Doğru mikroiklim tam bir dinlenme, odada konforlu bir konaklama ve dairenin tüm kiracılarının refahıdır.

Doğru mikroiklim tam bir dinlenme, odada konforlu bir konaklama ve dairenin tüm kiracılarının refahıdır.

Evin refahına katkıda bulunan bir mikroiklimin nasıl oluşturulacağı, sağlıklarını önemseyen ve kapalı bir alanda elverişli yaşam koşulları yaratmaya çalışanlar için acil bir sorundur. Tasarımcılar bir daireyi temiz dağ havasıyla doldurmak ve korumak için etkili yollar bilirler optimum oda sıcaklığı.

İçindekiler:

 • Sağlığa zarar vermeden ev nasıl ısıtılır
 • Apartman ekipmanları için pencere seçimi için kriterler
 • Bir apartman için iklim teknolojisini seçmenin incelikleri
 • Finisaj malzemelerinin seçimi için öneriler
 • Standart olmayan nemlendirme ve hava temizleme yöntemleri
Dekorasyonda doğal malzemelerin kullanılması da uygun bir iç mekan mikro iklimine katkıda bulunur.

Dekorasyonda doğal malzemelerin kullanılması da uygun bir iç mekan mikro iklimine katkıda bulunur.

Tüm duvar boyunca bir kafes arkasında gizli radyatörler

Tüm duvar boyunca bir kafes arkasında gizli radyatörler

Kapalı bitkiler çevredeki havayı tazeler ve zenginleştirir

İç mekan bitkileri havayı tazeler ve zenginleştirir

Ahşap pencereler - çevre dostu ve güvenlidir

Ahşap pencereler - çevre dostu ve güvenlidir

Hava kuru olduğunda, ev tipi çeşmelerin kullanılması tavsiye edilir.

İç mekanlarda kuru hava kullanılması önerilir.

Sağlığa zarar vermeden ev nasıl ısıtılır

Pencerenin dışındaki düşük bir sıcaklıkta çalışması çok önemlidir. ısıtma sistemi, Kapalı pencereli oturma odalarında minimum yanıcı oksijen. Bu etkinin etkisiz hale getirilmesi için, konvektörler, yağ ve kızılötesi ısıtıcılar üreticilerinin çoğu, ekipmanı yerleşik nemlendiriciler ve hava iyonlaştırıcılar ile donatmaktadır. Bazı modeller, odanın ısıtılması sürecini hızlandıran entegre fanlar tarafından desteklenmektedir, ancak ters etkilere dikkat edilmeye değer - hızlı sirkülasyon, tozları otomatik olarak yükseltir ve odadaki havayı doyurur, ki bu da yolcuların solunum organlarını olumsuz etkiler. Bu nedenle, dairenin ısıtma etkisini artırmak için en iyi yolu yüklemek Radyatörlerin arkasındaki duvarlarda yansıtıcı folyo ekranlar, Cihazların ısı transferini önemli ölçüde artırabilir.

Küçük bir çocuk odasında klasik radyatör

Küçük bir çocuk odasında klasik radyatör

Dairede mikroiklimden radikal olarak iyileştirmek yardımcı olacaktır Yüksek kaliteli termoregülatörlerle donatılmış ısıtma ekipmanı sistemi. Tıbbi açıdan en uygun oda sıcaklığı 18-22 derece arasındadır. Bu ısıtma modunu ayarlamak veya bireysel ihtiyaçlara göre ayarlamak için, en uygun çalışma modunu belirleyen sıcaklık kontrol cihazlarının kontrolü sayesinde mümkündür. dairede radyatörler. Buna ek olarak, işlevsel ısıtma sistemi sadece yaşam alanlarında mikro iklimin optimize edilmesine değil, aynı zamanda pahalı ısı enerjisinin maliyetinden tasarruf edilmesine de yardımcı olacaktır.

