Isıtma için alüminyum radyatörler. Alüminyumdan ya da daha çok alüminyum alaşımlarından yapılan kesit radyatörler, nispeten basit görünmelerine rağmen, ilginç tasarım çözümlerini somutlaştırabilirler.

Alüminyumdan ya da daha çok alüminyum alaşımlarından yapılan kesit radyatörler, nispeten basit görünmelerine rağmen, ilginç tasarım çözümlerini somutlaştırabilirler.

içerik

 • Sıcaklığa yeni bir bakış
 • Herhangi bir fayda var mı?
 • Seçim kuralları
 • Alüminyum soğutucuların ana teknik parametreleri:
 • Alüminyum radyatörlerin montajı
 • Video: alüminyum radyatör, radyatör değişimi bölümleri nasıl eklenir
 • Sıcak bir arkadaş için bakım
 • Alüminyum radyatörler: fotoğraf
Isıtma için alüminyum radyatörler. Alüminyum ısıtıcı akülerin üreticiden sorunsuz servis garantisi - 10-25 yıl içerisinde

Alüminyum ısıtıcı akülerin üreticiden sorunsuz servis garantisi - 10-25 yıl içerisinde

Isıtma için alüminyum radyatörler. Garanti süresinden hemen sonra planlanan alüminyum radyatörlerin değiştirilmesi gerekli değildir. Sadece zaman zaman, her şeyin onlarla birlikte olup olmadığını izleyin.

Garanti süresinden hemen sonra planlanan alüminyum radyatörlerin değiştirilmesi gerekli değildir. Sadece zaman zaman, her şeyin onlarla birlikte olup olmadığını izleyin.

Isıtma için alüminyum radyatörler. Tasarım radyatör"Луна" из анодированного алюминия

Eloksallı alüminyumdan "Luna" ısıtmanın tasarım radyatörü

Ağır, ama böyle alışılmış dökme demir piller yavaş yavaş geçmişe kaybolarak modern alüminyum radyatörlerle değiştirilir, bunların teknik özellikleri en şiddetli donları bile rahatça transfer etmeye yardımcı olur. Sonunda iklim, ciddi, tahmin edilemez ve dank ettik.

Böyle hafif, pratik olarak ağırlıksız bir alüminyum, eski, iyi ve kanıtlanmış dökme demirleri bir yüzyıldan daha uzun bir sürede başarılı bir şekilde değiştirebilir mi?

Isıtma için alüminyum radyatörler. Bazı modellerde alüminyum radyatörler, geleneksel dökme demir bataryaların görünümünü yakından takip etmektedir.

Bazı modellerde alüminyum radyatörler, geleneksel dökme demir bataryaların görünümünü yakından takip etmektedir.

Isıtma için alüminyum radyatörler. Yüksek dikey radyatörler - Isıtma radyatörlerini standart olarak kurmak istemediğiniz durumlar dışında estetik bir şekilde, - pencereler altında veya panoramik pencerelerin altında

Yüksek dikey radyatörler - Isıtma radyatörlerini standart olarak kurmak istemediğiniz durumlar dışında estetik bir şekilde, - pencereler altında veya panoramik pencerelerin altında

Alüminyum radyatörler güvenilir midir? Ne gibi avantajları ve dezavantajları var? Buna değer mi? Alüminyum soğutucularla mutlu olacağız mı yoksa hoş olmayan sürprizlere hazırlanmalı mıyız?

Sıcaklığa yeni bir bakış

Alüminyum radyatörler iç pazarda otuz yıl önce ortaya çıktı ve hızla güneşte bir yer kazandı. Alüminyum ısıtma radyatörlerinin (tek tek bölümden toplayıcılara) tüm üretimi silisyumun alüminyuma eklenmesiyle gerçekleşir. Bu alaşım (silyon), ürünün özel gücünü garanti eder. Pil türleri:

 • Enjeksiyon kalıplama Döküm, yüksek basınçta meydana gelir, bu da kesit bölümlü kısımlarda daha çeşitli elde etmenizi sağlar. Bunlar ayrı olarak üretilir ve daha sonra bitmiş bir radyatöre bağlanır.

Döküm yöntemi sayesinde bataryanın bölümleri daha güvenilirdir ve genişletilmiş kanallar suyun batarya bölümleri üzerinde serbestçe dolaşımını sağlar.

Isıtma için alüminyum radyatörler. Bunun içinde artı alüminyum radyatör kitle modelleri. gerekirse, bölümlerin sayısını ekleyebilir veya azaltabilirsiniz.

Bunun içinde artı alüminyum radyatör kitle modelleri. gerekirse, bölümlerin sayısını ekleyebilir veya azaltabilirsiniz.

