המאפיין העיקרי של הסגנון הוא הגסות והחדות של הצורות

המאפיין העיקרי של הסגנון הוא הגסות והחדות של הצורות

החיפוש אחר פתרונות לא סטנדרטיים ורעיונות מודרניים יותר בעיצוב מוביל לכיוון צעיר הנקרא ברוטליזם. אבל כדי ליצור חדר במשרד או לארגן דירה בסגנון כזה יוצא דופן, אתה צריך קצת אומץ העדפות טעם מיוחד. למי יהיה כזה עיצוב יוצא דופן מה הן התכונות שלו?

  • תכונות של ברוטליזם
  • חומרי גימור
  • ריהוט וצבעים
  • תאורה ועיצוב
כיוון חדש המגלה את הטבע ואת השקפותיו על הטבע

כיוון חדש המגלה את הטבע ואת השקפותיו על הטבע

תכונות של ברוטליזם

  • הכיוון שמקורו באירופה לאחר מלחמת העולם השנייה ובתחילה היה שייך לאדריכלות. המבנים ההרוסים נזקקו לשיקום מוקדם ככל האפשר, ולכן לא ניתן היה להקדיש זמן רב לעבודה. אז בשנות ה -50 של המאה הקודמת, סגנון ששיקף אירועים צבאיים נכנס אופנה.
חומרים נוחים פנים אופייני: בטון, עץ, מתכת וזכוכית

חומרים נוחים של ברוטליזם טיפוסי: בטון, עץ, מתכת וזכוכית

מייסד הברוטליזם בתכנון הוא פול אוונס, שהשתמש במתכת גסה כדי ליצור רהיטים. במבט ראשון, סגנון הברוטליזם דומה ללופט: אותה גסות, פשטות וחוסר פגם מכוון. עם זאת, ברוטליזם מעניין על ידי שילוב של חם אוצר עם משטחים שאינם מטופלים בקנה מידה. סגנון הברוטליזם הוא מוזר:

  • המונומנטליות של החומרים המשמשים, ביניהם אבן, מתכת, עץ ובטון.
  • מרווח פנים ופונקציונליות גבוהה של אלמנט כל עיצוב.
  • ישר ופשטות עם צורות גסות בכוונה, נטול כל מיני חריגות וקישוטים.

ברור, אופי גברי מובהק של הכיוון ימשכו אל הטבע חזק, תכליתי. המושג העיקרי של ברוטליזם הוא פסל וקפדנות של קווים. המרקם החשוף של בטון לא מטופל הוא סוג של ניגוד למגמות הבורגניות.

הקישוט של החדר בלוח צבעים טבעי עם סט מינימלי של הנוף

הקישוט של החדר בלוח צבעים טבעי עם סט מינימלי של הנוף

חומרי גימור

ייחודו של עיטור היצירה של ברוטליזם הוא מוחלט "כנות". כלומר קיר לבנים לא להסתתר מאחורי אפילו שכבה חלקה של גבס. המציאות לא צריכה להיות מעוטרת, הסגנון מאופיין על ידי השתקפות של המציאות במלואה. כל המבנים בחדר משוקללים במיוחד, ונעשים מסיביים יותר ומשמעותיים. לכן, אזור החדר חייב להתאים לכיוון זה.

חשוב! יש לזכור כי חדרים קטנים לא יכולים לספק את החלל כי הסגנון דורש. בנוסף, פריטים גדולים של תפאורה ייראה מסורבל.

חדר מרווח שבו כל פרט ממלא את מקומו ומשרת מטרות מסוימות

חדר מרווח שבו כל פרט ממלא את מקומו ומשרת מטרות מסוימות

עבור גימור הקירות, מרקם עירום משמש בצורה של לבנים פתוח. עיצוב פנים עם טפט ייראה כמו גרסה זוהרת יותר, ואת אופי הסגנון לא יועברו לחלוטין. משמש גם בטון לעתים קרובות הן הקירות הרצפה. ציפוי מלוטש של בטון יכול להיות מעוטר שטיחים בגוון אפור זהה או שחור, לשמור על אווירה קרה.

להשלים את התמונה יעזור עץ ומתכת, אשר מוסיפים מגע של אוכרה, ולשפר את צבע ומרקם בניגוד. מסגרות מתכת, משטחים חלקים וזכוכית לבנות בהרמוניה את הסגנון של החדר. כדי גוונים אפור קר של בטון מומלץ מוסיפים אלמנטים של נחושת, בניגוד לאכזריותו של הזוהר.

עצה! בטון או קירות לבנים הם המתאימים ביותר במטבח או במסדרון. עבור גימור הרצפה מתאים באופן מושלם אריחים.