Yansıtıcı folyo ekranları kullanmak, dairenin daha hızlı ve daha kalitatif olarak ısıtılmasına yardımcı olacaktır

Yansıtıcı folyo ekranları kullanmak, dairenin daha hızlı ve daha kalitatif olarak ısıtılmasına yardımcı olacaktır

İpucu! Evde ısı eksikliği varsa, organize edilmesi tavsiye edilir ateş yeri, herhangi bir zamanda ısınarak ocaktan gelen huzurlu atmosferin tadını çıkarabilirsiniz.

Taş süslemeli rahat bir şömine

Taş süslemeli rahat bir şömine

Tasarımcıların yenilikçi gelişimi sayesinde, apartman sakinleri özel konut sahipleri ile eşit bir şekilde gaz veya elektrikli şömine yanan bir ateş alevi, kırma odun ve kömürün sesinin gerçekçi bir şekilde yerleştirilmesiyle. Elektrikli şöminelerin avantajlı bir özelliği, gerçek ev yangınlarının özelliği olan zararlı yanma ürünlerinin salınımının etkisinin olmamasıdır. Dairelerde kurulum için tasarlanan şömineler modası, ister iç mekanda olsun, isterse de iç mekana organik olarak bakabilen çok çeşitli ekipmanların yaratılmasında etkili oldu. minimalist yüksek teknoloji ya da iddialı imparatorluk.

Dairede rahat bir mikro iklim sağlamak için tüm parametrelerin gözetilmesi size sağlık ve uzun ömür sağlayacaktır

Dairede rahat bir mikro iklim sağlamak için tüm parametrelerin gözetilmesi size sağlık ve uzun ömür sağlayacaktır

Apartman ekipmanları için pencere seçimi için kriterler

Hava kalitesinin kusursuz bir ekolojiye sahip ülkelerle karşılaştırılabildiği "bir apartmanda mikro iklim oluşturmanın" sorusu, büyük onarımların başlangıcından itibaren sorulmalıdır. Pencereler tamamen doğal ahşaptan yapılmalı, dış ortamdan hava sağlanmalı ve ısıtma sırasında zararlı maddeler yayılmamalıdır. plastik profiller. Polimerik ve ahşap pencere bloklarını karşılaştırırken, apartmandaki mikro iklimi belirleyen bir takım faktörleri tanımlayabiliriz:

Ahşap pencerelerin varlığı, evde uygun bir mikro iklim sağlamak yardımcı olacaktır

Ahşap pencerelerin varlığı, evde uygun bir mikro iklim sağlamak yardımcı olacaktır

 • Ağacın hava geçirme yeteneği, oda havasının oksijen ile beslenmesini etkiler. Plastik, kapalı pencereli bir odada vakum hissi yaratarak, hava değişiminin etkisini ortadan kaldırır.
Duvar dekorasyon ve doğal malzeme penceresi

Duvar dekorasyon ve doğal malzeme penceresi

 • Polimer profilleri, alerjisi olan kişilerin sağlığını olumsuz yönde etkileyen tozun çekimini ve birikimini belirleyen yüksek derecede elektrostatik karakteristiktir. Bu nedenle, plastik pencereli bir apartman dairesinde mikroiklim, solunum yolu ve çocuklarla ilgili sorun yaşayanlar için kategorik olarak kontrendikedir.
Mükemmel gürültü ve ısı yalıtımı ile bir ağaçta rahat bir yatak odası

Mükemmel gürültü ve ısı yalıtımı ile bir ağaçta rahat bir yatak odası

 • Dairede iğne yapraklı ağaç (çam, köknar veya sedir) profillerini kurarken, ormandaki gibi rahat ve özgürce nefes alır. Uzun yıllar boyunca günlüğe kaydedildikten ve işlendikten sonra bile iğne yapraklı ağaçlar, zararlı mikroorganizmalardan havayı dezenfekte eden fitokositler, biyolojik olarak aktif maddeleri salgılarlar. Polimerin ısınması sırasında dioksin plastiğinin serbest bırakılmasının bilimsel olarak kanıtlanmış gerçeğine dikkat çekmek gerekir ki bu da başkaları üzerinde toksik etki oluşturur.
Ahşap bir pencere ile geniş bir banyo, hemen hemen tüm duvara

