Drewniana skrzynia w roli stolika kawowego

Drewniana skrzynia w roli stolika kawowego

Wiele wieków temu wymyślono pnie do przechowywania rzeczy. Używano ich również w biednych domach chłopskich, w zamkach i bogatych posiadłościach. Dziś są nie tylko meblem, ale także szczegóły wnętrza. Projektanci coraz częściej używają skrzyń rozwiązania konstrukcyjne dla różnych pomieszczeń.

Spis treści:

 • Używaj we wnętrzu skrzyń do rzeczy
 • Sposoby używania skrzyń
 • Wykonujemy skrzynię niezależnie
 • Zalety mebli IKEA
 • Wyroby z wikliny we wnętrzu pokoju
 • Jak dbać o wiklinę?
 • Gdzie kupują skrzynie na odważne decyzje projektowe?
Starożytna skrzynia na korytarzu, przycięta od wewnątrz piękną tkaniną

Starożytna skrzynia na korytarzu, obita w środku piękną tkaniną

Komoda na kółkach w salonie na poddaszu

Klatka piersiowa na kółkach w salonie w stylu loftu

Oryginalny stolik nocny w nowoczesnej sypialni

Oryginalny stolik nocny w nowoczesnej sypialni

Zabytkowe akcesoria rozrzedzą surowe wnętrze w stylu high-tech

Starożytny dodatek rozmyje surowe wnętrze w stylu high-tech

Dziś możesz kupić skrzynię do przechowywania rzeczy w dowolnym sklepie meblowym lub w Internecie. I można go używać jako starożytnych produktów, kupując je w antykwariacie i dla starożytności. Możesz przechowywać w nich rzeczy, pościel, zabawki, książki czy naczynia, najważniejsze - że są połączone z wnętrzem. Miejsce w skrzyni jest nie tylko w sypialni: dobrze wygląda w sypialni pokój dzienny lub dziecko i nawet dalej kuchnia i w łazienka.

Kontrastowa skrzynia na rzeczy w śnieżnobiałej sypialni

Kontrastowa skrzynia na rzeczy w śnieżnobiałej sypialni

Używaj we wnętrzu skrzyń do rzeczy

Miejsce takiego obiektu może znajdować się w różnych pomieszczeniach, ale istnieją pewne ograniczenia. Jeśli znajdziesz coś starego, potrzebujesz tego napraw się lub przekazać go kapitanowi. Możesz stworzyć imitację splotu, wtedy ta skrzynia może być użyta do stworzenia stylu retro we wnętrzu. Możesz również użyć skrzyni klasyczny styl, on zastąpi komoda lub będzie stolik do kawy. Jasne kolory są bardziej odpowiednie dla Angielskie wnętrze, i ciemne mogą być używane w styl wiejski. Dla Styl śródziemnomorski możesz wziąć wiklinowe skrzynie do przechowywania rzeczy.

Sposoby używania skrzyń

Jeśli zamierzasz umieścić skrzynię w pokoju, musisz zdecydować, jak z niej skorzystać, ponieważ wszystkie przedmioty muszą być funkcjonalne. Nie jest konieczne przechowywanie w nim ubrań: możesz umieszczać książki lub rekordy, które zbierasz.

Hol wejściowy

Z dużej skrzyni do przechowywania rzeczy możesz zrobić piękne przechowuj buty i umieść je na korytarzu. Ponadto można na nim usiąść, gdy nosi się lub zdejmuje buty, a jeśli umieścisz nad nim lustro, otrzymasz specjalną toaletkę.

Skrzynia może być używana w korytarzu jako szafka pod lustrem

Skrzynia może być używana w korytarzu jako szafka pod lustrem

Wanna

Opcje wiklinowe dobrze wyglądają w łazience, można tam położyć ręczniki i szlafroki. Często stosuje się takie rzeczy jak kosze na brudną bieliznę. Można ich używać do przechowywania różnych informacji, które są potrzebne w łazience: proszek, mydła, szampony i żele, a także różnego rodzaju gąbki, szmaty i rękawiczki. Wygodne jest korzystanie z systemu przechowywania i umieszczanie na półkach koszy i pudeł z niezbędnymi i często używanymi przedmiotami.

Łazienka będzie ozdobiona skrzynką w stylu Prowansji

Łazienka będzie ozdobiona skrzynką w stylu Prowansji

Ciekawym pomysłem na łazienkę będzie "lodówka na klatce piersiowej", na półkach i drzwiach, z których można wstawić różne słoiki z szamponami i żelami.

Pokój dzienny

Ponadto przedmioty z wikliny dobrze wyglądają w salonie, pełniąc tę ​​funkcję stolik do kawy. Jeśli umieścisz skrzynię przed sofą, będzie to wygodne miejsce do picia herbaty lub umieszczania gazet. I możesz go użyć jako Szafka TV, Jednak w tym przypadku możesz przechowywać w nim tylko te rzeczy, których często nie potrzebujesz.