 • sıkma ("ekstrüzyon" yöntemi). Ev için ekstrüzyon ısıtma radyatörü alüminyum en ucuzudur, ancak bir dezavantajı vardır:

Bu şekilde üretilen bir pil gelecekte daha fazla geliştirilemez. Bu kaldırılamaz veya ek bir bölüm eklenebilir.

Bitmiş genişliğin radyatörünün ayrı bölümleri bastırılır, bunlar daha sonra birlikte bastırılır.

Isıtma için alüminyum radyatörler. Ekstrüzyon radyatörleri, bölümlerin eklenmesi nedeniyle genişlikte bir değişiklik yapmaz

Ekstrüzyon radyatörleri, bölümlerin eklenmesi nedeniyle genişlikte bir değişiklik yapmaz

Isıtma için alüminyum radyatörler. Eloksallı alüminyumdan yapılmış radyatörlerin tasarımcı modelleri dekoratif ekran gerektirmez - kendileri de dekorun konusu

Eloksallı alüminyumdan yapılmış radyatörlerin tasarımcı modelleri dekoratif ekran gerektirmez - kendileri de dekorun konusu

 • Anotlanmış. Bunlar ısıtma için en iyi alüminyum radyatörlerdir. Bu tür piller, en yüksek kalitede yüksek saflıkta alüminyumdan yapılmıştır. Bu durumda, metal anodik oksidasyondan geçer (alüminyum yüzeyinde bir oksit filmi oluşturan bir işlem).

Bu teknoloji sayesinde, anodize edilmiş bataryalar tamamen korozyona uğramamaktadır. Eloksal piller, alüminyumun en mükemmelidir, ancak en pahalılarıdır.

Radyatörün bireysel parçaları dışarıya kelepçelenir. Bu ısı transferlerini arttırır. Eloksallı alüminyum bataryalar en güçlüsüdür: çalışma basıncı 50-70 atmosferdir.

Isıtma için alüminyum radyatörler. Alüminyum aküler en güvenli eloksallı. Korozyona karşı en az hassastırlar ve en büyük basınca dayanıklıdırlar.

Alüminyum aküler en güvenli eloksallı. Korozyona karşı en az hassastırlar ve en büyük basınca dayanıklıdırlar.

Isıtma için alüminyum radyatörler. Sürekli bir zemin alüminyum levha şeklinde bir ön yüzeye sahip Bimetalik dikey radyatör

Sürekli bir zemin alüminyum levha şeklinde bir ön yüzeye sahip Bimetalik dikey radyatör

Herhangi bir fayda var mı?

Diğer radyatörlerden daha iyi olan nedir? Alüminyum - çok hafif maden, mükemmel ısı dağılımı ve karmaşık olmayan işleme ile kaynaşabilir. Isıtma için alüminyum radyatör satın almak, bir çok avantaj elde etmektir:

 1. Isıtma düşük atalettir. Yani, alüminyum bölümler hızlı bir şekilde soğutucunun sıcaklığına tepki göstermekte ve çok hızlı bir şekilde ısınmaktadır. Aynı zamanda,% 35-40'a kadar enerji tasarrufu sağlanır.
 2. Piller, odanın gerekli ısıtmasıyla soğutma sıvısının aktivitesini sınırlandırmayı mümkün kılan ısı regülatörleri ile donatılmıştır (ve çalışmaya başladıktan sonra 10-15 dakika sonra ısıtılır).
 3. Hafiflik, nakliye maliyetini önemli ölçüde azaltır, alüminyum radyatörlerin montajı oldukça basittir.

  Isıtma için alüminyum radyatörler. Alüminyumdan yapılan boyutsal radyatörler (örneğin, yüksek dikey), nakliye sırasında en az sorun çıkarır - ağırlıkları mümkün olan en küçüktür

  Alüminyumdan yapılan boyutsal radyatörler (örneğin, yüksek dikey), nakliye sırasında en az sorun çıkarır - ağırlıkları mümkün olan en küçüktür

 4. Isıtma yöntemi konvektiftir (ayrı bölümler arasında toz birikmesini önler).
 5. Döküm teknolojisi, yuvarlak kesitli bölümlerin elde edilmesini mümkün kılar - bu, çeşitli hasarlara karşı direnci arttırır.

  Isıtma için alüminyum radyatörler. Yuvarlatılmış köşeleri olan kalıplanmış alüminyum piller, hem çelik hem de dökme demirleri dışarıya doğru dağıtabilir

  Yuvarlatılmış köşeleri olan kalıplanmış alüminyum piller, hem çelik hem de dökme demirleri dışarıya doğru dağıtabilir

 6. Yüksek direnç ve korozyona karşı direnç. Bu tür bataryaların yeniden boyanmasına gerek yoktur.
 7. Alüminyum radyatörler kesinlikle herhangi bir şekilde boyanabilir renk. Boyama, elektrostatik alan kullanılarak özel toz boyalarla yapılır ve bu da kaplamanın çok dayanıklı olmasını sağlar.