Hemen hemen tüm duvardaki ahşap pencereli geniş banyo

 • Ahşap profillerin ses yalıtımı seviyesi plastik pencerelerden çok daha yüksektir, çünkü bir ağaç hem düşük frekansları hem de yüksek değerleri tutabilmektedir ve polimerler sadece yüksek ses frekanslarıdır. daireler Ahşap profillerden en çok sokak gürültüsünden izole edilmiştir.
Eklektisizm tarzında oturma odasında büyük ahşap pencere

Eklektik bir tarzda oturma odasında büyük ahşap pencere

Hipoalerjenitenin mükemmel göstergeleri, yüksek mukavemet, nemin etkisine dayanma kabiliyeti, ultraviyole, sıcaklık dalgalanmaları mükemmel performans özelliklerine neden olur. ahşap pencereler, Dairede sağlıklı bir mikroiklim oluşturmak istiyorsanız tercih edilmelidir.

Bir apartman için iklim teknolojisini seçmenin incelikleri

Dairenin iç ortamında ideal koşullar yaratma hedefini belirleyerek, temel görevi yerine getirmek için - iklim teknolojisini seçmek gerekir. Araştırmayı kolaylaştırmak için, yaşam alanları alanını ölçmek ve bir apartman dairesinde mikro iklimin durumunu belirleyebilen bir higrometrenin indekslerini incelemek gerekir. Fonksiyonel cihaz, havanın sıcaklığını ve nem seviyesini anında belirleyebileceği iç mekanlarda iklim rejimini kontrol etmek için tasarlanmıştır.

Odada sıcaklık ve nemi ölçen bir duvar higrometresi

Odada sıcaklık ve nemi ölçen bir duvar higrometresi

İklim teknolojisi - apartmanda havadan sorumlu konut ekipmanlarının vazgeçilmez bir sistemi. Farklı işlevlerle karakterize birçok değişiklik var:

 • Hava nemlendirici Mikroklimayı bir apartman dairesinde hızlı bir şekilde optimize edebilir, normları higrometre verisi temelinde mümkün olduğunca kesin olarak belirlenir. Bu cihaz olmadan, havanın kuruluğu, ahşap zeminlerin gıcırtısı, duvar kağıdının soyulması, iç mekan bitkilerinin bodur görünümü, yoğun sulama ve zamanın gübrelenmesi ne olursa olsun, kötü sağlık tarafından sembolize edilebilir. Nemlendiriciler, bir saat içinde buharlaşan su miktarında ölçülen farklı kapasitelere sahiptir. Cihazlar, odanın belirli bir alanı için tasarlanmıştır, su arıtma filtreleri ile desteklenebilir, Led aydınlatmalı, aromatik kapsüller, fitoterapi seansları, ultraviyole lamba, buharlaşan suyun dezenfekte edilmesi, yerleşik meteoroloji istasyonu, uzaktan kumanda, çocuk kilitleme fonksiyonu ve bir alarm saati, gece lambası veya organizatör şeklinde diğer bileşenler için kullanılır. Hava nemlendiricilerinin yenilikçi modelleri otomatik modda çalışabilir - cihaz odadaki sıcaklık ve nem seviyesini bağımsız olarak ölçer, ayarları değiştirir ve kiracıların katılımı olmadan dairenin her odasında rahat bir mikro klima yaratır.
Odada normal hava nemi, hastalık riskini azaltacağı gibi, sakinlere de rahatlık sağlayacaktır.

Odada normal hava nemi, hastalık riskini azaltacağı gibi, sakinlere de rahatlık sağlayacaktır.