Duża skórzana komoda z efektem starości

Duża skórzana skrzynia ze starszym efektem

Dzieci

Dobrze odnowioną opcję można umieścić w przedszkolu. Wtedy warto go barwić w jaskrawym kolorze, a dziecko będzie trzymaj w niej zabawki. Zdyscyplinuje dziecko i przyzwyczai się do porządku, poza tym skrzynia nie jest zdeformowana. Ponieważ jest silniejszy niż pudełka, będzie trwał znacznie dłużej.

Domowa skrzynia w przedszkolu na zabawki

Domowa skrzynia w przedszkolu na zabawki

Sypialnia

Po umieszczeniu skrzyni do przechowywania rzeczy w sypialni z tyłu łóżka, stworzysz wyjątkowe wnętrze. W takim miejscu wygodnie jest przechowywać poduszki, koce, koce i tym podobne. Możesz go użyć jak toaletka lub bankiet.

Komoda, pokryta skórą ze złotymi dodatkami, dopełni brutalnego wnętrza sypialni nastolatków

Pień, tapicerowany skórą ze złotymi dodatkami, dopełni brutalnego wnętrza sypialni nastolatków

Kuchnia

Świetne miejsce do przechowywania potraw i miejsca w kuchni. W skrzyni złożyć wymiarowe garnki i patelnie, a możesz włożyć do niej usługę, która jest rzadko używana. W schowku kuchennym jest miejsce na serwetki, ręczniki i obrusy.

Ciekawym pomysłem jest zastosowanie skrzyni jako baru do napojów alkoholowych i akcesoriów. Jeśli dołączysz do niego koła, stanie się mobilny.

Dekupaż klatki kuchennej - krawężniki

Decoupage z klatki kuchennej

Wykonujemy skrzynię niezależnie

Na początek należy wybrać i przygotować surowce. Najczęściej są to deski lub winorośle (jeśli skrzynia jest w oplocie). Mierzymy i widzimy deski do wymaganego rozmiaru. Za pomocą routera robimy ćwiartkę na półfabrykatach i zbieramy pudełko. Łączenie ze sobą płyt jest wygodniejsze, jeśli używasz śrub samogwintujących.

Solidna skrzynia z drewna własnymi rękami

Solidna skrzynia z drewna własnymi rękami

Najtrudniejszym etapem jest stworzenie pokrywy. Nie ma problemów, jeśli zdecydujesz się na wyrównanie, ale jeśli chcesz mieć zakrzywiony, musisz trochę spróbować. Konieczne jest wycięcie dwóch jego bocznych ścian parabolicznych. Dalej wszystko jest proste: musisz zebrać na nich deski, a otrzymasz osłonę, na której musisz naprawić zawiasy przygotowane wcześniej. Kiedy wykonujesz skrzynię, musisz ją udekorować - przykryj lakierem lub pomaluj farbą. Pod koniec tego procesu akcesoria (uchwyty i zamknięcia).

Stolik nocny z klatki piersiowej w sypialni w stylu morskim

Stolik nocny z klatki piersiowej w sypialni w stylu morskim

Aby skrzynia była możliwa i z ułatwionych materiałów: MDF, DSP, sklejka. Aby to zrobić, wymiary ścian przyszłego produktu są zaznaczone na arkuszu wybranego materiału. Za pomocą elektrycznej wyrzynarki odetnij przedmioty. Połącz ściany za pomocą śrub za pomocą śrubokrętu. Następnie przymocuj zawiasy i uchwyt, a także pokryj produkt farbą.

Piękna komoda z drewna w stylu Prowansji z dodatkową szafką na ozdoby

Piękna skrzynia z drewna w stylu Prowansji z dodatkową szafką na ozdoby

Skrzynie do przechowywania rzeczy, które możesz zrobić własnymi rękami lub kupić niedrogo w specjalistycznym sklepie. Na przykład niderlandzka grupa handlowa IKEA oferuje kilka interesujących modeli.

Zalety mebli IKEA

Systemy firmy do przechowywania rzeczy są moduły autonomiczne, Konfiguracja może być zmieniona i umieszczona wokół pokoju według własnego uznania.

Wygodny mobilny element wystroju, który wygląda dobrze w każdej roli

Wygodny mobilny element wystroju, który dobrze prezentuje się w każdej roli

Produkty IKEA zostały ulepszone i uproszczone, pozostając jednocześnie funkcjonalne, wygodne i przyjazne dla środowiska, jak to tylko możliwe. Różnią się:

 • troska o drobiazgi;
 • praktyczność we wszystkim;
 • zmienność i mobilność;
 • zwartość;
 • wytrzymałość.
Klasyczna skrzynia w tradycyjnej sypialni

Klasyczna skrzynia w tradycyjnej sypialni

Skrzynie dla Przechowywanie IKEA łatwo zintegrować z każdym wnętrzem i połączyć z meblami. Jest to bardzo ważne dla małe pokoje.