İyimser notlarda biraz üzüntü yapabilirsiniz. Alüminyum piller, soğutma sıvısının kalitesine (bu durumda, bölümlerden geçen sıcak suya) çok fazla bağımlıdırlar ve su darbesine maruz kalabilirler (ani basınç artar, bu da ısıtma sistemini kontrol ederken gerçekleşir).

Isıtma için alüminyum radyatörler. Dekoratif cilalı yüzey ile tasarım radyatörü ve ısıtmalı havlu askısı 2, 1 in 1

Dekoratif cilalı bir yüzeye sahip tasarım radyatörü ve ısıtmalı havlu askısı 2, 1 in 1.
Fotoğraf 1

Isıtma için alüminyum radyatörler. Dekoratif cilalı bir yüzeye sahip tasarım radyatörü ve ısıtmalı havlu askısı 2, 1 in 1. Resim 2

Dekoratif cilalı bir yüzeye sahip tasarım radyatörü ve ısıtmalı havlu askısı 2, 1 in 1.
Resim 2
Zen'in ruhunda tasarımın ana prensiplerinden birine göre, malzemenin dokusuna ait görsel izlenimler, cilalanmış metal yüzeyin taşmalarını çekerken burada olduğu gibi önemlidir.

Isıtma için alüminyum radyatörler. Alüminyum radyatörlerin dış cephesi, perdelerin veya dekoratif kaplamaların pahasına, mat, renkli, sedefli ve hatta speküler malzemelerle her şeye bakabilir.

Alüminyum radyatörlerin dış cephesi, perdelerin veya dekoratif kaplamaların pahasına, mat, renkli, sedefli ve hatta speküler malzemelerle her şeye bakabilir.

Seçim kuralları

 • Boyutlar. Bir radyatöre gitmeden önce, pencere kaplamanızın altındaki mesafeyi ölçün. Takılı cihazın arka tarafa uymadığından emin olun - radyatör ile zemin / pencere eşiği arasında en az 10 cm boşluk bırakılması gerekir Duvardan 3-5 cm kadar çekilerek sıcak hava ve konveksiyon ısıtmanın daha iyi dolaşımını sağlayacaktır.
 • Basıncı. Alüminyum bataryaları seçerken, çalışma basıncına odaklanın. Alüminyum radyatörler için standartlar 10-15 atmosferdir.
Isıtma için alüminyum radyatörler. Radyatörlerin pencerelerin altına kaba tuğla duvarlarla birlikte monte edilmesinin alışılmadık bir yolu. Tasarımcılar tarafından sağlanan bir eşiğin olmaması da, radyatörün ısı transferinde bir artış sağlar, çünkü konveksiyonun hiç enterferansı yoktur.

Radyatörlerin pencerelerin altına kaba tuğla duvarlarla birlikte monte edilmesinin alışılmadık bir yolu. Tasarımcı tarafından sağlanan pencere pervazının olmaması da, radyatörün ısı transferinde bir artış sağlar, çünkü konveksiyonun hiç bir paraziti yoktur.

Isıtma sezonunun başlamasından önce, tesisatlar her zaman ısıtma sisteminin kapalı olup olmadığını, alüminyum radyatörlerin muazzam bir yük altında olup olmadığını kontrol edemezler. Sonuçta, test sırasında basınç 30 atmosfere ulaşabilir. Bu parametre, ürün sertifikasındaki basınç testi basıncının göstergesiyle gösterilir.

Özel ısıtma için alüminyum radyatör kullanmak çok daha güvenli evde (müstakil evler / evler içinde kazanlar 1-4 atmosfer basınç için tasarlanmıştır). Ve merkezi ısıtmalı çok apartmanlı binalar için, diğer radyatörlerde seçimi durdurmak daha iyidir.

 • Termal özellikler. Alüminyum piller yüksek ısı çıkışına sahiptir, bu parametre bir bölümün indeksi ile watt olarak gösterilir. Bir ısıtma radyatörü iki tip ısı üretir:
 1. Isı ışınları.
 2. Konveksiyon ısısı (sıcak hava radyatörlerin altından yukarı doğru hareket ettiğinde oluşur).
Isıtma için alüminyum radyatörler. Radyatörü odanın içine yerleştirmek için estetik bir yol.

Radyatörü odanın içine yerleştirmek için estetik bir yol.

