puokštėse, nes ji turi ilgas lenkimo ūglių

Jis taip pat vadinamas zebrin tradescantia. Tačiau kai kurie mokslininkai mano, kad tai nėra Tradescantia rūšis, bet atskira augalų rūšis, priklausanti tai pačiai Comelinovų šeimai.

Pagrindinis Tradescantia tiesiog malonu savo išvaizda

Pagrindinis Tradescantia tiesiog malonu savo išvaizda

Pasakytas slapyvardis - "moterų gieda" - gėlė, gauta daugybei tekančių puokščių, puikiai susipynusių viena su kita

Šio augalo ūgliai yra šliaužti, pakabinti. Lapai primena zebra spalvos: ant tamsiai žalios spalvos lapo yra dvi sidabro-balto juostos. Lapo galinė dalis yra visiškai raudona. Gėlės yra mažos, violetinės ir violetinės spalvos.

"Tradescantia" kambarys nėra pasiruošęs rūpintis, tačiau augalas nepraranda savo dekoratyvumo, tam tikros sąlygos yra būtinos

T. Scyware

Tradescantia Scaphoid

Tradescantia Scaphoid

Galbūt vienas iš labiausiai dekoratyvinių ampelių Tradescantia formų. Tai yra sultingas augalas, Jo ūgliai plinta per paviršių. Lapai yra trumpi ir stori, tiesiai išdėstyti violetiniais taškais. Žiedynai apikali.

Šis vešlus ampelinis augalas papuošia bet kokį namą

Šis vešlus ampelinis augalas papuošia bet kokį namą

Sodinimas ir transplantacija

Augalų sodinimas ir priežiūra visada yra tarpusavyje susiję. Norint palengvinti užduotį, jūs turėtumėte atidžiai apsvarstyti Tradescantia dirvožemio parinkimą, o tada rūpintis ja, nesukels jokių rūpesčių.

"Tradescantia" kambarys atleidžia žmones nuo kenksmingų dūmų, valo ir vienu metu drėkina orą

Iš esmės, augalas nereiklus augalas gali būti normalioje žemėje, bet tada ji nebus apdraustas nuo įvairių kenkėjų, įskaitant labiausiai kamuoja juodos uodų gėlių.

Norėdami išvengti problemų, įsigykite specialų mišinį parduotuvėje arba padėkite ją patys. "Tradescantia" dirvožemio receptas yra toks: dvi lapuočių dirvožemio dalys turi būti sumaišytos su viena žievės dalimi ir viena humuso dalimi, taip pat nedidelė smilga. Prieš maišant, visi komponentai turi būti degti orkaitėje. Be to, turėtumėte pasirūpinti drenažu.

Tradescantia, kurio priežiūra namuose yra tokia paprasta, tinka auginti net pradedantiesiems

Tradescantia, kurio priežiūra namuose yra tokia paprasta, tinka auginti net pradedantiesiems

Patarimai! Tradescantia labai tolerantiškas skirtingoms temperatūroms, bet mėgsta saulės šviesą, į kurią reikėtų atsižvelgti renkantis šios augalo sodinimo vietą. Kuo spalvingesnis lapas, tuo daugiau šviesos (bet ne tiesioginių spindulių) reikia. Prie šešėlio taip pat priklauso Tradescantia Belotsvetkovaya.

Malonu, kad jūsų sodas yra toks gražus gyventojas, ir jis žaidžia su naujais spalvomis

Malonu, kad jūsų sodas yra toks gražus gyventojas, ir jis žaidžia su naujais spalvomis

Jaunieji Tradescantia persodinami kiekvieną pavasarį. Suaugusiesiems - kas 2-3 metus. Prie transplantacijos pridedama apdaila.

Reprodukcija

Yra trys Tradescantia paplitimo būdai, kurių kiekvienas tinkamas skirtingais metų laikais.

Pavyzdžiui, žiemą Tradescantia auginiai yra geriau, nes juose nėra pakankamai šviesos. Likusiam laikui šis metodas duoda gerų rezultatų.

Patikimiausias Tradescantia plitimo būdas yra auginiai

Patikimiausias Tradescantia plitimo būdas yra auginiai

Išrinkite jaunus ūglius ir nuimkite augalus, 10-15 cm ilgio. Tada jie pasodinami į puodą iš kelių dalių (5-10). Tradescantia šaknis, išaugintas iš auginių, pasirodo po poros savaičių. Kaip dirvožemio naudokite kompostą ir humuso žemę, taip pat smėlį (lygiose dalyse). Patrauklios augalo rūšys jau bus per pusantro mėnesio.

"Tradescantium" kelis kartus įdėkite į puodą, tada jūsų augalas bus sodrus

Idėja! Pabandykite palikti stiebą vandenyje ir reguliariai jį pašerkite trąšomis. Taigi jis gali stovėti keletą mėnesių, taupydamas savo grožį.