Wyroby z wikliny we wnętrzu pokoju

Szczególnie popularne są wiklinowe skrzynie, więc powinieneś porozmawiać o nich osobno. Takie produkty są produkowane z winorośli, bambus, rattan, trawa morska. Popularność tych dóbr tłumaczy się pragnieniem współczesnych ludzi, aby otaczali się ekologicznie bezpiecznymi obiektami naturalnymi. Należy jednak stwierdzić, że w sprzedaży są produkty wykonane z taśmy z tworzywa sztucznego.

Nowoczesny design plecionej skrzyni z satynową tapicerką w środku

Nowoczesny design plecionej skrzyni z satynową tapicerką w środku

Najsilniejsze materiały to bambus i ratan. Dzięki zastosowaniu specjalnej technologii do obróbki gorącą parą uzyskano produkt, który nie obawia się zmian wilgotności i temperatury.

Skrzynie wykonane z materiału wiklinowego wyglądają imponująco nowoczesne kuchnie. Ponadto zapewniają one porządek i doskonale pasują do wnętrza. Harmonijnie łącz takie produkty ze stylami retro, kraj, vintage, Prowansja, szykowny szyk. W takich skrzyniach wygodne jest przechowywanie sztućców lub warzyw i owoców. Ponadto mogą być używane do przechowywania zbóż, soli, cukru lub butelek. Można w nich umieścić detergenty do zmywania naczyń, szmaty, gąbki, rękawiczki, obrusy, ręczniki i serwetki.

Niezwykły stolik kawowy z wiklinowej skrzyni

Niezwykły stolik kawowy z wiklinowej skrzyni

W salonie można umieścić plecioną klatkę piersiową. Następnie może pomieścić książki, czasopisma, płyty CD lub akcesoria do robienia na drutach. Takie produkty są odpowiednie dla Marokański, Hawajski, Japoński lub w stylu indyjskim. Wyroby z wikliny wyglądają dobrze w naturalnym kolorze, ale mogą być przemalowane w dowolnym odcieniu, który chcesz - odbywa się za pomocą farby w sprayu lub lakieru.

Można włożyć skrzynie wiklinowe sypialnia lub pokój dziecięcy. Przechowują różnorodne sprzęty, a ponadto uzupełniają styl i wystrój wnętrz pomieszczenia.

Przeszklony taras w stylu wiejskim z wiklinowymi elementami dekoracyjnymi

Przeszklony taras w stylu wiejskim z wiklinowymi elementami dekoracyjnymi

Jak dbać o wiklinę

Nie ma specjalnych tajemnic, aby dbać o skrzynię wiklinową, wystarczy wytrzeć ją suchą szmatką, można użyć mokrej szmatki, jeśli chcesz oczyścić obiekt z silnego zanieczyszczenia. Stosowane są również specjalne pasty do mebli drewnianych.

Opieka nad wikliną nie wymaga wiele czasu i wysiłku

Opieka nad wikliną nie wymaga wiele czasu i wysiłku

Pamiętaj, że przedmioty z wikliny są wystarczająco kruche, więc nie używaj zbyt dużego obciążenia. Nie kładź zbyt ciężkich rzeczy na takie meble, może po prostu się zepsuć.

Skrzynie do przechowywania rzeczy: gdzie kupić?

Możesz wybrać towary w sklepie internetowym lub odwiedzając dział gospodarczy rynku, duże kompleksy handlowe, salony meblowe. Możesz zamówić skrzynię dla mistrza, który samodzielnie stworzy dla Ciebie unikalny indywidualny produkt.

Przede wszystkim musisz zdecydować, jakiego rodzaju wygląd potrzebujesz: będzie to lekki kawałek tkaniny lub drewniana skrzynia. Wszystko zależy od Twojego gustu i preferencji. Warto zwrócić uwagę także na cel i sposób korzystania z obiektu, do którego pokoju jest on kupiony. To określi rozmiar, kształt i kolor. Ponadto koszt towarów zależy również od tych czynników.

Skrzynie do przechowywania rzeczy: skrzynia w przedpokoju z płyty wiórowej z efektem starości

Skrzynia w przedpokoju z płyty wiórowej z efektem starzenia

Artykuły do ​​wnętrz wykonane z naturalnych materiałów, zawsze będzie w modzie, ponieważ są hipoalergiczne i bezpieczne dla ludzkiego zdrowia.

Skrzynie do przechowywania rzeczy: 70+ pomysłów na przekształcenie skrzyni w kluczowy element wnętrza

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

97 − = 88