Wnętrze zdobi etyczna słowiańska ozdoba

Etniczne słowiańskie ozdoby w dekoracji wnętrza

Proces projektowanie wnętrz Uważa się, być może, najbardziej interesującą i ekscytującą część zwykłej naprawy. Na tym etapie możesz całkowicie uwolnić swoją wyobraźnię i spróbować stworzyć coś zupełnie wyjątkowego, łącząc swoje ulubione rzeczy. I wielkie znaczenie w projektowaniu komfortu mają różne wzorce ludów świata, ponieważ monofoniczne wnętrze z reguły jest pozbawione twarzy, pozbawione indywidualności. O tym, jak temu zapobiec, postaramy się wymyślić wspólnie później.

 • Obiektywny projekt we wnętrzu
 • Wzory Wschodu i Zachodu
 • Popularne ozdoby
Indyjskie wzory zawsze wyglądają jasno i atrakcyjnie

Indyjskie wzory zawsze wyglądają jasno i atrakcyjnie

Obiektywny projekt we wnętrzu

Projekt obiektu we wnętrzu jest tak istotny jak nigdy, a w nadchodzących latach się nie poddaje. Faktem jest, że większość stylów ma jedną wspólną cechę, związaną z prostym i maksymalnie neutralnym wykończeniem. Lekkie sufity i ściany Potrzebujemy jasnych akcentów i oryginalnych ozdób, które powstają właśnie dzięki elementom wystroju.

 • Głównym celem projektowania obiektów w każdym wnętrzu jest projektowanie ergonomicznych produktów o wysokim potencjale estetycznym. Każda funkcjonalna rzecz w domu powinna być nie tylko piękna, ale także przydatna!

Wzory różnych narodów świata oparte są na czterech podstawowych zasadach:

 1. Gatunki fitomorficzne przedstawiające rośliny.
 2. Typ geometryczny w postaci różnych kształtów.
 3. Działka lub kombinacja ornamentu.
 4. Meander, reprezentujący kompletną złamaną linię.
Piękny i wygodny dywan ze skandynawskim pismem

Piękny wygodny dywan ze skandynawskim pismem

W sercu głównej idei korzystania z projektowania obiektów we wnętrzu jest innowacja. Obiekt rzutowany to nowa zasada zastosowania, która pojawiła się w nowych potrzebach. Najlepszy wynik osiąga się dzięki korzystnemu połączeniu artystycznych i funkcjonalnych właściwości produktu.

Meander w formie nóg stołowych doskonale uzupełnia nowoczesny design

Meander w formie nóg stołowych doskonale uzupełnia nowoczesny design

Rada! Używanie wzorów we wnętrzach jest prostym i niedrogim sposobem na dekorowanie mieszkania lub domu. Powtarzające się obrazy tworzą jeden styl i atmosferę spokoju i stabilności.

Wzory Wschodu i Zachodu

Jeden z najbogatszych w wzory krajów uznał Starożytny Egipt. Jego niesamowita kultura obejmuje ornamenty z roślinnymi wzorami, zwierzęcymi wizerunkami i religijnymi tematami.

Do notatki! Często używano symbolizmu, gdzie na przykład kwiat lotosu uosabia zdrowie, czystość moralną i boską moc natury.

Inny świat został przedstawiony za pomocą wzorów aloesów, a jako podstawa sztuki zdobniczej Egipcjanie często zwracali się do takich roślin jak akacja, palmy i drzewa morwy.

Duży element egipski będzie ozdobą każdego pomieszczenia

Duży element egipski będzie ozdobą każdego pomieszczenia

 • W kulturze indyjskiej kształty geometryczne i spiralne służyły do ​​przedstawiania ptaków i kotów. Wzory kwiatowe, rośliny i owoce były używane jako symbole szczęścia, nadziei i bogactwa.
 • Chińskie wzory mają wyraźny styl i charakter. Bujne kwiaty, połączone zwykłymi łodygami, trudno jest pomylić z jakimkolwiek ornamentem.
 • Perski dywany, o tysiącletniej historii są rozpoznawalne na całym świecie i nadal są wysoko cenione.
Różne ozdoby indyjskiej stylistyki

Różne ozdoby indyjskiej stylistyki

Chińskie kwiaty we wschodniej sypialni

Chińskie kwiaty we wschodniej sypialni

Skandynawskie wzory całkowicie oddają charakter mieszkańców zimnych zaśnieżonych krajów. W ozdobach dominują figurki geometryczne i dyskretna paleta kolorów. Czasem do szary i niebieski dodaj odcienie pomarańczowe i czerwone, aby surowy klimat stał się nieco cieplejszy i wygodniejszy.