המושג הבסיסי של סגנון - פיסול וחומרה של קווים

הרעיון של סגנון - פיסול וחומרה של קווים

ריהוט וצבעים

אובייקטים של רהיטים, כמו כל מרכיבי העיצוב האחרים, צריכים להעביר את הרעיון הכללי במלואו. המרחב והיעדר חזותי של נוחות דורשים כמות מינימלית של רהיטים.

חשוב! לא צריך להיות שום דבר מיותר - סגפנות מלאה ורק את הצורך ביותר.

רהיטים רכים וקביעים של צורות ישירות וקפדניות ללא שמץ של רמז קלוש עם קשקושים או קשקושים. התאמה מושלמת את העיצוב המובנה, מדפים במקום ארונות. הקומפקטיות והמעשיות מתמקדת בהשגת ההשפעה של נוכחות לא בולטת. הכלל העיקרי בעת בחירת הוא טקסטורות טבעיות וחומרים טבעיים.

"Честная" отделка поверхностей допускает лишь покрытие бесцветным лаком

"הוגן" משטח הסיום מאפשר רק ציפוי של לכה חסר צבע

כמו כן, הגמר משתמש בשילוב של חומרים, למשל, מתכת עם עץ עבור ארונות ו זכוכית עם בטון משטחי. לוח הצבעים הוא לקוני ונייטרלי. בסגנון זה רהיטים אינו משמש עבור מבטאים צבע, ולכן בעת ​​בחירת גוון, אתה צריך לקחת בחשבון את היתוך מלא של כל האובייקטים עם עיטור של החדר.

בדרך כלל, את הקירות של קירות בטון או לבנים קובע צבע מסוים בכל פנים. אין זה מפתיע שברוב החדרים המתבצעים בסגנון הברוטליזם שוררים גוונים אפורים. הטבעיות והנייטרליות יתקבלו בברכה. ניתן ליצור ניגוד בהיר על ידי הדגשת קיר אחד עם גוון בהיר כדי להביא רעננות הפנים.

עצה! המעצבים ממליצים להשתמש בצבעים בהירים יותר, שכן סגנון זה מאופיין בקדרות ובאווירה קרה. צבע כהה נוסף בזהירות רבה, אחרת החדר יהיה לגמרי לא נוח.

צבע לבן ונוף פנורמי לרענן את הפנים

צבע לבן ונוף פנורמי לרענן את הפנים

תאורה ועיצוב

נוכחותו של אור טבעי בברוטליזם ממלאת תפקיד מיוחד. נוכחותו היא חלק חשוב ביצירת stylistics. בנוסף לתפקוד העיקרי, קרני השמש הן סוג של עיטור טבעי. משחק האור על קיר בטון קר יוצר אפקט ייחודי, ולכן החדר צריך חלונות רבים ככל האפשר.

השילוב של עץ ובטון יוצר תמונה שאין לה אח ורע

שילוב אופנתי של עץ ובטון בברוטליזם

מתי הבחירה של גופי אתה יכול להתמקד מגמה מינימליסטית, אשר גם אינו סובל עודף. מכשירי תאורה, כמו רוב האלמנטים עיצוב, לא צריך למשוך תשומת לב לעצמם. מתאים פשוט מתכת ו זכוכית plafonds, מושעה על הרשתות, הם יהיו אורגני להתאים את האווירה של סגנון זה.

בעת בחירת טקסטיל, עדיף לתת עדיפות וילונות פשוטים ללא סלסולים. הדפסים בהירים ודפוסים מתפרעים בהחלט אינם מתאימים לברוטליזם חמור ולא מתפשר. אם מתפרקים חדר שינה או חדר שינה, ציורים מופשטים ייראו על הקיר במסגרת לקונית. הנוכחות של פריטי עיצוב, כמו רהיטים, צריך להיות מוגבל מאוד. כל מיני מזכרות, ארונות או צלמיות ליצור תחושה של העומס, אשר אינו מקובל על סגנון זה, אשר דורש סדר אידיאלי וחלל.

עצה! השתמש אובייקטים בעיצוב ליצור מבטא צבע בהיר. ציורים, שמיכה או וילונות יכול לרענן את הפנים מעט לדלל את חומרת הסגנון.

חוסר חלונות בסלון הוא פיצוי על ידי אלמנטים רהיטים בהירים כמות עצומה של תאורה מלאכותית

היעדר חלונות בתא הוא פיצוי על ידי אלמנטים רהיטים בהירים ומקורות רבים של תאורה מלאכותית

ברוטליזם בפנים: התכונות העיקריות של כיוון וחומרים של קישוט

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

74 − = 64