הסגנון הרוסי משולב בצורה מושלמת עם ניאו גותי

הסגנון הרוסי משולב עם התחייה הגותית

סגנון ניאו רוסי הוא אחד המגמות הבהירות ביותר של האדריכלות הרוסית, הביטוי הראשון המודרניות. הזרם מפרש בחופשיות את המוטיבים של האמנות הרוסית העתיקה ואת האלמנטים של הרומנטיקה האירופית הגרוטסקית והאב טיפוס של המבנים מהתקופה הפרה-מונגולית.

 • מקור הסגנון
 • תכונות של סגנון ניאו רוסי
 • נציגי הסגנון הניאו-רוסי
 • בית בסגנון ניאו רוסי
בסגנון הרוסי, הודות לאקלקטיות, בלטו פרטים אחדים שהיו אופייניים לכל כיוון

סגנון הרוק האקלקטי מובחן על ידי פרטים בהירים אופייניים

מקור הסגנון

מקומו של הסגנון הניאו-רוסי באדריכלות גורם להרבה מחלוקות. יש היסטוריונים הרואים בכך חלק מן הסגנון הפסוודו-רוסי, שהוא קודמו. אחרים אינם מכירים בהמשכיות וטוענים שלסגנון הניאו-רוסי יש ייחוד ויושרה. יש גם דעה כי הסגנון הניאו רוסי הוא מבשר המודרניות, כי כיוון הופיע בסוף המאה XIX-XX, כאשר האדריכלים היו בחיפוש אחר סגנון לאומי.

שימו לב! לידתה של הזרם הניאו-רוסי קשורה ישירות לסגנון הפסוודו-רוסי, שהחל להתפתח באמצע המאה ה- XIX.

באותו זמן, נערכו מחקרים פעילים על טכנולוגיה של בניית כנסיות, איסוף כלי לאומיים, עבודות זכוכית ורבייה גילוף בעץ. פעולות אלה נועדו ללמוד מסורות ותרבות רוסית לצורך יישום נוסף באדריכלות. בתחילה ניאו הסגנון הניאו-רוסי את מסלול האקלקטיות, בניסיון למצוא את דרכו.

בתקופת ההקמה הוא השתמש בקישוט עשרוני עשיר, בהשראת מוטיבים של ארכיטקטורה מהמאות ה -16 וה -17. בעבודה על התכנון נלקחו מבני "החצר" ו"המקהלה "של אדוני רוס העתיקה כבסיס. עם זאת, בסוף המאה ה -19, התפתחות המגמה הלאומית-רומנטית השתנתה באופן משמעותי. פולחן הפרט מתבטל, והקסם בשיטות האדריכלות הרוסית הישנה הופך להיות עניין במיומנויות אחרות - מצפון לרוסיה, אדמת ולדימיר-סוזדאל.

 • התחדשות זו היתה נקודת המוצא למעבר מ אקלקטיות post המודרניזם. כך נולד סוג חדש של כיוון לאומי באדריכלות, הקרוי בסגנון ניאו-רוסי.
Izmailovo הקרמלין - פינה נעימה של מוסקבה מראש Petrine

Izmailovo הקרמלין - פינה נעימה של מוסקבה מראש Petrine

תכונות של סגנון ניאו רוסי

למרות המגמה הניאו-רוסית שייכת למודרניות ולזרם הפסוודו-רוסי, יש לה הבדלים משמעותיים, המבדילים אותה לסגנון עצמאי. מן המודרנה הוא מאופיין על ידי התחפושת של המבנה הפנימי של המבנה, כמו גם את העיצוב התועלתני, מעוטר קישוט מורכב להפליא.

אל הפתק! ההבדל העיקרי מן הסגנון הפסוודו-רוסי הוא השימוש בווריאציות חופשיות להעברת רוח רוס העתיקה. בעוד הרוסי השקר מעתיק את כל פרטי האדריכלות הרוסית.

סגנון ניאו רוסי משקף במדויק את המסורות והתרבות של האדריכלות הלאומית. יש לו מספר תכונות:

 1. כנקודת התייחסות, הוא משתמש אמנות עממית עתיקה, אשר ביסוד המאפיינים סגנונית של התרבות המודרנית. החיבור בין המסורות הישנות לבין המודרניות המתעוררת גילה תכונות חדשות והפך להיות ביטוי של זהות וזהות לאומית.
 2. מחיל מניעים כלליים, סגנונות יצירתיים של אב-טיפוס, העקרונות הבסיסיים של היווצרות צורה, כרכים וגמישות במקום העתקה מדויקת.
 3. יש קשר מוחשי עם הדת והפילוסופיה, המבוססת על תיאוריה שמציעה את האפשרות לאחד את האינטליגנציה עם העם בעזרת האורתודוקסיה.
 4. משלב את המסה האדריכלית הפלסטית עם פרטים מצוירים בנפרד. מאזן, את האיזון של רכיבים בלתי תואמים זה נותן את הארכיטקטורה מצב רוח רגשי ייחודי.
סגנון מגלם את התשוקה לנוף עשירים ושבריריים

