תוכן

  • החיים והעבודה של קארל פאברז '
  • הביצה הראשונה של פברז'ה
  • המשך מסורת פסח
  • היצירות הטובות ביותר של קרל פאברז '
  • הפסחא ביצים Faberge היום

ביצים פאברז '- מונח שכבר הפך להיות שם ביתי. אלה הם תכשיטים מוערכים הרבה יותר גבוה מאשר הערך הנוכחי שלהם. ביצים Faberge הם יצירות של האמן הרוסי הגדול קרל Faberge, אשר הפך מפורסם להכנת ביצי פסחא עבור המשפחה הקיסרית. כל אחת מעבודותיו מעניינת בדרכו שלו, כולן מבוצעות בדיוק מקצועי ובדיוק ורשמים ביופי חסר תקדים.

תמונה 1 - ביצת פאברז 'Kurochka Kelch "

החיים והעבודה של קארל פאברז '

צ'ארלס נולד בשנת 1846 בסנט פטרבורג במשפחה של גרמני ודני. הילד הלך בעקבות אביו, שהיה בעל חנות תכשיטים בעיר. בשנת 1870, קארל הוביל את חברת אביו, ובשנת 1882, הקיסר אלכסנדר השלישי, שראה את יצירותיו של האמן בתערוכה במוסקבה, התעניין באמנות הפייברג 'שאין כמותה. בשנת 1885, הקיסר הורה קארל ביצת תכשיטים, אשר הציג לאשתו לחגיגה של חג הפסחא הגדול.

תמונה 2 - ביצת פברז '"פסיפס"

מאוחר יותר, המשפחה הקיסרית פקד פברז 'כל שנה ביצה חדשה, עיצוב אשר נשמר בסוד עד לרגע הצגת המתנה. על אף שמוצרי פברז 'אחרים היו מרשימים, היו אלה ביצי התכשיטים שהביאו את המאסטר לתהילה העולמית שלו, הוא אפילו זכה בתואר "מאסטרס של גילדת התכשיטים של פריז" בצרפת. בשנת 1920 מת האדון הגדול בשווייץ, שם היגר לאחר המהפכה ברוסיה.

תמונה 3 - Faberge ביצה "עץ הדפנה"

הביצה הראשונה של פברז'ה

ביצת הביצה הראשונה של מריה פיודורובנה - אשתו של אלכסנדר השלישי היתה 6.5 ס"מ על 3.5 ס"מ, הביצה היתה מכוסה באמייל לבן, באמצע היה רצועת זהב - הקו שדרכו נפתחה הביצה. בתוך המוצר היתה עוד ביצה עשויה זהב - חלמון מוזר, ובתוכו עוף מוזהב. בתוך העוף היה כתר אודם עם השעיית אודם.

תמונה 4 - ביצה של פאברז 'Kurochka "

העיצוב של הביצה לא היה הרעיון של צ'רלס עצמו - המוצר היה אב טיפוס. במאה ה - 18, כמה תכשיטנים ביצעו ביצים בהפתעה, שנעשו על פי עיקרון בובות הקינון, עם עוף בפנים, שבו היה כתר, ובתוך הכתר - טבעת.

המשך מסורת פסח

בכל שנה המשיך הקיסר לתת לאשתו לחג הפסחא ביצה מפאברז'. ביצוע המתנה לא היה רק ​​אמן גדול - העבודה על כל ביצה נערכה על ידי צוות של אדונים וחניכים בהדרכה קפדנית של פברז'ה. לאחר מות הקיסר המשיך בנו ניקולאי השני את המסורת. הוא נתן ביצים תכשיטים לאמו ולאשתו, אלכסנדר. רק 54 ביצים נעשו עבור המשפחה הקיסרית.

תמונה 5 - ביצה פברז 'שעון ביצה כחול עם נחש'

תמונה 5 - ביצה פברז 'שעון ביצה כחול עם נחש'

לא רק עבור הקיסר פברז 'יצר מוצרים דומים. עוד 17 ביצים נקנו על ידי אנשים פרטיים, כמעט כולם מעתיקים עותקים אימפריאליים. אבל לפני הייצור המסיבי של ביצי תכשיטים, זה לא בא על - פברז 'העריך את עבודתו יוצאת דופן, כל הביצים נעשו להזמין למשפחות עשירות.