 • Klima - sürekli olarak dalgalı bir ısıtma rejimi olan tozlu mega şehirlerde ve illerde yaşamı hayal etmek zor olan çok fonksiyonlu bir iklim teknolojisi aracı. Modern split sistemler, sokak sıcaklığına ve ısıtma ekipmanının çalışmasına bakılmaksızın, havayı soğutma, ısıtma ve nemlendirme özelliğine sahiptir. Mikro iklimi geliştirmek stüdyo daire veya küçük odalar ile konaklama, kapsamlı bir filtrasyon sistemi ve tozdan arındırılmış hava arındırması, sağlık kirliliğine zararlı modellere tercih edilmeye değerdir. Sadece havayı dezenfekte etmekle kalmaz, aynı zamanda kent havasında sıkıntı çekmeyen iyonlar ve filoksılarla da zenginleştirirler. Modern teknolojiler, apartmandaki mikroiklimden sorumlu olan maksimum geliştirilmiş split sistemdir. Klimanın işletim modunu kontrol ve izleme, Wi-Fi yardımıyla uzak bir mesafede mümkündür. Bölünmüş sistemin hareket kabiliyeti sayesinde, işte, iş seyahatinde ya da eve giderken arabada en uygun oda sıcaklığını ayarlayabilirsiniz.
Soğuk ve sıcak mevsimde, optimum mikro klima bir klima oluşturmaya yardımcı olacaktır

Soğuk ve sıcak mevsimde, optimum mikro klima bir klima oluşturmaya yardımcı olacaktır

 • Hava temizleme kademeli temizler ve havayı nemlendirir: gerçekleştiren bir antibakteriyel işlevini yerine plazma iyonizasyonu optimum düzeyde nem eksik zenginleştiren toz, hayvan döküntüleri ve polen alerjen renk alanı ortadan kaldırır.
Hava kalitesi iyileştirme ana görevdir"мойки воздуха"

Hava özelliklerinin iyileştirilmesi - hava yıkamanın ana görevi

İpucu! daire, bir genel bölünmüş sistemleri elde etmek için yer olmaması, ekipman, nemlendirme hava, bir mikro sistemi ile hava, nem, yetersiz ısıtma düzeyleri veya konut havalandırma aşırı kuruluk sorunun kurtulmak sağlar.

Modern bir dairede uzaktan kumandada elektronik klima kontrolü

Modern bir dairede uzaktan kumandada elektronik klima kontrolü

Kombine mühendislik, ısıtma, iklimlendirme, havalandırma, nemlendirme ve nem alma sistemleri ile tamamlanan ekipman kompleksi, evrensel bir iklim kontrolü modelidir. Bu çok işlevli ekipmanın prototipi sistemdir "Akıllı ev", dairede otomatik olarak ideal bir mikroiklim yaratmak.

Klima kontrol sisteminin ana görevi, ısıtma cihazlarının, nemlendiricilerin ve havalandırma ekipmanlarının kesintisiz çalışmasını sağlamaktır.

Klima kontrol sisteminin görevlerinin ana kompleksi, ısıtma cihazlarının, nemlendiricilerin ve havalandırma ekipmanlarının kesintisiz çalışmasının sağlanmasıdır.

Finisaj malzemelerinin seçimi için öneriler

Dairenin mikro iklimi sadece split sistemlerin, ısıtıcıların, nemlendiricilerin ve hava temizleyicilerinin çalışmasını değil, aynı zamanda odaları döşemek ve bitirmek için kullanılan malzemeleri de belirler. Mobilyaların belirli ayrıntılarının çevre üzerindeki etkilerini ve binaların karşı karşıya gelmesi üzerinde çalışmak son derece önemlidir. Bu nedenle, daire bitirmek için tercih edilmelidir doğal seramik fayans, Zelij gibi organik boyalarla işlenmişFas tarzında fayans), kağıt duvar kağıdı, yüksek hipoalerjenik göstergelerle boya, duvar panelleri ve jips, klinker tuğla, mermer, granit, ahşap bölümleri parke ve kimyasal bileşiklerle muamele edilmeden diğer doğal malzemeler.