"Flower Tradescantia" yra nuolatinis visų šiuolaikinių butų svečias

Pavasarį geriausia Tradescantia pasodinti sėklomis. Jie yra sėjami nedideliame šiltnamiuose kovo pradžioje. Dirvožemis naudojamas mišrios durys ir smėlis. Dėklas laikomas šiltoje (20 ° C), šūviai yra išleidžiami ir laistomi. Būkite pasirengę dėl to, kad augalas nebus žydėti dar trejus metus.

Krūmas pavasarį padalijamas po naujų ūglių ūglių ar rugsėjį žydėjimo pabaigoje. Pasirinkite kopiją, kuri yra ne mažiau kaip dvejų metų.

Po 1-2 metų rekomenduojama jauninti, nes lapai nusausina apatinę kamieno dalį, ūgliai yra plikimi ir atrodo negraži

Po 1-2 metų rekomenduojama jauninti, nes lapai nusausina apatinę kamieno dalį, ūgliai yra plikimi ir atrodo negraži

Krūmas pjaustomas taip, kad kiekviena dalis turi šaknis ir bent vieną kotelį. Kuo daugiau ūglių, tuo greičiau "Tradescantia" pradės augti.

Priežiūra

Norėdami auginti puikų "Tradescantia" pavyzdį, turite laikytis kelių paprastų priežiūros taisyklių.

Užsiimkite savo sodu Tradescantia, ir jūs neturite galvoti, nei nustebinti savo draugus-sodininkus

Užsiimkite savo sodu Tradescantia, ir jūs neturite galvoti, nei nustebinti savo draugus-sodininkus

Oro temperatūra ir drėgmė. Tradescantia gali atlaikyti labai skirtingas temperatūras. Taigi, jis gali būti šiltame kambaryje (20-25 ° C) arba žiemą vėsioje patalpoje (8-12 ° C). Kai kurios rūšys išgyvena žiemą atvirame lauke centrinėje Rusijos dalyje.

Drėgmė nėra labai svarbus "Tradescantia" rodiklis, tačiau per sunkią sausrą jie džiaugsmingai reaguoja į purškimą.

Laistymas. Laistymo dažnumas ir gausa priklauso nuo to, kur Tradescantia auga, ir nuo metų laiko. Taigi, pavasarį ir vasarą laistoma po poros dienų, kai žemės paviršius tampa sausas. Žiemą - per tris dienas, o jei puodą yra vėsioje patalpoje ir net rečiau.

Patarimai! Prieš laistydami atsistokite vandenyje ir stebėkite jo kietumą. "Tradescantia" myli minkštą vandenį.

Padarykite savo butą stilingą ir patogesnį, dekoruojant jį gyvais augalais

Padarykite savo butą stilingą ir patogesnį, dekoruojant jį gyvais augalais

Po 30 minučių po laistymo patikrinkite dėklo ir išvalykite likusį vandenį. Stagnas skystis neigiamai veikia šį augalą.

Apšvietimas. Tradescantia labiausiai palankus yra ryškus, bet išsklaidytas šviesa. Tiesioginiai spinduliai gali deginti augalą, o atspalvyje kai kurios veislės yra diskredituojamos. Buteliukai balkonuose yra naudingi, kai jie yra pakankamai šilti gatvėje, tačiau juos reikia apsaugoti nuo vėjo, ultravioletinių spindulių ir griuvėsių.

Tiesioginė saulė, kaip ir kiti augalai, nėra pageidautina, jos įtaka, lapai gali sudegti

Tiesioginė saulė, kaip ir kiti augalai, nėra pageidautina, jos įtaka, lapai gali sudegti

Viršutinis padažas. Mineralinės trąšos naudojamos vasarą ir pavasarį kas dvi savaites. Ekologinės trąšos yra priimtinos tik veislėms su viengabaritiniais lapais. Spalvingi egzemplioriai gali prarasti spalvų savybes.

Genėjimas. Kad gėlė buvo sultinga, o stiebai nėra sumuštiniai, reikia jas nuskaldyti ir prischipku.

Naujų lapų augimo sustabdymas gali būti šviesos trūkumo ir mitybos pasekmė

Naujų lapų augimo sustabdymas gali būti šviesos trūkumo ir mitybos pasekmė

Ligos ir kenkėjai. Tradescantia kaip kenkėjai: amarai, niežai, vorinių erkių. Todėl augalas dažnai turi būti tikrinamas, o kai atsiranda pirmieji simptomai, nuplaukite muiluotu vandeniu. Sunkiais atvejais pasinaudokite insekticidais.

Reguliariai tikrinkite gėlę dėl erkės ir kopūstai, kurie čiulpia augalų sultis, sukelia lapų mirtį

Reguliariai tikrinkite gėlę dėl erkės ir kopūstai, kurie čiulpia augalų sultis, sukelia lapų mirtį

Be to, keletas problemų kyla dėl priežiūros taisyklių pažeidimo:

 • Bare filialai - nepakanka šviesos ir maitinimosi;
 • Monotoniška spalva yra šviesos stygius;
 • Neryškūs geltoni lapai - skysčio trūkumas;
 • Rudieji ir sausieji lapų tipai - per daug sausas oras.
Tradescantia: priežiūros priemonės ir 50 + geriausi sprendimai kambario ar sodo dekoravimui

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 21 = 22