תמונה 6 - ביצה פברז 'סל פרח'

תמונה 6 - ביצה פברז 'סל פרח'

היצירות הטובות ביותר של קרל פאברז '

כל ביצת פברז 'היא יצירה ייחודית של תכשיטים. לדוגמה, "הביצה עם סיבוב מיניאטורות", שהוצג על ידי הקיסרית אלכסנדרה על ידי בעלה, היה עשוי הר גביש, ובתוכם הפכו 12 מיניאטורות עם נופים ומקומות בלתי נשכחים עבור הקיסר.

תמונה 7 - ביצה ביצה "ביצה עם מיניאטורות מסתובבות"

ביצת הקיסר "חורף" עשוי יהלומים, אופלס וגבישים עם סל כלניות בפנים.

תמונה 8 - ביצת פאברז 'חורף'

תמונה 8 - ביצת פאברז 'חורף'

ביצה "Georgievskoe" ניקולס השני הורה בשנת 1915, כאשר הוא הוענק מסדר סנט ג 'ורג'. הביצה היתה מתנה לאמו של הקיסר, ובתוכה היתה תמונה של ניקולס.

תמונה 9 - ביצת פאברז 'Georgievskoe "

הביצה "זיכרון אזוב" מהליאטרופ הירוק עם יהלומים הכילה דגם של פריגטה, עשויה זהב.

תמונה 10 - ביצה פאברגה "זיכרון של אזוב"

ביצה יוצאת דופן "ההכתרה" עם הכרכרה הקיסרית בפנים מדהים עם דיוק הייצור - גלגלים של הקרון מסתובבים, הדלתות פתוחות.

תמונה 11 - ביצת פאברז 'ההכתרה'

תמונה 11 - ביצת פאברז 'ההכתרה'

ביצה "הקרמלין" - הגדול ביותר של מוצרי פברז ', שנעשו בצורה של תיבת נגינה.

תמונה 12 - ביצת פברז'ה "הקרמלין"

הביצה הוורודה "שושן העמק" הכילה את תצלומי ניקולס השני ושתי בנותיו.

תמונה 13 - ביצה פברג "חבצלות העמק"

המפורסם ביותר של ביצים שאינם הקיסר הוא ביצה של רוטשילדים.

תמונה 14 - ביצת הביצה "ביצת הרוטשילדים"

על קיומו הוא נודע רק בשנת 2007, לפני מוצר זה היה מאוחסן במשפחת הרוטשילדים. הביצה היא לצפות עם יקר משובצת אבנים הזין בפנים, ששר בכל שעה וכנפיים.

תמונה 15 - ביצת פאברז 'אנדרטת רכיבה על אלכסנדר השלישי "

הפסחא ביצים Faberge היום

לא כל עבודות פברז'ה שרדו עד ימינו - עכשיו אתה יכול להעריץ רק 62 ביצים, שהאימפריאלי שלהן - 46. אבדן עותקים חסרים בשנות המהפכה. עד 1930, ביצים, נחשב מורשת תרבותית רוסית, נשמרו בקרמלין. אז הרשויות מכרו את העבודה, הקונים היו ארמנד האמר, ברטי פורבס, עמנואל ורטסקי.

תמונה 16 - ביצת הפאברג '"יאכטה סטנדרטי"

בשנת 2004 קנה ויקטור וקסלברג מפורבס את 15 ביצי התכשיטים שלו, והחזיר אותן למולדתו בדרך זו. בשנת 2011, איש עסקים רוסי וקסלברג אפילו ניסה לקנות את המותג Faberge, אך ללא הצלחה. עכשיו המותג שייך בריאן גילברטסון - איש עסקים דרום אפריקאי.

תמונה 17 - ביצת פאברז 'רנסנס'

תמונה 17 - ביצת פאברז 'רנסנס'

אתה יכול להסתכל על הביצים של פברז 'ב Armory קאמרית, מוזיאון א' פרסמן, המוזיאון הלאומי הרוסי, בתערוכות של הקרן בשם "חיבור של פעמים". מוצרים רבים נמצאים באוספים פרטיים - ברוסיה, ארה"ב, אנגליה, מונקו.

תמונה 18 - ביצה פברז 'ארמון גטצ'ינה'

תמונה 18 - ביצה פברז 'ארמון גטצ'ינה'

ללא קשר למיקום שלהם, את עבודתו של תכשיטן גדול מוערך פעמים רבות גבוה יותר מאשר הערך הנוכחי שלהם. קרל פברז 'תרם תרומה משמעותית להתפתחות המורשת התרבותית של רוסיה. אתה יכול להיות בטוח של אומנות פנטסטי של פברז 'בעזרת הסרטון המוצע.

ביצים -

ביצים פאברז '-

ביצים פברז ‘(צילום): מותרות מחוץ לזמן

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

81 − = 76