 • Charakterystyczny rysunek Norwegii przedstawia jelenia, płatki śniegu i krople wody.

Dekoracja wnętrz w stylu skandynawskim często obejmuje elementy folkloru narodowego w postaci obrazów roślin i zwierząt.

Skandynawskie wzory w jasnym wnętrzu

Skandynawskie wzory w jasnym wnętrzu

Szczegóły tworzą nastrój

Szczegóły tworzą nastrój

Dla Białorusinów Białoruś jest bliższa stylistyki z jej etnicznymi wzorcami związanymi z rytuałami i tradycjami prawosławnymi. Ornament był najczęściej wykorzystywany przy produkcji tkanin, w których geometryczne kształty w czerwony i biały schemat kolorów uosabiał jasną czystość i energię dobrobytu.

Białoruska symbolika w przytulnym salonie

Białoruska symbolika w przytulnym salonie

Rada! Podczas tworzenia wnętrze w basenie Morza Śródziemnego, wschodni lub Skandynawski styl Wzory są doskonałą pomocą, która pomaga odtworzyć atmosferę i przekazać stylistykę. Podstawowym warunkiem udanego wdrożenia jest właściwe użycie ornamentów i przestrzeganie miary.

Popularne ozdoby

Rozważ najbardziej żywe wzory, które w większości stylów są najczęściej używane:

Ikat

Jest to niesamowita technologia barwienia jedwabiu, która łączy w sobie wyrazisty styl i zamieszanie kolorów. Pomimo swojego wschodniego pochodzenia, Ikat ma również znaczenie w eklektyzm, i w klasyczne wnętrza. Ze względu na swoją wszechstronność jest często stosowany w tekstyliach, naczynia, mecze i wykończenie.

Ikat świetnie wygląda na małych poduszkach

Ikat świetnie wygląda na małych poduszkach

Meander

To najciekawszy wariant ornamentu geometrycznego. W przeciwieństwie do rombów lub zygzaków, służy również do obramowania i ozdabia połączenie stropu lub ścian, a także krawędzi tkanin - zasłon, poduszki lub koc. Nadaje się do wnętrz w stylu klasycznym lub dekoracji czarno-biały wzór.

Cudowne połączenie bieli i złota

Cudowne połączenie bieli i złota

Paisley 

Jasny przedstawiciel kultury orientalnej, znany w szerokich kręgach jako "tureckie ogórki". Najczęściej używane do dekoracji wnętrz w styl orientalny, ponieważ ma silną tożsamość i kolor. Świetne na akcenty na zasłonach, poduszkach, pokrycie foteli lub dekoracja jednej ze ścian.

Wyśmienity orientalny paisley

Wyśmienity orientalny paisley

Damaszek

Dziś służy do projektowania wnętrz w klasyczne i francuskie style, choć jego pochodzenie należy w całości do krajów Wschodu. Obraz jest bardziej spokojny i neutralny, w przeciwieństwie do kolorowego paisley. Dlatego świetnie wygląda na ścianach, Tapicerka tapicerska lub jakichkolwiek elementów dekoracyjnych.

Z jego pomocą możesz uzyskać szlachetne i wyrafinowane wnętrze, używając perłowy lub beżowy, A także, aby otworzyć go głębiej przy pomocy niebieski lub tonów wina.

Dla miłośników ścisłych rozwiązań

Dla miłośników ścisłych rozwiązań

Tartan

Jest to harmonijna szkocka klatka, która wyróżnia się wyjątkowym ciepłem i wygodą. Pomimo dość spokojnej kolorystyki, tartan jest samowystarczalny i nie toleruje sąsiedztwa z innymi wzorami. Najlepiej jest użyć takiej ozdoby na neutralnym tle i połączyć ją z naturalnymi materiałami o szorstkich fakturach - drewnie, kamień, murowanie. Takie cechy sprawiają, że tartan jest optymalny dla styl wiejski lub ekologiczny.

Stylowa krata lub szkocka klatka

Stylowa krata lub szkocka klatka

Wzory narodów świata w temacie projektu i wnętrza: znaczenie, zasady kombinacji i kolorowania

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

38 − 35 =