Globular Thuja yra labai populiarus kraštovaizdžio dizaino

Rutulio formos Thuja yra labai populiari kraštovaizdžio dizaino

Ant namų ūkio sklypai ir gretimos teritorijos dažnai kreipiasi pagalbos kraštovaizdžio dizainas, organizuojant estetinę sveikatos ir grožio oazę. Daugelis žemės savininkų nori Alpių skaidres arba daug "amžinųjų" žalumynų, dėl kurių yra žiedas Tuja. Mes išsiaiškinsime, kokia augalija yra ir kaip ją auginti.

 • Bendras aprašymas
 • Tui tipai ir tipai
 • Nusileidimas
 • Auginimas ir priežiūra
 • Gydymas
Globular thai puošia sodą ir išlieka žalia ištisus metus

Sferinis amžinai žaliuojantis tuja dekoruoja sodą

Bendras aprašymas

 • Thuya - amžinai žaliuojantis spygliuočių augalų balsų kilmės genties augalas. Jis gali augti iki trijų metrų aukščio, platus išsiplėtimas - iki 6 metrų.

Malonus liesti, šakos yra padengtos riebiomis dervomis, jos sudaro mažus mėlynos spalvos kūgius. Šis nepretenzingas augalas puikiai toleruoja šalnų ir sniego žiemos. Dėl labai greito augimo ir nepretenzybiškumo Thuja yra labai populiarus sodo sklypai, gaunama daug jos mažų ir nykštukų veislių.

Lėtinis globalaus Tuja augimas ir paprastas jų priežiūra paaiškina jų didelį populiarumą

Lėtinis kulkšnies Thuja augimas ir paprastoji priežiūra paaiškina jo plačiai paplitusią populiarumą

Tui tipai ir tipai

Į kraštovaizdžio dizainas pageidaujate žemos klasės. Apsvarstykite labiausiai žinomas nykštukų skeveldros tubų veisles.

 • "Danika". Tuya šios veislės auga tik 50 cm aukščio ir 1 m pločio. Lapai turi tipinę skalės formą. Geriau augti vėjelėse. Atrodo puikiai ant kampų ir in rožinės.
Danica yra populiariausias

Tuja "Danica" (Danica) rūpestis - labiausiai paklausa

"Danika" adatos "žvynuotos, plokščios, blizgios

Tuya "Danica" - labiausiai žalia, tanki ir elegantiška iš nykštukų skeveldriškų veislių

 • Auksinis gaublys. Krūmas auga iki 1,5 m aukščio, yra aukso geltonos spalvos. Puikiai tinka kaip apsidraudimas ar apsauga gėlių lovos. Ji pageidauja dalinio atspalvio.

"Tuja" auksinė spalva "Auksinis gaubtas" atgaivina sodą ir maloniai drumstas dienas

 • "Globozė". Jis auga šiek tiek daugiau nei 1 m aukščio. Jis auga lėtai - iki 5 cm per metus. Adatos gali būti žalia ir ruda. Geriau drėgnas, turtingas dirvožemis. Dėl dažnų kirpimo priemonių galite gauti labai tankų gražaus formos karūną.
Thuja western Globosa paprastai sodinami didelių kompozicijų sudėtyje

Vakarų Tuya "Globosa" paprastai sodinama didelėmis kompozicijomis

 • Rheingoldas. Mažas krūmas su grakštais šakeliais žalsvai rausvos spalvos. Adatos yra šviesios, geltonos spalvos, adatos.

Originali Rheingoldo spalva skiriasi priklausomai nuo sezono

m

Jaunieji Tui "Reingold" adatos turi rausvą atspalvį

Pirmaisiais metais Tui Ringold forma yra suapvalinta, tada augalas ištemptas ir tampa ovalus

Pirmieji Thuya "Reingold" yra apvalūs, tada augalas ištemptas ir tampa ovalus

 • "Tiny Tim". Sferinis krūmas, kurio skersmuo yra iki 1 metro. Tai gerai atrodo tiek atskirai, tiek ir toliau Alpių kalneliai. Ši rūšis yra atvežta iš Kanados, puikiai toleruoja žiemos laiką.
Thuya West Tiny Tim (Tiny Tim) labai myli šviesą

Western Thuya "Tini Tim" labai myli šviesą

Thuya Tini Tim turi storą, tamsiai žalios pušies spyglių

Tui "Tini Tim" turi storą tamsiai žalios pušies spyglių

 • "Teddy". Mažiausia tui rūšis. Jis auga labai lėtai ir tik iki pusės metro aukščio. Pritraukia neįprastą išvaizdą ir labai minkštas adatas.
Thui West Teddy auga labai lėtai