Modern iç duvarların dekorasyonunda doğal yapı malzemeleri

Modern iç duvarların dekorasyonunda doğal yapı malzemeleri

Çevreye faydalı bir etkinin yanı sıra, doğal bazda finisaj malzemeleri, operasyonun dayanıklılığı ve orijinal görünümlerini kaybetmemesi için uzun süre yeteneğiyle ayırt edilir. Doğallık, iç tasarımın her unsurunda kendini göstermelidir:

Doğal renklerde mozaik, banyo dekorasyonu

Doğal renklerde mozaik, banyo dekorasyonu

 • için kusursuz malzeme dikiş perdeleri ve battaniyeler doğal kumaşlar haline gelebilir - pamuk, keten, ipek, şifon, kambrik veya tüvit;
Doğal keten kumaştan yapılmış perde

Doğal keten kumaştan yapılmış perde

 • Mobilya üretimi için en uygun malzeme olarak farklı türde tahtalar olabilir. rattan, asma, organik cam, çeşitli metal türleri, doğal tezgah üretimi için taş.
Mermer taştan yapılmış tezgah ve çalışma duvarı

Mermer taştan yapılmış tezgah ve çalışma duvarı

Dairenin iç kısmında doğal bileşenlerin baskınlığı berrak havası ve mükemmel ekolojik koşulu ile doğal çevreye mümkün olduğunca yakın dairede rahat bir ortam oluşturmak için yardımcı olur.

Duvarın kafasındaki duvar dekorasyonu

Yatağın başında duvar dekorasyonu ile duvar dekorasyonu

Bir apartmanda mikro iklim oluşturmak için: standart olmayan nemlendirme ve hava temizleme yöntemleri

Dairedeki mikroiklimde sadece çok fonksiyonlu ekipman sistemlerini değil, aynı zamanda durumun tipik ayrıntılarını da etkileyebilir:

 • houseplants Havayı oksijen ile zenginleştirebilir, karbondioksit içeriğini, zararlı toksinleri ve mikroorganizmaları azaltabilir. Mükemmel hava filtrasyonu, Chlorophytum, aloe, sardunya ve sardunya, nefrolür ve diğer iç mekan çiçekleri. Yerleşimleri için, mobil standları, kitaplıklar veya süs saksı.
Ev bitkileri odadaki havayı temizlemeye yardımcı olur

Ev bitkileri odadaki havayı temizlemeye yardımcı olur

 • Odada akvaryum Suyun buharlaşması, tam olarak nemsiz bir şekilde doyurduğu için, bir hava nemlendiricisi kullanma ihtiyacını tamamen ortadan kaldırabilir.
Mutfak adasındaki akvaryum orijinal ve faydalıdır.

Mutfak adasındaki akvaryum orijinal ve faydalıdır.

 • Dekoratif çeşme Odada görsel bir görsel etki yaratarak orijinal nemlendirici olarak hareket edecektir. İç dekor için tasarlanmış sabit ve masaüstü modelleri var. Bu nedenle, dairenin alanı ne olursa olsun, bir oda çeşmesi için en uygun boyutu seçebilirsiniz.
Çok fonksiyonlu ev çeşmesi, dairenizdeki havayı rahatlatmaya ve nemlendirmeye yardımcı olur

Çok fonksiyonlu ev çeşmesi, dairenizdeki havayı rahatlatmaya ve nemlendirmeye yardımcı olur

 • Dairenin düzenli olarak havalandırılması, özellikle ısıtma mevsimi için önemli olan hava kuruluğu problemini etkisiz hale getirir.
Apartmanda bir mikroiklim oluşturmak için nasıl: odayı hava - daire güvenli bir mikroiklim için ana faaliyetlerinden biri

Odanın havalandırılması - dairede güvenli bir mikroiklim oluşturmak için ana faaliyetlerden biri

Evde yorgunluk ve sinirlilik duygudan kurtulmak, ev sağlığını güçlendirmek için, hava, tozsuz ve konforlu oda sıcaklığını nemlendirilmiş kusursuz hastalıkla karakterize apartmanda rahat bir ortam yaratmak yakın dikkat etmek önemlidir. Yaz aylarında hoş bir serinlik ve soğuk kalıcı sezonunda sıcak bir atmosfer alerjenlere olmadan kristal berraklığında hava ve bahar tazeliği tüm yıl boyunca hissi keyfini: temizlik ve havayı nemlendirme, ısıtma etkili yollarını kullanarak, apartmanda iyi hava yaratmak mümkün olacaktır.

Bir apartmanda bir mikroiklim nasıl oluşturulur: en etkili tekniklere genel bakış

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

6 + 3 =