סגנון מגלם את התשוקה לנוף עשירים ושבריריים

תקרות גבוהות אופייניות המבנה הפנימי של הבניין

תקרות גבוהות אופייניות המבנה הפנימי של הבניין

אל הפתק! היצירות הטובות ביותר של אדונים בסגנון ניאו רוסי היום יש תכונה בולטת - הולך מעבר המסורות המקומי. הדבר תורם להכרה עולמית בנציגי בית הספר לאומנות נובו.

נציגי הסגנון הניאו-רוסי

 • מרכז ההופעה של הסגנון הניאו-רוסי נחשב ארטמטסבו, אשר כללה אמנים מפורסמים של אותם זמנים.

בעיקר בתיאטרון עסקו בקישוט, ויצרו את האווירה והחיים של רוס העתיקה להופעות. יוזם הכיוון החדש הוא ויקטור וסנטסוב, שבציוריו שיקף את יופיה של האדריכלות הרוסית העתיקה.

מקדש דמטריוס מסלוניקי בבז'ובסקה. אדריכל - פומרנטסב אלכסנדר ניקנורוביץ '

מקדש דמטריוס מסלוניקי בבז'ובסקה. אדריכל - אלכסנדר ניקנורוביץ פומרנטסב

על פי הפרוייקט שלו, החזית של גלריה Tretyakov נוצר, שילוב של צורות מפוארות עם חלקות ושלווה קירות לבנים. תפקיד עצום בעיצוב של הסגנון היה שיחק על ידי האדריכל אלכסיי Shchusev, בהשראת האדריכלות הרוסית העתיקה של נובגורוד ו פסקוב. עבודתו המוקדמת - אנדרטת מקדש על שדה קוליקובו - מוקדש לניצחון על הטונגרים המונגולים.

 • העבודה המשמעותית ביותר של האדריכל Shchusev - תחנת רכבת קאזאן במוסקבה.

הוא גם בנה את מנזר מרפו-מרינסקי המפורסם לא פחות. באותו כיוון עבד האדריכלים ולדימיר Pokrovsky וסרגיי מליוטין. פוקרובסקי שייך לטיוטה של ​​בניין משרד ההלוואה, ומאליוטין יצר מספר מונומנטים ובניינים אדריכליים במוסקבה.

ביתו של הסוחר איגמנוב ביארוסלב

ביתו של הסוחר איגמנוב ביארוסלב

בית בסגנון ניאו רוסי

כדי להפוך את הבית בסגנון ניאו רוסי, אתה חייב לנטוש חזית של הטופס הסטנדרטי. באותם ימים שימשו מבנים מסיביים מסיביים בעיקר מעץ. אתה יכול לקשט את הקירות והתקרה עם קישוט ביזנטי, נותן לבית אווירה ייחודית מיוחדת.

שימו לב בבקשה! קישוט חזית חשוב היה מגולף, אשר משמש גם לקישוט פנים של חלונות ומראות.

חיתוך על עץ הוא אחד המאפיינים העיקריים של הסגנון

Woodcarving הוא אחד המאפיינים העיקריים של סגנון

כדי לקשט את הבית משמש לעתים קרובות בדוגמת אביזרים, דומה גילוף בעץ. ברונזה סגסוגות ברזל שימשו ליצירת צלחות. לקשט את הפנים יכול להיות בעזרת קשתות או פסלים. עבור הסגנון הניאו רוסי, פסלים של אלים יווניים או אנשים משותפים של מאות השנים האחרונות מתאימים.

באותו זמן, במיוחד עץ היה בשימוש, כך הבתים היו בנויים מעץ, מעוטר גילופים. גם הרהיטים היו עשויים מעץ, היו לה צורות פשוטות ועוצמה. הכיסאות, הארונות והשולחן היו גדולים, יציבים ונפלו בחוזקה.

אל הפתק! לעתים קרובות בבתים המשמש ספסלים, תכונה זו הפכה פריט ללא שינוי המסורתי.

מעוטר בציור החזה בבית היה גם מקום מיוחד - שימש אפוטרופוס של תרבות ומסורת עתיקה. הוא מחוזק ברצועות ברזל וייצג מאגר אמינה ומקורי.

אח עם גימור פסיפס - אביזר רוסי קלאסי

אח עם עיטור פסיפס - אביזר רוסי קלאסי

צבע הרוסי בפנים

צבע הרוסי בפנים

סגנון ניאו רוסי באדריכלות: ההיסטוריה של מוצא, תכונות ופרשנות מודרנית

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

− 3 = 6