"West Thuja" "Teddy" auga labai lėtai

Tui įvairovė Teddy išlieka tamsoje

Tui veislė "Teddy" išsiskiria ištverme iki šešėlio

Smeigtukų Thuja adatos Teddy adatos, bet ne dygliuotas

Sruogelinės Thuja "Teddy" adatos yra akinius, bet ne dygliuoti

Pastaba! Nykštukų svogūninės tujos veisles galima sodinti puoduose, jie čia puikiai jausina. Svarbi sąlyga: reikia augalų nuolatinis laistymas. Tokios sodinimo formos yra labai mobilios ir lengvai keičiant kraštovaizdį.

Dėl Tudy Tui, pakankamai dirvožemio į puodą

Tui "Teddy" turi pakankamai dirvožemio

Nusileidimas

Tinkamas sodinimas Thuya užtikrins jo tolesnį augimą ir sveikatą.

 1. Pirmas dalykas, kurio reikia, yra pasirinkti tinkamą vietą. Žinoma, tai yra nepretenzingas augalas, kuris augs visur, bet ar patiks jo išvaizda? Thuya pageidauja dalinio atspalvio ir minimalaus vėjo kiekio. Vietose su maža saulėtą dieną augalas gali būti pasodintas saulėtoje vietoje. Pietų regionuose geriau jį auginti šešėlyje. Absoliutusis šešėlis nemėgsta krūmo: ploni šakelės su mažomis adatomis, tai bus liudijimas krūmo "stora".

  Vakarų Tuya "Danica" geriausiai auga saugomose vietose

 2. Antrasis svarbus iškrovimo taškas yra laikas. Tuyu turi būti pasodintas kovo-balandžio mėn. Gegužės mėn. Ji pradeda aktyviai augti, ir per šį laikotarpį geriau neliesti. Norėdami nusileisti paruošti duobę su smėliu, durpėmis ir žeme. Per dvi savaites duobę reikia sudrėkinti ir pridėti trąšų.

  Rutulio formos puodeliai puikiai tinka dekoruoti kelią, vedantį į namą

  Sferinė Thuja yra ideali dekoruoti kelią, vedantį į namą

Patarimai! Suaugę augalai gali auginti 5-7 metus. Prieš sodinimą, krūmas pašalinamas iš puodo ir šaknys perpjaunamos, kad jis geriau augtų ir augtų į žemę. Rožių buvimas pridedamas prie vandens kibiras ir įpilamas į duobę.

Po to augalas gali būti sodinamas duobėje. Pabarstykite ant žemės, kur reikia šiek tiek. Sferinė tudža auga lėtai, todėl tai bus sunku, jei iš karto šakos eina nuo žemės.

Globular thuja dažnai naudojama kaip sodo ar gėlių lova dizaino papildymas

Globular thuja dažnai naudojama kaip sodo ar gėlių lova dizaino papildymas

Per mėnesį medelius reikia laistyti vandens kibiru. Jei vasara yra saulėta ir karšta, medis turi būti apsaugotas nuo tiesioginių spindulių. Tai taikoma visam vasaros sezonui pirmaisiais metais po sodinimo.

Svarbu! Jei auginate net kelis krūmus, turite išlaikyti mažiausiai 50 cm atstumą tarp jų.

Kompaktiškas netvarkingas gėlių sruogos su sferine tuya

Kompaktiškas netvarkingas gultas su rutulinės formos tjuze

Patarimai, kaip tinkamai auginti Thuya, galite pamatyti čia:

Auginimas ir priežiūra

Augantis tui ateityje nereikia daug pastangų, šis nepretenzingas augalas.