Isıtma için alüminyum radyatörler. I-kirişler şeklinde sıra dışı tasarım radyatörleri - endüstriyel tasarımın ideal tasarımı

I-kirişler şeklinde sıra dışı tasarım radyatörleri - endüstriyel tasarımın ideal tasarımı

Isı çıkışı ne kadar yüksek olursa, radyatörlerin ataleti o kadar düşüktür ve daha hızlı ısınabilirler. Bu, daha uzun bir pil ömrüne katkıda bulunur. Üreticiler 10-12 yıl garantili çalışma ayırıyor (anodize aküler için, servis ömrü 25 yıla kadar).

Alüminyum soğutucuların ana teknik parametreleri:

 • Alüminyum radyatörlerin standart boyutları (alttan üst kolektöre olan mesafe): 200-500 cm.
 • Çalışma basıncı: 6-16 atmosfer.
 • Termal güç: 82-212 Salı.
 • Kesit kapasitesi: 250-460 ml.
 • Bir bölümün ağırlığı: 1-1,47 kg.
 • Soğutma sıvısı sıcaklığının sınırı: 110 gr.
 • Garanti: 10-25 yıl.
Isıtma için alüminyum radyatörler. Dekoratif cephe ile alüminyum radyatör

Dekoratif cephe ile alüminyum radyatör

Isıtma için alüminyum radyatörler. Kalıplı alüminyum radyatörler, geleneksel dökme demir bataryalara benzeyebilir. Onlar, dökme demir olanlar gibi, standart dışı renklerde boyanmış, harika görünüyorlar

Kalıplı alüminyum radyatörler, geleneksel dökme demir bataryalara benzeyebilir. Onlar, tıpkı dökme demirden olanlar gibi, standart olmayan renklerde boyanmış gibi görünüyorlar

Alüminyum radyatörlerin montajı

Bu tür bataryaların bağlanması, bu tür çalışmalara erişimi olan uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Ustalara yardımcı olmak için, her aküye montajı için bir talimat eşlik eder.

Önemli nüans. Radyatörlerin ısı ana metal borularına nasıl bağlanacağını izleyin. Bu durumda, bakır veya çelik konektörlerin kullanılması istenmez.

"Alüminyum-bakır veya alüminyum-çelik" kombinasyonu, elektrokimyasal korozyon görünümüne ivme kazandırabilir.

Hoş olmayan bir fenomenden kaçınmak için, alüminyum radyatörlerin montajı kromlu, nikel kaplı veya kadmiyum adaptörleri kullanılarak yapılmalıdır.

Isıtma için alüminyum radyatörler. Alüminyum bataryanın genişliği, tek tek bölümlerden ihtiyacınız olanıdır

Alüminyum bataryanın genişliği, tek tek bölümlerden ihtiyacınız olanıdır

Isıtma için alüminyum radyatörler. Dikey radyatör ısıtması, belirli bir odaya sığacak şekilde tasarımını vurgulayan böyle bir konfigürasyon olarak seçilebilir.

Dikey radyatör ısıtması, belirli bir odaya sığacak şekilde tasarımını vurgulayan böyle bir konfigürasyon olarak seçilebilir.

Bu tip bataryaların montajı, çeşitli tiplerde (iki veya tek borulu sistemlerde boru hattının yatay / dikey yerleşimi) ısıtma kablolarında olabilir. Panelin bir tarafı ve ikisi ile bağlanabilirler.

Alüminyum radyatörü nasıl değiştirebileceğinizi görün:

İpucu! En iyi ısı çıkışı aşağıdaki alüminyum radyatör hesaplaması dikkate alınarak elde edilebilir: panelden zeminden 60 mm, panelden duvar 30-60 mm'ye kadar, pencere pervazının altından panelin üst kısmına kadar olan mesafe 100 mm'dir.

Isıtma için alüminyum radyatörler. Yatay kesitli ekstrüzyon alüminyum radyatör

Yatay kesitli ekstrüzyon alüminyum radyatör

Isıtma için alüminyum radyatörler. Ultra ince tasarımlı radyatör alüminyumdan yapılmıştır. Hem dekoratif bir işlevi taşıyan, hem de ısıtmalı bir havlu askısı ve bir konut binasında radyatör olarak kullanılabilir.

Ultra ince tasarımlı radyatör alüminyumdan yapılmıştır. Hem dekoratif bir işlevi taşıyan, hem de ısıtmalı bir havlu askısı ve bir konut binasında radyatör olarak kullanılabilir.

Sıcak bir arkadaş için bakım

Bu tür pillerle ilgilenmek zor değildir, çünkü pratik olarak toz birikmezler. Hatırlanması gereken tek şey, alüminyumun çok yumuşak bir metal olmasıdır ve alüminyum radyatörlerin kurulum alanına taşınmasında dikkatli olmalısınız.

Evinizde sıcak hava!

Alüminyum radyatörler: fotoğraf

Isıtma için alüminyum radyatörler (50 resim): özellikleri ve çeşitleri

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+ 24 = 31