 1. Laistymas. Tuya nemėgsta sausros ir greitai reaguos sausu karūnu. Jį reikia laistyti kartą per savaitę 10 litrų vandens. Jei karštas oras, laistymas turėtų būti atliekamas dažniau. Po laistymo būtina atsverti aplink augalą dirvožemį. Galite pridėti kompostą ir lustai, tai leis krūmui gauti vitaminų ir šaknis "kvėpuoti".
 2. Genėjimas. Jei nenorite gauti trumpo kamuolio, nereikalingas genėjimas yra nereikalingas. Sanitarinis genėjimas atliekamas pavasarį, kai augalas jau prabundamas ir pasirodė nauji filialai. Pašalinami seni, šaldyti lapai.
 3. Viršutinis padažas. Pirmąsias trejus metus ypač nerekomenduojama vartoti tju. Jis auga lėtai, o tai reiškia, kad lėtai sunaudoja medžiagas ir mikroelementus. Tada geriau naudoti specialų maitinimą spygliuočiai ar thuya.
 4. Atsparumas šalčiui. Thuja toleruoja žiemą ir šalnius, tačiau mes turime tai rūpintis. Neigiamų temperatūrų pradžioje augalai turėtų būti padengti lapnika, kritusiais lapais. Esant žemesnei nei -5 ° C temperatūrai, jis yra padengtas plėvele. Pavasarį, kai tik nuo sniego ištirpsta atvira, geriau nuimti plėvelę taip, kad medis nebūtų slopinamas. Pašalinti lapus ir lapnickas nesilaiko, kol nustatomas ne mažesnis kaip 0 ° С.
 5. Reprodukcija. Thuju gali būti dauginamos auginamos. Norėdami tai padaryti, surask gerą šakutę su kulnais. Vienas galas yra apdorojamas su įsiurbimo agentu ir dedamas į žemę durpėmis ir smėliu. Geriau uždaryti rankenėlę su plėvele išlaikyti drėgmę. Reprodukcija atliekama ankstyvą pavasarį prieš inkstų susidarymą arba rudenį prieš "žiemos miegą".
Daugelis Thuja rūšies turi būti apsaugotos nuo saulės nudegimo

Daugelis Thuja rūšies turi būti apsaugotos nuo saulės nudegimo

Ar galima auginti Thuju šiauriniuose regionuose ir kaip geriausiai jį išsaugoti:

Gydymas

Su netinkama priežiūra ir laistymo, Thuya gali susirgti. Dažniausios ligos yra nurodytos lentelėje.

Liga Aprašymas Gydymas ir profilaktika
Phytophthora Atsiranda netinkamo drėkinimo ir šaknų nutekėjimo stygiaus. Ši liga paveikia medžio šaknis, jos tampa minkštos, trapios, matomos plokštelės ir kvapo puvinio. Cure phytophthora yra beveik neįmanoma. Augalas yra geriau sunaikinti, o žemė valoma. Grybas ilgą laiką gyvena dirvožemyje ir gali migruoti į kitus augalus. Siekiant užkirsti kelią šiai ligai, vieną kartą per savaitę fungicidams reikia atsverti dirvožemį aplink Thuja ir vandenį.
Rudieji ūgliai Šis grybas dažnai įvyksta ankstyvą pavasarį. Kai jis aptiktas, būtina atlikti sanitarinį genėjimo procesą. Profilaktikai medis turi būti šertas kalkakmeniu, o antrąją vasaros pusę jis turėtų būti purškiamas "Fundazol".
Thouar Fake Medžio žievė streikuoja. Jis padengtas rūdžių spalvos dėmėmis, dauginasi lervos. Medis skubiai turi būti išgelbėtas. Visos lervos turi būti išvalomos, o žievė apdorota karbofosu arba kormoranais. Atliekama prevencinė purškimas insekticidais (aktarais, aktinikais). Yra daug liaudies priemonių: gydymas muilo tirpalu su praskiestu alkoholiu, klijai iš vikšrų, apvyniokite barelį su maišant.
Schutte ir rūdys Grybelinės ligos, kurios dažniausiai pasitaiko jauniems augalams ir skleidžiamos pakankamai greitai. Pažeistos šakos ir adatos turi būti pašalintos ir sudegintos. Po to visą augalą reikia apdoroti Hom arba kitais preparatais, kurių sudėtyje yra medžių. Jei svetainėje yra kitų spygliuočių, jie taip pat turėtų būti gydomi dėl prevencijos. Jei tudža nėra išgydyta, tada išpjaukite krūmą su pamato akmens tirpalu.
Thuya Danika yra labai panašus į Thuya Globaz, tačiau jie skiriasi nuo rutulio dydžio

Thuya "Danica" yra labai panašus į Thuya "Globaz", tačiau jie skiriasi nuo rutulio dydžio

Kūgio taurės forma, primenanti pasaulį, visada pritraukia dėmesį

Kūgio taurės forma, primenanti pasaulį, visada pritraukia dėmesį

Teisingas sferinės tujos tūpimas ir priežiūra leis jums grožėtis gražiu karūnu daugelį metų!

Globular thuja: veislių įvairovė, sodinimo ir auginimo savybės

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

71 − 70 =